12 13 Band: Feenbrothers CD: Free Informatie: 01180 42546/29046 Opname: Studio Ron Konings, Vrouwenpolder Een produkt van interna tionale allure (wie zegt hier dat het slecht gaat met de Zeeuwse mu ziek?): 'Free' van de Feen- brothers. De cd valt op tussen het aanbod van tapes en schijfjes die gewoonlijk aan NOOT ter bespreking worden opge stuurd. Is het pop? Ja, een beetje. Is het klas siek? Ook een beetje. Is het jazz? Jazeker, daar heeft het veel van weg. In de eerste plaats zijn de Middelburgse gebroeders Van der Feen (Mark, Paul, Clemens en Matthijs) vir tuoze multi-instru- mentalisten. Van een in drukwekkend niveau, dat is wel op te maken uit het feit dat ze vorig jaar de show stalen op niets min der den het North Sea Js2Z Festival. Uit 'Free' lifijkt dat de broers, of eigenlijk vooral Mark van der Feen, ook zeer ver dienstelijk componeren. Hun kracht ligt in rustige, Sfeervol uitgesponnen nurnrners die balanceren Op de grens van jazz en pop. Een hoofdrol is tel kens weggelegd voor de keyboards van Mark van der Feen. Mijn muziek- kennis schiet te kort om iets zinnigs te zeggen over de kwaliteit, maar mijn lekenoor geeft aan dat het daarmee prima in orde is. Dat geldt zeker ook voor de opnamekwaliteit. De muziek van de Feenbrothers is gebaat bij optimale helderheid. Bij een popband kan een dichtgesmeerd geluid soms wonderen doen, voor het repertoire van de Van der Feen-broers zou dat desastreus zijn. Alle complimenten daarom voor Ron Konings, want weinig producers/mixers zullen zijn prestatie kun nen verbeteren. Voor mijzelf zit aan Free' maar één manco, maar dat is voornamelijk een kwestie van smaak: ik ben niet zo dol op de stem van Clemens van der Feen. Zijn stemgeluid doet af en toe denken aan dat van de jonge Michael Jackson, maar dan oer- Hollands. En dat op een CD die eerder Amerikaans klinkt; wat natuurlijk als compliment is bedoeld, zeker voor muziek uit dit genre. 'Free' gaat het zonder meer heel goed doen in Nederland en waarschijn lijk ook daarbuiten. Wed den? Zelfs de ergste jazz analfabeet kan horen dat deze jongens het ver gaan schoppen. (EJR) Band: The Fags CD: Sick for a week Info: 01140-19771 Opname: Ron Konings, november '93 Halverwege de jaren ze ventig kwam er een nieuwe muziekstroming opzetten, die zich overal tegen afzette: de punk. Hier moest ik toch sterk aan denken toen ik de vijf nummers lange (achttien minuten en negentien se conden) CD van The Fags beluisterd had. In die begintijd van de punk had deze band met zijn ga- rage-achtige rock een aar dig eindje met de stroom mee kunnen drijven. Ech ter, al snel bleven slechts dfe bands over die écht konden spelen en verras sende muziek maakten. Helaas zou dat ook het moment van ondergang voor The Fags zijn ge weest. Beste nummer vind ik nog het derde (ik denk dat dit 'last warning' heet; er staan wel vijf titels op de CD- hoes, maar duidelijk in een andere volgorde dan dat de nummers op de schijf staan). De produk- tie van dit nummer is be hoorlijk (de rest van de CD is zeer vlak) en het is ook mooi opgebouwd. Jammer alleen dat de achtergrondzang tenen- krommend-vals is en dat de gitaarsolo, als bijna alle gitaarsolo's op de plaat, ook niet helemaal zuiver is, zeurderig. Als demo vind ik 'Sick for a week' middelmatig, als CD duidelijk ontoereikend (PT) Band: Kamjehaar CD: Pog in You Info: 01100-11263 Opname:The Cube.Ossen- drechtRon Konings^ Vrouwenpolder Nou, daar is-ie dan: einde lijk de bespreking van de CD van deze vier jonge Goesenaren, uitgebracht bij Pseudonym Records, goed verzorgd en zo'n veertig minuten lang iuisterplezier. Over de voorgeschiedenis is in de afgelopen maanden al ge noeg verteld, dus ga ik maar meteen door op de muzikale inhoud. Die be vat acht nummers die al lemaal een grunge-achtige tint hebben en dus helaas verre van origineel zijn. MAAR - wat ik de laatste tijd erg miste in dit genre- er zit ook iets verfris sends in. De nummers klinken stuk voor stuk zeer volwassen en zijn mooi opgebouwd, met lekker slepende, emotie volle zang (helaas niet al tijd even zuiver) en zo hier en daar gaat de beuk er flink in. Jammergenoeg laat de productie hier en daar nog wat te wensen over, maar gelukkig spat de energie eraf. In totaal vind ik maar twee nummers ban iets minder gehalte ('Vivious Lie' en 'Fall of Wishes') maar daar staan zeker vier krakers tegenover: 'Distance', 'Harmony' (mijn favoriet) 'Rain' en het titelnummer 'Pog in You' Ik weet zeker dat ze het live ook goed zul len doen, dus laat ieder een maar eens gaan kij ken. Of koop de CD ge woon. Hij is bijna overal verkrijgbaar en staat bij Van Leest in Middelburg zelfs in de Top-50 bak. (RB) noot Band: Cyclone Demo: Escaping The Silence Info: 01100-30046 Opname: studio Pota ppel/Polder man Krabbendijke Alweer zo'n jonge Goese band (gemiddeld 16 jaar) die van zich doet spreken met hun eerste wapenfeit 'Escaping The Silence'. De titel kunnen we letter lijk nemen want de demo bevat stevige metal a la Slayer en Megadeth. Op de demo staan vier eigen nummers en een cover van Metallica die ze beter hadden kunnen weglaten want ze hebben genoeg eigen potentiëel. In num mers als 'Escaping The Silence' en 'Alter Ego' komt dat zeker naar vo ren. Het is absoluut geen rechttoe-rechtaan metal want daarvoor zijn er te veel tempowisselingen en dubbele gitaaarpartijen. In de nummers 'Treason' en 'Wintergarden' is het alle maal wat minder span nend en de hoofd schuldige daaraan is de zang. Die moet nog erg vooruitgaan willen zulke nummers kunnen blijven boeien. Al met al is dit toch een leuke demo, die voor deze jongens een mooie start is. Optredens zullen ze er zeker wel mee kunnen re gelen. (RB) Band:Mother Vandenberg Demo: Dreamscape Info: 01180-23259 Opname:Van Damme, Middelburg Met 'Dreamscape', brengt deze zevenkoppige band die al wat langer aan de weg timmert drie num mers in het pop-rock genre. En om maar met een met de deur in huis te vallen: het kan mij to taal niet bekoren. Veel le ven zit er niet in (behalve in 'Missing You'). De in strumenten zijn allemaal goed te onderscheiden, het klinkt helder, maar de zang is veel te nadrukke lijk aanwezig en die is mijns inziens het minst spannend van het hele gebeuren. Zo vlak en emotieloos heb ik het nog maar zelden gehoord. Vooral in 'Too Funky', wat ik dan ook het min ste nummer vind. De grootste schuldige van dit alles is de produk- tie want die is wel zo ge polijst dat zelfs de leuke tempowisselingen totaal te niet worden gedaan. Het blijft allemaal con stant hetzelfde klinken. Als het mijn band was zou ik de demo als geldverspilling hebben ge zien, er live een schepje bovenop doen en dat la ten opnemen. Nu Mother Vandenberg nog. Maar de keus in aan hen. (RB) Band: Rodi Dean Demo: In the key of blues Info: 013-662970 of 04255-4472 Opname: Joe's Garage, Waalwijk Bij deze jongens is alles tot in de puntjes ver zorgd. Mooi hoesje, mooi uitgevoerd biografietje en bovenal: mooie muziek. Rodi Dean speelt Southern Rhythm Blues. Tenminste, zo om schrijven ze het zelf. Ik vind de aanduiding wat te beperkt. Luister maar eens naar het openings nummer 'Waiting for the bus', dat is de rock 'n' roll van Elvis en Chuck Berry anno 1994. De ster van de band is overduidelijk zanger en (slide)gitarist Gerrit Rent ier. Hij componeerde alle vijf de nummers op deze demo, zingt ze vol over gave en speelt scheurend gitaar. Het genre mag misschien niet bijster ori gineel zijn, binnen het hokje van de bluesrock ken ik weinig bands die dit overtreffen. Nogmaals: vooral het gitaarspel is van grote klasse. Piano en Hammondorgel zorgen voor de finishing touch. De belangrijkste functie van een demo is nog altijd zaaleigenaren te interes seren voor een optreden. Rodi Dean kan gerust zijn: ze krijgen het volgend jaar druk. Een keer luisteren naar dit bandje en je weet dat deze band op het po dium niet teleurstelt. Ze zijn er uitstekend in ge slaagd de energie en spanning van een live-op treden vast te leggen. Pompend en stuwend in een nummer als 'Stuck', loom en relaxt in bluesy songs als 'In the key of blues' en 'Cold as Ice'. Complimentje voor Joe's Garage. Neem daar vol gende keer maar een cd op. (EJR) verbandjes

Noot | 1994 | | pagina 7