10 The CUBE recording studio Nationale schoolband in 1994 14 muziekhandel Met hun gemiddelde leeftijd van 18 jaar zijn de Middelburgse UN DERDOGS beslist een band met toekomst. Christian Louisse (zang, 18), Jurgen Hoitsma (gitaar, 17), Bastiaan de Deckere (slagwerk, 16), Jacco van Ginkel (bas, 21en Jaap van Geld- ere (geluid en opmerkin gen, 17) weten ze waar ze mee bezig zijn. Eind mei werden ze in de Stedelijke Scholen gemeenschap Middel burg nummer 1 in de Coca Cola Competitie Schoolband van het jaar 1994. En dat leverde ze een optreden op tijdens een grote scholieren manifestatie in de jaar beurs in Utrecht. Daar strijden ze met een paar andere bands om de de finitieve titel. De jury, met daarin onder ande ren Veronica-coryfee Gijs Staverman, oor deelde lovend over de Underdogs. Ze moesten de eerste plaats delen met een band uit Hui zen, waarvan de jon gens weten wat voor muziek die speelt. Eigenlijk interesseert het ze ook niet zo. Ze waren verbaasd genoeg over het feit dat hun dolle improvisaties zo hooglijk werden ge waardeerd. Jurgen: „Ei genlijk repeteren we heel onregelmatig, Christian en ik zitten veel samen te klooien - dat doen we al een jaar of zes- en dan gaan we met de andere jongens verder en dan ontstaan de nummers in onze handen." Christian vult aan: „Zo willen we het ook. De onderwerpen die in ons repertoire aan de orde komen hebben eigenlijk niets te maken met de muziek, maar de tekst is wel een wezen lijk onderdeel van de nummers. Als ik zin heb om over een pakje snacks te schrijven dan doe ik dat. Zo hebben we een nummer over een pak Bar-le-Duc bronwater. Maar ook een over de dienst plicht." ('Dreamsuites') waiter de slak Slechts één Nederland stalig nummer prijkt op het repertoire, een vol gens de heren 'mier zoet' nummer getiteld 'Walter de slak' (ik ben zo sloom da's niet meer gewoon..). Christian: „Dat kwam omdat een medestudent dat zong om een leraar te pesten en daar hebben we een nummer van gemaakt." De andere bandleden snuiven genoeglijk bij deze uitleg. Twee van de bandleden. Bas en Jurgen, hebben de muziek met de pap lepel binnen gekregen, want hun vaders zijn geen onbekenden in het popcircuit (Pa Hoitsma speelt bijvoorbeeld niet onverdienstelijk in de 'L Band'). Bas zegt dat dit er voor gezorgd heeft dat ze ook invloeden hebben van de wat oudere muziek. 'You really got me' van the Kinks wordt genoemd en meer van dat oudere spul. Jurgen is eigenlijk de meest dolle hond van het stel. Voor dit gesprekje ben ik de UNDERDOGS op gaan zoeken in hun oefen ruimte in Midgard en tij dens het oefenen krijgt hij regelmatig van de anderen op z'n bliksem dat-ie veel te hard speelt, maar hij kan het niet laten. Bas: „We moeten hem kort hou den, maar hij maakt wel het soundje van de band." installatie Een voorwaarde om mee te doen aan die Coca Cola wedstrijd was ook dat minstens drie leden op dezelfde school moeten zitten en dat kwam uit want er zitten er drie op de Stedelijke Scho lengemeenschap in Middelburg. Jurgen: „We stonden wel te kijken hoor van de enorme installatie waarover we op school mochten spelen in die competitie, te gek! De enige negatieve opmer kingen die we kregen waren dat de presenta tie wat mild was en dat we eigenlijk een tweede stem erbij moesten heb ben." De mannen heb ben daarop nog even overwogen om een paar fraaie achtergrond zangeressen aan te trekken, maar bij nader inzien werd dat una niem afgestemd. Jacco: „Het is onze band en het is onze sound en zo moet-ie blijven. En wat die milde presentatie betreft: dat valt nog te bezien." Christian: „We werken niet aan een po dium-act of zo, we we ten dat onze muziek ballen heeft en we bren gen het zoals we ons op dat moment voelen. Dan hou je het ook vol. Als je iedere keer tegen je gevoel in van die lul lige pasjes moet gaan doen dan ben je hele maal verkeerd bezig. We gaan d'r gewoon voor op 11 juli in de jaar beurs in Utrecht!" Bert van Leerdam telefoon 01180-13097 lange noordstraat 16 - middelburg SPREEKT VANZELF Professionele 16 sporen opnamestudio voor CD-MC-Demo-Commercials-Jingles en Orkestbanden Wij werken o.a. met Tascam, Roland, Panasonic, Sony, Nakamichi, Technics, Lexicon, Behringer, BBE, Aphex, Drawmer, QSC, Tannoy, Yamaha, AKG, Neumann, Shure, Sennheiser, Crown, Beyer, Fender, Ibanez, Pearl, Korg, Crate, maar vooral met tevreden klanten. Informeer eens naar de mogelijkheden of vraag de gratis brochure. The CUBE recording studio Eikelhof 5 4641 JL Ossendrecht Rogier Carpentier Tel. 01647 -4440 Fax 01647 -3631 n foto:bert van Leerdam VAN MME

Noot | 1994 | | pagina 8