non REDAKTIONOOT 2 BJ0I1143M 3 iMlIIKi* fed Geluidsopname jaargang 5, nummer 4 september 1994 medewerkers: Ron Boon Wim Flipse Kees van der Heijden Hubert Leeman Bert van Leerdam Marianne Maljers Ernst Jan Roozendaal Peter Toussaint eindredactie: Ernst Jan Roozendaal vormgeving: Frank Husslage fotografie: Annetta v.d. Boomgaard, Frank Husslage, Hubert Leeman, Bert van Leerdam, e.a. postabonnement: f 14,50 op giro 4407569 t.n.v. Stichting Popmuziek Zeeland - NOOT te Middelburg advertenties: 01180-34880 druk: Drukpunt, Zierikzee Postbus 407 4330 AK Middelburg 01180-34880 foto omslag: Bert van Leerdam Mosselrock; tussen- optreden Jazz Academie instrumentale- en zanglessen voor jazz en improvisatie privé of in groepsverband ensemble-lessen close-harmony big-band theorie De lessen zijn toegankelijk voor leerlingen van elke leeftijd en elk niveau. lokatie: Lange Noordstraat 16 Middelburg Dr. Schaepmanlaan 100 Roosendaal informatie: 01650 - 59047 studio 24 sporen digitaal LAAT RON MAAR SCHUIVEN vrouwenpolder (zeeland). bel 01189-2818 16 sporen Wolfert Jumelet Nieuwe ronde blokweg 2 4305 NG Óuwerkerk (Zeeland) Hoe volwassen is de Zeeuwse popmuziek? Stelt de popmuziek in Zee land iets voor, ja of nee? Er zijn heel wat argumen ten aan te voeren die plei ten voor een ja. Steeds meer groepen brengen cd's uit en sommige van - zie deze en vorige afleveringen van NOOT - zijn van een uitstekende kwaliteit. 'We' hebben Gorefest, internationaal beroemd en 'onze' verte genwoordiger op Lowlands. The Juke Joints zijn als u dit leest net te rug uit Amerika, waar ze onder meer speelden op een bluesfestival met B.B. King en Little Feat. Dat is allemaal niet mis. Daar staan ook wat din gen tegenover die pleiten voor een nee. Bij de plus minus 170 bands de vo rig jaar optraden in de voorronde van de Grote Prijs van Nederland zat geeneen Zeeuwse band. Rrogressieve bands de het Nederlandse club circuit platspelen, hebben we dan ook niet En festi vals met Zeeuwse bands QQomppop/ Total Loss) trekken steeds minder be zoekers. Dat is toch ook rv6t DN Het antwoord is niet een- twee-drie te geven. Een van de oorzaken de weieens wordt genoemd om het schrale popklimaat te verklaren is het ontbre ken van een gedegen pop kritiek. Schrijf op een vol wassen manier over bands, dan gaan de zich daar ook naar gedragen, is de redenering. Wat heb ben we aan popkritiek in Zeeland? De racfio? Niet echt, de heeft meer een signalerende functie. De krant? Nee ook niet. De Zeeuwse popmuziek wordt niet genegeerd, maar echte recensies wor den er niet over geschre ven. Btfftover. hettwee- maandeSjks verschijnende blaadje NOOT. Ook daarin vrijwel nooit kritische stuk ken over concerten, wel pogingen om een doortimmerd oordeel te velen over demo's en cd's. Maar ook hier geldt: hoe poshief of negatief kan je zijn? Telkens moet de recensent zich afvra gen; 'We ben k dat ik deze muziek publiekeSjk kan afkraken of ophemelen?'Dat is ai niet zo'n professionele hou- dng. Bovenden moeten we reëel zijn: hoeveel bands zitten echt in hun maag met een slechte re censie in NOOT? Alles bij eikaar opgeteld, Ijkt er enige grond te zijn voor de redenering dat het ontbreken van goeie pop recensies een belangrijke oorzaak is voor het ont breken van kwalteit aan het popfront. Maar niets is natuurlek minder waar. Een zonnig popklimaat en goeie popjouniafistiek han gen wel samen, maar je kan het een niet zomaar afhankelgk maken van het ander. Bands moeten zo goed zijn dat kranten en tijdschriften er niet om heen kunnen, vervolgens kunnen publicaties muzi kanten misschien prik kelen en stimuleren. Ver der houdt het op Als we eerlijk zijn, moeten we misschien wel toege ven dat het in Zeeland op allebei de fronten een beetje kwakkelen is, voor muzikanten en voor stukjesschrijvers. Als wij nou beloven juffie in de ko mende nummers af en toe te verrassen meteen meesterstukje; penetreren juffie dan massaal de voor rondes van de Grote Rrijs? Gewoon, als een begin netje? Ernst Jan Rozendaal 17 sep 24ëiapv:pe 01 okt 02okt 08 okt De van 15 okt Brogun Zierikzee 15 okt De Piek VKssfrigen: 22 Okt De Piek Vfesinaen: CHECK fT OUT tsouWu*) STICHTING ZEELAND Lr.nl

Noot | 1994 | | pagina 2