MINDLINK m Factory toe om het bandgeluid te com pleteren. Het duurde nog een paar zangers tot in Enric de juiste frontman gevonden was. Renzo: 'We repeteer den in die periode erg veel en we dachten klaar te zijn voor de opnamen van de eer ste demo 'Ruins'. La ter kwam uit dat de voorbereiding toch te kort was geweest. Tevens kozen we voor een niet-metal pro- duktie, welke later te soft bleek. Er ont- -■ stond zo een groot verschil tussen het ge luid van de demo en wat we live spelen'. Jan: 'De nieuwe (titel loze) demo klinkt meer naar hoe we écht klin ken. Hij is dan ook live opgenomen? met uitzon dering van de zang en de gitaarsolo's. Pas la ter zijn er wat effecten toegevoegd.' Renzo: 'Ook zijn de Nieuwe demo 'Lycantrope was wel leuk, maar toch té tech nisch', aldus Jan. Het muzikale roer werd be gin '92 omgegooid en MINDLINK was gebo ren. Daar er behoefte was aan een toetsenist trad al spoedig The drums nu met micro foons opgenomen waar we vorige keer met triggers werkten. Dat speelt veel beter.' De demo in juni op genomen in Zelzate (net over de grens) op 24 sporen. In maar 15 uur is het karwei geklaard. Renzo: 'In België zit ten ontzettend veel goede studio's'. El ders in deze uitgave is te lezen wat het re sultaat daarvan gewor den is. Freaken Noot: 'Hoe komen de nummers uit jullie reper toire tot stand?' Jan: 'Heel af en toe wordt er thuis iets uit gewerkt, maar meestal ontstaan ze uit 'freaken'. Als we een aantal nummers ge speeld hebben, kijken we elkaar aan, zo van: nu moet het dan maar eens gebeuren, maar dan gebeurt er dus niets. Juist als we even pauzeren en iemand zo maar iets speelt, valt ie dereen langzaam in, en al jammend ontstaat er een nummer.' Renzo: 'We nemen het dan nooit op, want als we het dan beluisteren vinden we het vaak niks. We onthouden het en werken het eerst he lemaal uit. Opmerkelijk is trouwens dat wan neer er publiek staat te Zo'n negen jaar geleden werd in Terneuzen één der eerste Nederlandse speedmetalbands opge richt: Lycantrope. Er werd opgetreden in bin nen- en buitenland en met Renzo (drums), Jan (basgitaar) en Eddie (gi taar) werd de basis ge legd voor een nieuwe formatie, MINDLINK. Aan hen heeft NOOT tot nu toe weinig aandacht besteed, daarom is het nu dus de hoogste tijd voor een uitgebreid pro fiel. Bij toetsenist The Factory thuis en in het gezelschap van Renzo en Jan halen we ver haal. kijken tijdens het oefe nen, en dan met name vrouwelijk publiek, dat veel sneller gaat.' Noot: 'Wie is verant woordelijk voor de tek sten en waar gaan ze over?' The Factory: 'Enric schrijft ze altijd. Hij leest veel, vooral uit werken van Nostradamus en andere mysterieuze zaken. Ze zijn persoonlijk en toch voor eigen interpretatie. De teksten staan vooral in het teken van de sfeer van elk nummer.' Kroon Over de omschrijving van de muziek die MINDLINK maakt, zegt Jan het volgende: 'Er spelen vijf verschillende muzikanten in de band, met vijf totaal verschil lende invloeden. Die lo pen uiteen van death metal, fusion en jazz tot wave, hiphop en house'. Die zeer uiteenlopende muziekstromingen zijn allen terug te horen in de nummers van de demo, waardoor één en ander een onvoorspel baar karakter heeft. 'De muziek is moeilijk te volgen, maar als je erin zit, gaat het wel'. Je moet de nummers dus eerst leren kennen om ze te kunnen waarde ren. Over het doel waar men voor speelt, zijn de me ningen eensgezind: 'We gaan voor 't spelen, voor het zelf goed vin den wat we doen, wat een ander er ook van vindt. Toch zou erken ning (in de zin van bij voorbeeld een platen contract) de kroon op ons werk zijn. We ma ken aparte muziek en we hopen natuurlijk dat een ander het ook goed vindt.' Het management wordt door de band zelf ge daan. Liever zou men een buitenstaander dit werk laten doen, maar de aard van het werk trekt niemand echt aan. 'Het komt neer op vooral verschrikkelijk veel bellen. Je moet er echt veel tijd en moeite in steken', aldus Jan. Zo bestaat er veel res pect voor het Goese Gorefest: 'Kijk maar naar wat zij ervoor ge daan hebben en wat ze bereikt hebben. Je moet het uiteindelijk toch zelf doen'. Dat is dan ook wat MINDLINK doet. Er worden onder meer mooie meerkleurige flyers verstuurd en ook t-shirts verkocht. Hoe de toekomst er uit ziet weet de band nog niet. The Factory: 'De nummers klinken tel kens weer anders om dat ook onze invloeden veranderen. We weten nu nog niet welke kant we straks opgaan'. Dui delijk is wel dat welke kant het ook wordt, men niet de plat getreden wegen zal be wandelen. De band en de muziek vormen één geheel. Er bestaat al be langstelling uit België en mijns inziens zou het ja renlange doorzettingsvermogen en een uniek produkt best eens beloond mo gen worden. Wim Flipse Foto'smindlink MM

Noot | 1994 | | pagina 3