a£i LIJ CC Q. Band: Apostasy Demo: Nausea Info: 01110-17244 (Michel) of 01110 15592 (Remko) Opname: Studio 2 te Ouwerkerk Eindelijk een nieuwe death metal-band in Zeeland, met de kant tekening dat ze vrij melodieuze death spe len, waarin gevoel voorop staat. Nummers over on macht, frustratie, pijn, etc., dat is wat je wachten staat. Niet dat je de teksten echt goed kan volgen, want Hidde heeft een goeie diepe de- athgrunt die alleen tij dens de refreinen te verstaan is. Origineel is het niet, maar moet dat eigen lijk wel? Het zit goed in elkaar en er is af wisseling genoeg. Mooie rustige passa ges met leuke solo's (hierin staat melodie echt centraal), inventieve tempowisselingen en stevig beukwerk, kortom alles wat deze muziek nodig heeft. Helaas vertoont het gitaargeluid zo hier en daar z'n gebreken, waardoor het voor death metal soms wat te slapjes klinkt, maar gelukkig staat de zang van Hidde (geluid- technisch) wel als een huis, zodat het niet echt storend wordt. 'The Horrors You Suf fer' en 'Poem Of Fearing Humanity' zijn de uitschieters op deze tape. Daarin zit namelijk alles waar de band voor staat en wat deze muziek inte ressant maakt. Nou het live nog waar ma ken, dan is er een leuke toekomst voor Apostasy weggelegd. Alvast succes.(RB) Band: September '80 Demo: September '80 Info: 01100-15137 of 01184-14407 Opname: Ze bestaan ruim veer tien jaar en in die tijd is er weinig veran derd. Vanaf de op richting legt de Vlissingse viermansformatie September '80 (Karei Hoogerheijde/zang, Jan de Quelery/solo- gitaar en zang, Jan Kuipers/bas en Bart van Yperen/drums) zich toe op de jaren zeventig hardrock van acts als Ted Nugent, The Free en AC/DC. Ook de vierde demo biedt meer van het zelfde. Dat is meteen het enige bezwaar dat tegen de muzikale verrichtingen van de groep is in te brengen: er zit geen spatje vernieuwing in. Wie dat geen probleem vindt, kan bij deze tape of bij een optreden van September '80 zijn hart ophalen, want spelen kunnen ze wel. Het gitaarwerk is lekker vet, De Quelery gaat als een Zeeuwse Nugent tekeer en de te kunnen herleiden (ik zou het eens aan mijn vader kunnen vragen), som ik ze hier gewoon op: Rolene, Poker, Strangler hold, Massive, Jeans, Voodoo Chile (ja, die ken ik wel), Wasted en The doctor. Dit keer geen Nederlandse krakers in hardrockjasje. Hoogtepunten wat mij betreft: Rolene en het gitaarwerk op Voodoo Chile. Dat laatste is niet meer dan logisch, anders moet je van zo'n compositie afblijven. (EJR) zang van Hoogerheijde is gedreven en helder op de band gezet. Drummer en bassist doen hun plicht, ze drummen en bassen onopvallend. Het repertoire op 'September '80' bestaat uit covers en eigen nummers. De informatie op het hoesje is minimaal en omdat ik beken niet alle nummers tot de originele uitvoerders Muziekhandel Van Damme, Lange Noordstraat 16, 4331 CD Middelburg. 01180-13097 Muziekhandel Van Damme, Lange Noordstraat 16, 4331 CD Middelburg. 01180 13097 OOt foto: September '80 ui

Noot | 1994 | | pagina 8