2 5 a Piek 25 jaar Eind maart bestaat de Piek te Vlissingen 25 jaar. Er zal 31 maart vanaf 16.00 uur een receptie voor genodigden plaatsvinden en 's avonds is er een reünie voor oud medewerkers. De Piek wil hierbij een oproep doen aan muzikanten, die in het verleden mee hebben gedaan aan de jamsessies, om zich op te geven om op 31 maart een sessie te vullen. Onder de aanmeldingen wordt een selectie gemaakt van maximaal 20 muzikanten. Opgeven kan bij de Piek, tel.: 01184-16791. De maand april is door de Piek dan ook gebombardeerd als feestmaand, waar o.a. Herman Brood en Hans Dulfer voor uitgenodigd zijn. Piss Off In de Walk Inn te Vlissingen werd in november 1994 door de Anti Fascistische Aktie een geslaagd festival georganiseerd, waar weer tal van nieuwe bands speelden. Zo opende de nieuwe Bevelandse punkrockband 'Piss Off' het festival. De bandleden zijn door de Walcherse punkröckband Swindle geïnspireerd om ook een punkrockband op te richten. Ze spelen zowel eigen nummers als covers van o.a. Sex Pistols, Ramones en Exploited. De leden zijn Pieter Catsman - zang, Larz v.d. Ploeg - gitaar en zang, Peter Harthoorn - gitaar en zang. Koen Druijnes - bas en Jasper Meerman - drums. Voor info en boekingen; Peter Harthoorn, tel.: 01106-1446. Ook 'Are you normal'speelde op dit festival. Dit is een Hardcore/punkrockband die oorspronkelijk uit Zeeuws- Vlaanderen komt, maar waarvan enkele leden, vanwege hun studie, nu op Walcheren wonen. De band speelt zowel eigen nummers als covers en is geïnspireerd door o.a. Bad Religion en NOFX. De leden zijn Bart v.d. Bosse - gitaar. Carlo Cornelis - gitaar, Maayke van Harten - bas, Milco Hijmes - zang en Jim Fokker - drums. Voor info en boekingen; Milco Hijmes, tel.:01184-31173. D.M. (Desprut Mushroom) deed hun eerste optreden op dit festival. Ook zij zijn een Walcherse punkrockband, echter ze verwerken ook metal in hun muziek. De leden zijn beïnvloed door o.a. Toy Dolls, Slayer en Suicidal Tendencies. De leden zijn Joris van Hoboken - gitaar, Jaques Koeman - drums, Theunis de k 1 Jong - zang en Arne Smeels - bas. Voor info en boekingen; Arne Smeels, tel.: 01180 39719. Nieuw Zeeland Kozmik is een Walcherse band die in februari 1994 is opgericht. De band heeft tal van eigen nummers gemaakt, waar o.a. rock, blues, latin, jazz, house en reggae in is verwerkt. De band deed een try-out in de Walk Inn te Vlissingen op vrijdag 10 februari tijdens een benefietconcert t.b.v. de watersnoodramp. In de loop van 1995 wil de band een demo uitbrengen. De leden zijn Henk Cabenda - drums, Harry Stelwagen - zang en gitaar, Onno Hoogesteger - keyboards en Jack Smits - gitaar. Voor info en boekingen; Bas Hoogesteger, tel.: 01184 18865. Trouble in Paradise is een Walcherse band die nu ongeveer een jaar bestaat en al enkele zeer succesvolle optredens heeft gedaan. De band speelt zowel eigen nummers als covers van o.a. Claw Boys Claw, Fatal Flowers, Burma Shave en Ramones. De leden zijn Carlo Smolders - gitaar en zang, Arjan Rooze - bas, Vincent Villerius - drums en Marien Dorleyn - zang en gitaar. Info en boekingen bij Carlo Smolders, tel.: 01180-34480. Ook Tribes is een nieuwe Walcherse rockband. Ze zijn in september 1994 opgericht en deden ook al enige optredens. De band speelt voornamelijk bekende rockcovers. De leden zijn Brian Quite - gitaar, Brian Bouwens - drums, Jason Bouwens - gitaar, Eric Otte - zang en keyboards en Ronald de Jonge - bas. Info en boekingen bij Brian Quite, tel.: 01184-11070. The Gain is een rockband uit Goes die in januari 1994 is ontstaan. Ze spelen instrumentale eigen nummers met referenties aan Joe Satriani, Whistler en Dream Theatre. De leden zijn André Nagelhout - bas, Erik Boomgaard - gitaar en Jacco Havenaar - sologitaar. Aangezien de oorspronkelijke drummer Erwin Polderman is overgegaan naar The Orphanage wordt de drumkruk (tijdelijk) ingenomen door Stefan Nagelhout. De band treedt 10 maart a.s. op in de Piek te Vlissingen. Nieuwe drummers kunnen zich aanmelden bij André Nagelhout, tevens kun je hier terecht voor info, tel.: 01100 14846. De Walcherse New wave formatie Drown is opgericht door Glen Helmich (bas en zang) en Martin Meulmeester (gitaar en zang). Na lang met zijn tweeën geoefend te hebben, besloten ze andere Uit de studio Weer een demo uit de Polderman/Potappelstudio te Krabbendijke: daar was Screamin Menaning te gast die er vorig najaar hun demo 'Pleasurehunt' opnam. Screaming Meaning, afkomstig uit de Zak (van Zuid-Beveland) staat garant voor harde gitaar- om te kunnen gaan optreden. Heieen van Leerzem (keyboards) en Marijn Knops (drums) werden gevonden om de band compleet te maken. Ze zijn het oefenstadïum~ ontgroeid en zijn klaar om optredens te gaan doen. Ze deden er al een paar, waaronder op de Zeeuwse Popdagen in Midgard. In de Piek te Vlissingen werden op 27 en 28 december opnamen gemaakt, welke op de eerste demo 'Dying clouds' gaan verschijnen. Deze demo laat muziek horen die is beïnvloed door o.a. The Cure, Joy Division en The Cranes. Op 10 maart is de presentatie in de Piek te Vlissingen. Info en boekingen bij Martin Meulmeester, tel.: 01184 14042. noot rock a la Nirvana en Rage Against The Machine. In De cember 1994 speelde de band live bij The Magic Friends op radio 3. De demo is te bestel len op tel. nr.: 01104-8388 De Zeeuws/Brabantse R&B formatie Rodi Dean heeft in Joe's Garage te Waalwijk een nieuwe demo opgenomen. De titel is 'Come out and play' Ze bevat vijf nummers en de produktie was in handen van Lats Varga en de band zelf. De demo is te bestellen bij Rodi Dean, Doelenstraat 2a, 5081 CL, Hilvarenbeek, tel.: 04255 4472. De Nederlandstalige band Blaf heeft hun eerste cd 'Naakt onder de hemel', ten doop gehouden op 25 februari in het Arsenaaltheater te Vlissingen. Dat er veel belangstelling is voor de band blijkt wel uit het feit dat zelfs EMI contact heeft gezocht en dat ze ook al op de NCRV radio waren te beluisteren. Dus hopelijk krijgt Gorefest in de landelijke eredivisie spoedig gezelschap van een andere Zeeuwse band... ins outs Bij de Walcherse bluesrockformatie 'Muddy Balls' speelt Daniel Postma tegenwoordig de ba.s. Hij is in de plaats gekomen van Jeroen Portier. Bij de Vlissingse hardrockformatie 'Wetlegs' heeft drummer Brian Bouwens plaatsgemaakt voor Ralph Wiessner en is gitarist Wesley Koole definitief vertrokken naar The Emmerroyts om daar mondharmonica te spelen;. Bij de Vlissingse Nederlandstalige rockband 'In geval van noot' heeft gitarist Roel Idskes plaats gemaakt voor André Szachnowski. Guus Sibbald heeft zich als tweede gitarist aangesloten bij de Vlissingse rockband 'On the cover'. De nieuwe drummer van de uit Goes afkomstige rockformatie 'King for a day' is Henri de Bruin. Hij speelde o.a. in Exq's. Bij de Zeeuwse rockformatie Second Chance speelt Leon Cousin tegenwoordig de bas. Leon was eerst zanger van de band, maar gaf de microfoon over aan Petra van Hal.

Noot | 1995 | | pagina 4