10 Band: Blaf CD: Naakt onder de he mel Info: 06 52780565 Opname: V.O.F. Lollie- pop, eind '94 Blaf heeft zijn zaakjes goed voor elkaar. Hun muziek is Nederlands talig, ongecompliceerd en hangt tussen stevig rockgeluid en een caba- ret-achtige sfeer in. De band steunt terecht op het warme stemgeluid van Pascal Jakobsen. Hij heeft de perfecte stem om de uitstekende en poëtische teksten van bassist Peter Slager te zingen. Het instrumenta le wordt sober gehou den al wil Bas Kennis op de piano nog wel eens een uitstapje maken. De CD ziet er fantastisch uit, met een mooi boekje erbij, echt prima. De nummers variëren in kwaliteit van schitterend tot 'opvullertje'. Het beste nummer vind ik 'Buit'. Kippevel! Geweldig! Wat kan ik hier nog aan toevoegen? Ja, die stuwende bas had ietsje harder gemogen. Andere nummers die De duivel in het bloed, Heel beheerst en Moeilijk dood. Dit zijn de juweeltjes van dit schijfje. Dan toch een minpuntje dat ik niet onvermeld kan laten: de produktie. Ik denk dat deze CD nog veel beter geklonken had als de band wat meer tijd (lees geld) aan de productie had kunnen besteden. Jammer, maar eigenlijk geeft het niks. Ik zal dit later mogen terug keren op 'Beste Blof' zijn: Aan De Kust (eindelijk weer een nummer dat niet alleen uit Zeeland komt, maar ook over Zeeland gaatLaatste Ronde, CD-tje (duurt overigens iets meer dan een uur) ook in de toekomst heel veel draaien. PT band: Broodje Ei met Ui demo: Befvispleuris info: 01150-94261 opname: Hoera! Het punkbroertje van Blof is terecht. Hard, rauw, vet én Nederlands, een kruising van heavy metal en grunge door 4 Terneuzenaren, niet echt vernieuwend, wél verrassend - ook qua teksten. Niet geschikt voor rustig achterover op de bank, integendeel, headbangen en stagediven zijn meer op zijn plaats. Na een paar nummertjes van deze demo begint de monotonie toe te slaan, ik ben benieuwd of een echt optreden de compositorische armoe doet vergeten. Niettemin mag ik het wel, niet in de laatste plaats vanwege de gedegen en gedreven muzikale vervulling van de simpele thematjes. Verdient een live behandeling, dus gaat dat zien. HL band: Busted demo: The Next One info: 01100-15956/ 01106-7325 opname: Polderman studio, nov 94/jan 95 Zwoegend ploegt Busted door de vijf covers, voor deze demo bijeengesprokkeld uit repertoire variërend van Johnny Winter tot Billy Joël. Blijkens de bio is elke partij apart opgenomen - ik vraag me af of dit een gelukkige beslissing is geweest. Het ene komt beter uit de verf dan het andere, maar in de produktie wordt het toch een beetje eenheidsworst. De - op zich niet slechte - stem van Bert Harte draagt ertoe bij dat rond de zo verschillende nummers eenzelfde sfeertje komt te hangen. Een Busted- sfeertje? Daar ben ik nog niet zeker van. Daarvoor is de handtekening die de verschillende bandleden achterlaten, nog te weinig uitgesproken. HL Band: Baby Bruce Demo: idem Info: 01180-13271 Opname: Muziekhandel van Damme, Middelburg De muziek die Baby Bruce maakt valt voor mij onder de noemer Nederpop. Het is gitaarmuziek, liedjes die degelijk zijn opgebouwd met kop, lijf en staart. Ik hoor er in de verte een beetje Gruppo Sportivo in, al klinkt de stem van Carolien Siéreveld toch echt anders dan Hans v/d Burg; misschien is het de uitspraak... De demo opent met Banshee Lady, een up tempo poprocksong. Ik denk dat de live uitvoering wat meer naar de rockrichting zal neigen. Het tweede nummer, Out of Here, vind ik het beste klinken. De dreigende spookachtige sfeer van de tekst is goed in de muziek weer gegeven en vooral het gitaarwerk met cry baby vind ik schitterend. Het laatste nummer, Since I've met you, is gewoon een vrolijk

Noot | 1995 | | pagina 6