verbandjes 11 12 liedje dat rustig voortkabbelt. Verder weinig aan toe te voegen. In het totaal bevalt de muziek van Baby Bruce me erg goed hoewel ik soms scherpe kantjes mis. Dit wordt versterkt door de mooie, maar enigszins klinisch klinkende produktie. Persoonlijk vind ik de nummers ook wat aan de korte kant, wat mij betreft had er hier en daar nog wel een brug of tussenstuk in de nummertjes gebreid mogen worden. PT band: Rodi Dean demo: Come Out Play info: 04255-4472/013 662970 opname: Joe's Garage, Waalwijk, 1995 Wat mis ik bij deze nieuwe van Rodi Dean? Niet de doorleefde, zeer authentiek aandoende zang, niet het gitaarwerk van de broertjes Rentier, niet het lekkere hammond geluid waarmee Jeroen van 't Leven de gaatjes in de nummers soepel dicht- smeert, niet de glasheldere produktie, niet de goede afwisseling van strakke up-tempo R&B songs op de demo. Het is een vakkundig gemaakt produkt, tot en met een heuse (net niet té schaars geklede) hoespoes toe. Maar toch... het is me allemaal iets té gelikt. Met uitzondering van Gerrit Rentiers vocalen hoor ik niet echt iets wat er uitspringt zodat het bandje je bijblijft. Ik heb het gevoel dat er méér in Rodi Dean zit dan we nu horen. Lekker is het wel. Een echte coming out is het voor mij nog niet. HL demo: In The Flesh band: Mamilla Paradise info: 01184-70015/ 78812 opname: Live/Studio '66, Vlissingen 12 nov. 94 Het applaus dat onder de nummers op deze live-demo is gemonteerd, doet vermoeden dat ze zijn opgenomen in Ahoy voor een duizendkoppige menigte. Een minpuntje vind ik dat, flauw. De dikke partij galm (om te camoufleren dat niet alles even goed in elkaar steekt?) bevalt me ook niet echt. Het spijt me, Mamilla - uw zang kan mij niet blij maken en evenmin de invulling van het gitaarwerk. Het enige lichtpuntje is voor mij de alleszins prettige tenorsax die de nummers hier en daar vlottrekt uit de brij. Ondanks de goede afwerking van de opnames slaat dit demootje geen deuk in een pakje boter. HL Band: Down to Earth Demo: idem Opname: 8 sporen Onlangs kreeg ik de demo in handen van Down to Earth, een samenwerkingsverband van Roeland Hubregtse en Auke v/d Wiele. De demo is een puur studioproduct: alle instrumenten worden door Auke bespeeld, terwijl Roeland de zangpartijen er in zet. De muziek van Down to Earth wordt door het duo zelf omschreven als: 'een mengeling van thrash, industrial, doom, death en folk.' Al met al is het behoorlijk heavy: bij de eerste beluistering werd ik meteen diep in de kussens gedrukt om er na wat wennen, toch wel blij weer uit te klimmen. Ik hoorde namelijk schitterend gelaagde arrangementen, een heel behoorlijke produktie en nummers vol verrassende elementen. Mijn ouders kan ik er niet blij mee maken en zelf ben ik ook nooit zo gelukkig met death grunts en ander vocaal rauw gereutel: maar toch heb ik me bij het beluisteren van de tape geen moment verveeld. Auke speelt alle instrumenten, bas, gitaar, toetsen, fluit en ingeprogrammeerde drums en dat doet hij heel behoorlijk. De kracht van Down to Earth vind ik echter liggen in de composities en arrangementen die vaak meerstemmig zijn, petje af voor de schrijver, ik vermoed Auke. Ik hoop meer van deze mannen te horen hoewel dat niet live zal zijn. PT Band: Eat Roadkill Demo: idem Info: 01100-16888 Opname: 4 sporen augustus 1994 Sinds Eat Roadkill eind '93 tot 'de Zeeuwse Belofte 1993' werd uitgeroepen, zijn er twee dingen veranderd; achter de naam Eat Roadkill is het uitroepteken verdwenen en drummer Mithat Dogan heeft de kruk overgenomen van Theo Langejans. Verder bestaat de band uit Stefan de Kroon op bas en zang en lljan Mol op gitaar en zang. De muziek van Eat Roadkill laat zich het best omschrijven als underground gitaarmuziek waarbij het sterk ruikt naar de grunge van Nirvana. Het bandje bevat 4 nummers welke allen vrij eenvoudig zijn gehouden, meestal gebaseerd op één of twee riffs. Maar dat kan ook in deze muziek. De nummers staan loeistrak op de tape en de energie knettert er vanaf. Wat me echter vanaf het eerste nummer tegenvalt is de zang. Stefan's stemgeluid kan me niet echt blij noot

Noot | 1995 | | pagina 7