<v e,<v V <cv maken en in de melodie vaart hij een geheel eigen koers. Of het aan mijn muzikaal inzicht licht weet ik niet maar het feit dat zijn zang nogal eens is weggedrukt in de mix zegt misschien meer. Daar de band wars is van opsmuk, is de produktie heel kaal en erg zwaar. Samen met de zang-op-de- achtergrond gaf mij dat een beetje het gevoel naar een demo te luisteren die rechtstreeks uit de oefenruimte kwam. Beste nummer vind ik 'Said 'n Done', dat (pas) als derde op de demo staat. Al met al geen slechte demo, hoewel ik gezien het vorige produkt meer had verwacht. In ieder geval: heb je geen last van voorjaarsdepressies, dan kun je zonder veel gevaar naar deze demo luisteren. PT Band: Swindle Demo: It's a rip off Info: 01184-64297 Opname: Studio Balkengat, Middelburg Live Scoutrock, Heinkenszand, oktober '94 Wat moet je hier nu over zeggen?! Swindle is een punk-coverband en je hoeft het dus niet te zoeken in goed uitgebalanceerde nummers of subtiel spel. De achtergrond van de vijftien jaar oude teksten is grotendeels verdwenen. Blijft over een feestband die gebruik maakt van de oude punk-muziek die ze volgens de punktraditie zo ongekunsteld mogelijk op tape heeft geknald. Dit blijkt ook wel uit het feit dat de studio nummers van de demo in één dag zijn opgenomen. Het enige waar ik over kan oordelen is het plezier en de energie die in de nummers zijn gestopt: ik hoor er een hoop gein in. De nummers staan in hoog tempo op de band en inderdaad, veel eerlijke energie. Het live gedeelte komt naar mijn smaak het beste uit de verf - dus jammer dat het pas als laatste op de band staat. De band kan duidelijk live meer energie opwekken dan in de studio. Wat voor hen pleit als live-band. En blijft de vraag: waarom eigenlijk deze demo? PT Band: Tsjaka Demo: idem Info: 01189-1889 Opname: T.A.B. studio's, augustus 1994 Tsjaka is de nieuwe band en ook het motto van drummer Frank Beerens en bassist Bart Goedemondt, tezamen met gitarist Ronald van der Wal en zanger Daniël Buijse. De bandleden omschrijven hun muziek zelf als verrassend moderne gitaarmuziek. De gelijknamige eerste demo bevat vijf eigen kV nummer en verrast me inder daad. HelaasN^ was het dit keer geen blijde verrassing. Naar mijn mening is Daniël namelijk geen zanger en dat is jammer. De goede bedoelingen van de band gaan voor mij verloren in de slechte zang en nog beroerdere uitspraak. Het af en toe erg ongestructureerde gitaarsolowerk maakt het geheel er niet beter op. Als ik deze gegevens opzij zet hoor ik toch een leuke band met nummers die inderdaad verrassend zijn opgebouwd, met leuke wendingen en vrij sterke teksten met bijvoorbeeld de volgende titels: 'Revolution in despair', 'Two persons in one' en 'Gun needie'. Daarnaast is de geluidskwaliteit van de tape prima, ik denk dat V - de bedoelde sfeer goed gevangen is. Leukste nummer vond ik 'Two persons in one' dat als ballad begint, heel energiek vervolgt en een heel leuk gesproken tussenstuk heeft. Maar zoals ik al zei: de nummers zitten heel behoorlijk in elkaar. Als Daniël blijft zingen in Tsjaka moet ik hem aanraden toch eerst zijn stembereik op te meten en zich daar strikt aan te houden en tevens eens een lesje engelse uitspraak te volgen. Het zou goed kunnen dat we bij een volgende produktie deze demo dan kunnen afdoen als een valse start en iets heel moois te horen krijgen. PT verbandjes noot -

Noot | 1995 | | pagina 8