verbandjes 11 12 gedaan door André Nagelhout en Erik Boog aards. De composities neigen richting Joe Satriani, met dat ver schil dat de muzikale doorgewinterdheid van Satriani nog niet hele maal bij Jacco terug te vinden is. Naar mijn me ning wil hij iets te snel laten horen wat hij alle maal in huis heeft. Goed, dat is een hoop, maar als hij het iets sim peler had gehouden wa ren een aantal slordig heidjes waarschijnlijk niet op deze band te recht gekomen. Of ben ik dan aan het mieren- neuken? Misschien wel, want wat goed gaat, klinkt ook echt als vingerlikkend goed gitaarwerk. Beste num mer vind ik het laatste van de vier nummers, 'Woman' geheten. De compositie is evenwich tig opgebouwd en be staat echt uit kop, mid denstuk en staart en zit nu al dagen in m'n hoofd. De produktie ten slotte, is ietwat steriel maar wel vol, al hadden de gitaargeluiden anno 1 995 beter kunnen klin ken naar mijn zeer onbe scheiden mening. PT Band: Drown Demo: Dying Clouds Info: 01184-14042 Opgenomen eind 1994 in De Piek in Vlissingen door Erik en Alex. Mw va ve, (Pd vave eigenlijk moeten we maar een beetje af van die namen want de mu ziek die The Cure en The Simple Minds eind tachtiger-jaren maakte is gewoon muziek. En die muziek maakt Drown ook. Goeie muziek met een fuzz-sausje, maar tussen de regels door hoor je goeie muzikan ten. Ze schreven trou wens alle zes de num mers van de demo zelf. Op een bepaald moment ga ik het wel een beetje sloom vinden allemaal, maar met een wat meer up-temponummer als 'Summer' weten zanger/ gitarist Martin, Glen (zang/bas/ toetsen) en drummer Marijn (achter namen worden niet ge geven) je net wakker te houden. Wat betreft de opnamen: De stem zit wel weer erg verstopt tussen de symfonische, gedragen muziek, maar als daar bewust voor ge kozen is dan zeg ik ala Als ik als zaal-eigenaar deze tape zou krijgen dan zou ik wel infor meren naar de show die de heren maken, want als ze dit repertoire live spelen moet er wel een verdomd goeie show bij zitten wil het de boel spannend houden. Voorlopig is het een van mijn zondagmorgen tapes. (BvL). Band: Flux Demo: Woman in a per fect dress/a showcase tape Info: 01150-17807 20041 Opname: Live in Zaamslag door Jos Calbo en Jan Meesen. Te gek. Vanaf vandaag hebben we in Zeeland onze eigen UB40, and take that for a compli ment! Op het bandje staan 7 korte maar ui terst dansbare zelf-ge- schreven reggae-songs. Vooral Bbyl an ve apon en Ira n va nts \our lovespreken na aan. Het is af en toe wel te horen dat deze boys noj niet echt tot de ouwe rotten in het vak horen maar 'the spirit' is er. Juist nummers als 'Woman in a perfect dress' hebben daardoor een aparte, 'eigenwijze', uitstraling en ik weet ze ker als ze dit over 10 jaar nog zingen het een andere intonatie zal heb ben. Maar dat geeft niet, eenvoud siert de mens. Live opgenomen en ik denk dat Flux met de zeven stukken pre cies duidelijk maakt wat ze willen. De zomer, en de hopelijk zonnige pop festivals komen er aan. (BvL) Band: Robbert Jan Swiers (plus band) pemo: R.J. Swiers info: 01180-35319 Opname: Robbert Jan Swiers is een singer/songwriter. Hij schrijft echte num mers met bijpassende muziek. Dat schrijft voor mij gemakkelijker dan voor hem, maar zijn mu ziek klopt. Zijn teksten lopen lekker in de mu ziek en gaan ergens over. Versta je geen en gels dan nog is het lek ker om naar te luisteren.'Madame Rouge' en 'Mask Paradise' zijn mijn twee favorieten (van de vijf eigen nummers) op de band. De minste vind ik 'I've been down so long' maar dat zal wel komen vanwege de lange, juist- geen-sfeermakende uit halen aan het eind. Jam mer jammer. Maar ver der niets dan lof Robbert Jan Swiers boft ook. Want hij heeft een aantal ras-muzikanten in zijn band. Wat dacht je van 'Matipa'-helden als Fanni Patti (bas) en Alvin Manuhuwa (slag werk) Daar zouden duurdere muzikanten geld voor over hebben. Goed van deze mannen is dat ze feilloos passen in het 'Swiers-reper- toire', met fraaie accen ten en bescheiden, maar doeltreffende muzi- kaliteiten. Robbert Jan noot zelf speelt op de meeste nummers gitaar of piano en dank zij lead-gitarist Willem Bek krijgt het geheel body. Heel wat singer/songwriters blij ven vast zitten op een zolderkamertje, en dat is jammer. Robbert Jan Swiers heeft hier een troef in handen om zelfs buiten Zeeland flink aan de bak te komen. Ik ben benieuwd. (BvL). Band: The Jazz-clan Demo: Nature rules Info: 01180-40658 Opnamen: door Jazz- Clan zelf Ik weet niet eens of de mannen van de Jazz- Clan komen als je ze uitnodigt voor een optreden. Het is allemaal ontzettend relaxed. Een beetje afgekeken bij bands als US3, maar veeeeeel relaxter. 'Time keeps on slippin' slippin' zonder into the future') Dat is de openings-sample en vanaf dat moment is het allemaal erg gezellig, cool en wauw, weetje wel. En toch is het leuk. De raps hebben een puberaal hoog 'fuck', 'ass' en 'mother- fucker'-gehalte, maar dat stoort niet echt. Als je wilt weten wie er in de Jazz Clan spelen, dan zijn hier de namen: T.Mc, Woody-G, B.B.Ass en Dizzy D.. Wat titels? 'Brew', 'JC Rules', 'Wigger', 'Tha J.. Gooi maar in m'n pet.. En toch vind ik het leuk wat de mannen doen, het is allemaal zo cool dat je het bandje zonder problemen een hele avond (geen zondagmorgen) op automatic-reverse kunt verdragen. (BvL). Band: DROWNING ACCIDENTS cd-single: WITHOUT A TRACE etc. opname: december 1994. De cd-single van Drowning Accidents bevat drie nummers,

Noot | 1995 | | pagina 7