14 verbandj es Diehard. Fotografie: archief NOOT duurt ruim 1 5 minuten en ziet er zeer goed uit door het mooie ontwerp van Wilfred Gonpalves, gitarist van de band. Prima werk. De groep maakt psychedelische noise, of noisy psychedelica, en probeert muzikaal platgetreden paden te ontlopen. Maar helaas laat de structuur van de nummers nogal te wensen over. De opener 'Without a trace' maakt zijn naam wat al te waar. Het is een nummer zonder spanning dat, ondanks vette gitaarmuren, oeverloos blijft voortkabbelen. Ook 'Falling harder' mist overtuigingskracht, zij het dat dat vooral te wijten is aan een gebrekkig arrangement. Dit alles valt des te meer op in vergelijking met het sterkste nummer, 'Jazz Switch', dat wel van begin tot eind kan blijven boeien. Voorts lijdt de cd aan de gevolgen van een ernstig drowning accidents. Fotografie Jack de Man geproduceerd. Ondanks bovenstaande kritiek is Drowning Accidents mooi wel een eigenzinnige band met lef, en dat zien we nog steeds te weinig in Zeeland. Waar veel bands vaak tijd- en geldgebrek en weet ik wat voor andere rotsmoezen aanvoeren om toch maar vooral geen risico's te hoeven nemen, daar heeft Drowning Accidents een sprong in het diepe gewaagd. Hopelijk maken ze de volgende keer wat minder water en wat meer deining. PS erdrinkingsongeval: de j.em van zanger Jorg de J i gaat jammerlijk ten [nier in het zompige gitaar- basgeluid, waardoor de sten vrijwel compleet rerstaanbaar zijn. Man ►rboord dus. Gelukkig rdt het geluid enigszins jefrist door het gebruik samples, maar over het leel genomen is de cd svenwichtig noot -

Noot | 1995 | | pagina 8