Vervolg van pagina 8) Surrender loste de ver wachting niet in dat hun naam garant zou staan voor een afgeladen tent in de late uurtjes; on danks veel lol op het podium en spontane gastoptredens brachten ze niet de massa fans op de been die we bij deze band gewend zijn. De programmeurs van Klomppop hebben een goede start gemaakt, maar er is toch voor vol gend jaar nog wel wat huiswerk te doen. Met de boot richting Axel ging het op 27 mei, waar het School's Out- festival een aantal nieuwe (vooral Zeeuws- Vlaamse) bands aan het grote publiek presen teerde. Bijna allemaal nieuwe namen, waar soms dan wel weer be kende gezichten achter schuilgingen: Beer for Breakfast, Foreskin (ja wel!), A Slice of Cake en vooral een nieuwe Bel gisch-Nederlandse formatie met de naam Ernst die een gedegen indruk maakte met zan- geres/gitariste Iris Ernst als frontvrouw. De reggea-band Flux verras te het publiek met een geheel eigen versie van het wereldberoemde 'Apache' van The Shadows. (Zie voor meer info over al deze bands KLEINNOOT'). Als hoofdacts in de avondu ren was naast het En gelse Core en de amerikaanse band Painting Over Picasso, het vrolijke Amster damse gezelschap Sjako! uitgenodigd, dat echter zo lang op zich liet wachten dat al veel mensen teleurgesteld het festival verlieten. Een schande natuurlijk. Het intieme pleintje Bocht van Guinea in Goes was op 10 juni weer het decor voor het Vrijbuiter-festival dat in de loop van een paar jaar tot een zeer volwas sen evenement is uitge groeid. Ook hier een groot aantal Zeeuwse acts, die helaas erg veel last hadden van druilregen, zoals opener Swindle die ook al voor heel weinig bezoekers zijn best stond te doen. De eigenzinnige Terneuzense band Mind Link presenteerde zich in Goes in een nieuwe bezetting, nu zonder toetsen maar met een tweede gitarist. De mu ziek is er flink wat hefti ger op geworden en krijgt steeds meer een eigen gezicht. De metalband Tremor, ook bestaande uit zeer jonge muzikanten, mocht een pauze tussen twee hoofdacts opvullen en de band liet blijken in muzi kaal opzicht flinke pro gressie te maken: alleen de zang stelt teleur, vooral in covers. Eigen repertoire maken dus, jongens! Opvallende afsluiter was de band Labirinto, uit Venezuela afkomstig en wat je van ver haalt is ook lek ker, getuige de frisse mengeling van salsa en metal die de band bracht. Iets heel anders had het NOFIT-festival in De Piek in petto: een benefietfestival met een ideologische achtergrond (No Fascists In Town) dat voor en op het po dium gekenmerkt werd door veel punk en hardcore. Uitschieters 1 onder de optredende bands waren U.M.B., Kozmic, Are You Normal? en Kamjehaar. Die laat ste band paste minder in het muzikale straatje van de antifascisten, maar kon (gelukkig maar) dankzij hun kwali teit toch het publiek boeien. door Kees van der Heijden en Hubert Lee man Zeeuws Popinfoboek, editie 1995 Momenteel wordt hard ge werkt aan het uitbrengen van de Gouden Gids voor de Zeeuwse popmuziek: het Popinfoboek 1995. Daarmee wordt een traditie die, met onderbrekingen, teruggaat tot 1984 in ere hersteld. In het boek wor den alle bands uit het be stand van Stichting Popmu ziek Zeeland vermeld, plus uitgebreide bio's en foto materiaal van popgroepen die dit tijdig naar de SPZ opstuurden. Daarnaast zal het Popinfoboek een vracht nuttige informatie opleve ren, vanaf het telefoon nummer van het Peerock festival in Kats tot het adres van de Stichting Frie sland Pop, en zowat élles wat daartussen zit!! Het Popinfoboek kent een oplage van 750 exempla ren en zal gratis worden verspreid. Dood en begraven Wederom hebben drie bands het bijltje er bij neer gelegd. Dit keer moeten we helaas melden dat zowel Drowning Accidents als No Fear uit elkaar zijn. Boven dien is de Hulster formatie The Fags aan z'n eind ge komen. Zowel The Fags als Drowning Accidents kwa men nog maar onlangs met een CD uit. Zou daar dan geen zegen op rusten??? Vlaanderen Boven! Daar er nooit zoveel nieuws uit Zeeuwsch- Vlaanderen wordt aange leverd, besloot de Noot maar eens om het nieuws te gaan halen. Dit deed uw correspondent op het School's Out festival te Axel, waar weer diverse nieuwe bands speelden. Dit leverde een vracht nieuwe namen en adressen op: Beer for Breakfast is een rockband die in fe bruari is opgericht. Zanger/ gitarist Mare Kruimink richtte de band op om in de zomer een aantal optre dens te gaan doen bij be kenden in Hongarije. De overige muzikanten zijn Toine Metselaar - gitaar, Marcel Kenting - bas, Pim Griens - percussie en Laura en Heidi - achtergrondzang. De band speelt zowel covers als eigen werk. Voor info en boekingen kan je bel len met Mare Kruimink, tel.:01150-12990. Foreskin is een gitaar/ punkrockband die eind '94 is opgericht. Ze be staat uit Martijn Kruit - gitaar en zang, Jelle Willemsen - drums en Jeroen Fieret - bas. Voor info en boekingen kan je bellen met Martijn, tel. 01150-21045. Ernst is een Zeeuwsch- Vlaamse/Belgische gitaarrockband, die eigen repertoire speelt. De band is in januari opge richt en bestaat uit Iris Ernst - zang en gitaar, Bo Braam - bas, E.J. - lead- gitaar en Jan Seis - drums. Ernst deed hun eerste optreden op School's out. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Iris, tel.: 01155-65012. Impurity is een band die al wat langer bestaat. De band is in 1993 opge richt. Ze spelen voorna melijk covers van o.a. Emotional Fish, New Mo del Army en Magna Pop, Eigen nummers zijn in de maak. Impurity bestaat uit Joop Maas - drums, Sergio lotti - bas, Krijn (Vervolg op pagina 11

Noot | 1995 | | pagina 6