I 14 f KURSUS ZANG PERFORMANCE DE ZEEUWSE POPPRIJZEN IN REPRISE r vanwege vakantie van diverse medewerkers, in dit nummer geen nootver- Na een bijzonder geslaagde eerste editie in april van dit bandjes. Maar geen nood: we sparen ze allemaal op en zullen ze in NOOT nr. 4 bespreken jaar, biedt Stichting Popmu- Blijf ze naar ons opsturen, de glimmende schijfjes en stoere cassettes!! Stichting Popmuziek Zeeland zet de Zeeuwse pop aan het eind van 1995 weer extra in het zonnetje, in vier categorieën zuiien weer de Zeeuwse Popprijzen weer worden uitgereikt aan popmusici en bands die in '95 een opmerkelijke prestatie hebben geleverd. Opnieuw zal de uitreiking plaatshebben tussen kerstmis en oudjaar 1995. ziek Zeeland in september opnieuw de kursus 'Zang en Performance' aan. De - kursus, ontwikkeld i.s.m. Stichting .Kunst Cultuur Gelderland, wordt gegeven •door Ruth Haumahu. Deze zeer veelzijdige en ervaren zangeres stond o.a. op de bühne met Candy Dulfer, Frank Boeijen en Julia Lo'ko en deed met vele ar tiesten studiowerk. Wat we willen belonen is de opmerkelijkheid. Een jonge, aanstormende band kan immers een even bij zondere prestatie neer zetten als een popgroep van geroutineerde 'oude rotten'. leder een in Zeeland kan zelf mee bepalen wie met de publieksprijs gaat strij ken! Daarvoor zal in het najaar een actie worden ontketend waarover we je nader op de hoogte zullen stellen. nominaties Op 1 december worden voor elke categorie vier genomineerde bands be kendgemaakt. Deze bekendmaking is openbaar en wordt ruimschoots in de publiciteit gebracht. Dan wordt er gekozen... Tenslotte wordt tijdens een spetterend Zeeuws Pop- feest de spanning doorbro ken: de ZEEUWSE POP PRIJZEN 1994 worden uit gereikt! voor meer inlichtingen: Stichting Popmuziek Zee land, tel 01180-34880. Het reglement van de ZEEUWSE POPPRIJZEN kan aangevraagd worden bij de SPZ. Zingen met je ziel Zangtechniek is niet alles. In deze kursus wordt dan ook vooral aandacht besteed aan hoe je op het podium staat. Zang, mimiek en presentatie moeten een geheel vormen. Op die manier krijg je kontakt met je publiek. Je zingt niet alleen met je stem, maar met heel je lichaam en geest - daarmee leg je gevoel in je muziek. Een ander belangrijk punt is concentratie. Er ge beurt tijdens een optreden zoveel om je heen, dat je makkelijk van de wijs ge bracht kan worden. t, Concentratieoefeningen kun nen je helpen dat te boven te komen. De kursus bestaat uit drie dagdelen en is bedoeld voor zangeressen en zangers in de pop, jazz en overige lichte muziek die hun stem beter willen (leren) gebruiken of hun techniek willen bij slijpen. De kursus biedt een introductie in de basisvaar digheden en geeft daarnaast een introductie op een juiste podiumpresentatie. De eigen bühne-ervaringen van de kursusleidster zijn daarbij van grote waarde. Datum en tijden De kursus zal plaatsvinden op zaterdag 2 en zondag 3 september a.s. in de multifunctionele ruimte van VMC Zeeland, sector cultuur, Roozenburglaan 89 in Middelburg. De deelnemers moeten zorgen voor een tape (zonder zangpartij) met daarop een zelfgekozen nummer dat gedurende de kursus zal worden uitgewerkt. Voor de rest zijn geen er vereisten vooraf. De kursustijden zijn onder voorbehoud: zaterdag 18.00 - 22.00 en zondag 11.00 - 20.00 uur. Opgave en kosten De kursus kost in totaal f 1 62,50 per persoon (inclusief maaltijd op zondag). Er kunnen maximaal 8 personen deelnemen. Opgave is mogelijk tot 1 5 augustus a.s. bij Stichting Popmuziek Zeeland, tel 01180 34880, fax 01180 40582. Voor nadere inlichtingen op bovenstaand tel. nummer vragen naar Hubert Leeman.

Noot | 1995 | | pagina 8