ZEEUWSE REPORTAGE DE ZEEUWSE BELOFTE NOOT nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek jaargang 6 nummer 4 oktober 1995. medewerkers Kees van der Heijden Hubert Leeman Bert Van Leerdam Peter Slager Peter Toüssaint eindredactie: f Frank Hilbrands fotografie'. Frank Husslage Bert van Leerdam ■V-. e.a.-T.' opmaak: V; Frank Husslage drukwerk: huisdrukkerij VMC Zeeland Middelburg uitgave/ redaktieadres: Stichting Popmuziek L Zeeland Postbus 407 j 4330 AK Middelburg 0118-634880 fax 0118-640582 Gepikt natuurlijk, die titel, en wel van een beeldende kunst-manifestatie die Zeeland momenteel teistert. Maar ik heb geen scrupules. Originaliteit in de kunst is toch steeds meer een twijfelachtig begrip aan het worden. Alles is al eens gedaan en de kunstenaar van tegenwoordig zoekt roem en erkenning in het realiseren van concepten die als concept, dat wil zeg gen als idee, aardig bedacht zijn maar daarom nog niet allemaal gerealiseerd zouden hoeven te worden! Nee, dan die goeie ouwe ambachtelijke popmuziek. Bands die nog eer leggen in de drieduizendzoveelste versie van Route 66. Gitaristen die streven naar de meest perfecte imitatie van Joe Satriani. Zangers die zwoegen op de juiste dosis whiskey&marlboro-hees- heid in hun stem. En het publiek, het publiek dat voor iedereen even hard klapt. Hoewel? Waar klapt het publiek voor aan het einde van het jaar 1995? Wanneer dit nummer van NOOT op uw mat valt, lezer, brandt in Terneuzen de eerste voor ronde los van ons provinciale popconcours. Vijfen twintig Zeeuwse bands meldden zich aan de poort, die vanwege ferme voorselectie voor tien van hen gesloten bleef. De overige vijftien mogen onder het oog en oor van de jury - en van het publiek! - in de komende weken hun krachten meten. Hopelijk zullen we een antwoord krijgen op die vraag: voor wie klapt het publiek het hardst? Wie wordt de Zeeuwse Belof te? Maar nu al kun je konkluderen dat de ambach telijkheid in Zeeland nog hoogtij viert. De goeie ouwe rockband is niet kapot te krijgen! In dit nummer van NOOT lees je alles over de deelnemende bands. En verder over andere aspecten van het popwezen: het spelen op festivals, de zakelijke beslommeringen die er ook bij horen, de ins en outs van de Zeeuwse pop in Kleinnoot, de prestaties die in de laatste maanden op CD of tape zijn vastgelegd voor het nageslacht. Waaruit wij natuurlijk weer een bloemlezing opmaak ten, van (zoete én zure) recensies voorzien. Veel lees plezier maar weer met deze ZEEUWSE REPORTAGE! (HL) Op vrijdagavond 13 ok tober a.s. gaat de nieuwe editie van De Zeeuwse Belofte van start. Vijftien Zeeuwse bands strijden om de ti tel 'Meest belovende band van Zeeland' en daarmee om de opvol ging van Eat Roadkill, de winnaar van de vorige editie in 1993. De opzet van de compe titie is onveranderd ge bleven: drie voorrondes van elk vijf bands, en een finale met de beste drie (niet noodzakelijk één uit elke voorronde overigens). Het aantal bands dat zich dit jaar inschreef is echter bedui dend groter dan in 1993, namelijk vijfen twintig nu tegen vijftien toen. Dat maakte straffe voorselectie noodzake lijk, en vier mensen wa ren hierbij betrokken. Onafhankelijk van elkaar selecteerden Sjouke Nauta (Stichting Popmu ziek Friesland), Han van de Essenburg (Stichting Popmuziek Gelderland), Johan Scheepsma (G.R.A.P. Amsterdam) en Jan Koopman (Stich ting Popmuziek Zeeland) uit de ingezonden tapes uiteindelijk vijftien deelnemers. Een interessant verschil met de editie '93 is dat deze keer de winnaar van de Zeeuwse Belofte automatisch afgevaar digd zal worden naar de Grote Prijs Van Neder land. Die roemruchte popwedstrijd, waar van de Zeeuwse Be lofte in feite een provinciale afspiege ling was, zal mogelijk een nogal rigoreuze gedaanteverwisseling ondergaan. De Grote Prijs moet in de toe komst namelijk meer een festival met jonge en veelbelo vende bands worden, en minder een wed strijd zoals dat tot dusver het geval was. De bedoeling van de organisatoren is dat er voor alle bands iets te halen moet zijn, namelijk optredens door het hele land, ook voor de niet-winnaars. Het is een loffelijk stre ven, we zijn zeer be nieuwd en hoopvol. (vervolg op pagina 3) mm N.; s-

Noot | 1995 | | pagina 2