9 10 HOGE KUNST vervolg van pag.6) nieuw hoofdstuk te beginnen in de carrière, een wat ander geluid en een nieuw repertoire. De band scoorde op een wedstrijd in Rotterdam de gedeelde eerste plaats en mag nu studio-opnames maken. Overigens resideert de band tegenwoordig in Amsterdam waar Marijn en Michiel studeren. De demo opgenomen op de wedstrijd in Rotterdam is te bestellen via Marijn, telefoon:020- 4216510 of Willie, telefoon:0118-641065. Alvin Manuhuwa is de nieuwe drummer van de Walchers/Zuid- Bevelandse rockband Rusty Pawn. Hij volgt Dirk-Jan Balkenende op. Bij Wolfclan Sioster is Peter Toussaint als zanger en aanvullend gitarist begonnen. Hij neemt de microfoon over van Pascal Jakobsen die door zijn drukke bedoeningen met BI0f te weinig tijd voor Wolfclan Sister had. Nieuwe producties De Walcherse blues band Dragline heeft een demo gemaakt, die twee nummers bevat. Ze maakten hiervoor op namen in studio 2 te Ouwerkerk. De demo is bedoeld voor promo tiedoeleinden. Wie de band wil zien kan op 27 Oktober terecht in café La Strada te Goes, tijdens de aldaar ge houden kroegentocht. Voor meer inlichtingen en boekingen kan je bellen met Sjaak Wisse, telefoon 0118-593172. De Zuid-Bevelandse, in grunge en metal gros sierende band Screaming Meaning heeft zijn tweede demo LIFT OF afgeleverd. Ze namen deze in juni op in de poldermanstudio te Krabbendijke en be vat zes eigen nummers. Wie de demo wil bestel len kan terecht bij Mark Nijssen, telefoon: 0113 548388. R&B-diehards The Juke Joints gaan, na al eerder een live LP in Brogum te Zierikzee opgenomen te hebben, nu een live CD regi streren. Dit zal op 23 December gaan gebeu ren in De Piek in Vlissingen. De titel van de CD wordt waar schijnlijk: 'One two five alive. Contracten Blof heeft een platen contract afgesloten. Er waren meerdere maat schappijen die wel met de band in zee wilden gaan, maar uiteindelijk is EMI de gelukkige geworden. De bedoeling is dat behalve de CD 'Naakt onder de hemel ook een aantal single- cd's uitgebracht gaan worden. Ook de melodieuze hardrockgroep Sound Circus is in verregaande onderhandelingen met een platenmaatschappij. Bij hun wappert Rock the Nations met de contracten. Plan is een volledige CD uit te brengen waarop naast nieuw werk, ook de nummers van hun uitstekende demo terug zullen komen. Er blijft altijd wel iets om je over te ergeren. Neem nou kunst. En vooral: hoe verschillend nog altijd gedacht wordt over de vraag of je pop muziek nu wel of niet onder de kunsten moet rangschikken. Het so ciaal-cultureel planbu reau, ofwel de verza melde goeroes die in opdracht van de over heid onze moderne sa menleving van tijd tot tijd doormeten, is er duidelijk nog niet uit. Dat blijkt wel uit de konklusie die ze in een recent onderzoek trek ken. Uitvoeringen van klassieke muziek trek ken jaarlijks nog altijd méér publiek dan pop concerten, aldus de we tenschappers. Hoezo, dames en heren? Het feestje van Chailly en zijn Concertgebouw orkest op de Uitmarkt meegeteld zeker? De concerten van Berdien Stenberg, André Rieu en de schnabbels van Jaap van Zweden misschien? En dan ook maar even Pinkpop, Dynamo Open Air, Lowlands en een stuk of wat uitverkochte Kuipen over het hoofd gezien? Ja, zo kan ik het ook. Aantonen dat het gevestigde bolwerk der klassieken toch nog (hoera!) meer mensen op de been brengt dan de oortergende pop- herrie. Gelukkig heeft Stichting Popmuziek Ne derland in een rappe reaktie richting staatsse cretaris Nuis al orde op zaken gesteld. Korte in houd: huiswerk over doen, cijfermateriaal klopt van geen kant. Het zal wellicht weer even helpen. Maar het blijft een taaie strijd. Zolang ge(mantel)pakte en rijk beparelde heren en da mes in Naam der Kunst de subsidiepotten behe ren (of erger nog - oud geworden jongeren die op zolder nog stiekum hun ouwe albums van Stones of Grateful Dead bewaren maar voor 't oog der samenleving be keerd zijn tot pomo-neo- realo's) zie ik het som ber in. Het is, om even terug in de aktualiteit van onze provincie te duiken, nog altijd makkelijker om een vangrail langs de Lange Jan te bevestigen en het centrum van Middel burg met rotsblokken te bezaaien en dat gewich tig en blasé onder de naam Kunst te verko pen, dan om popmu ziek te laten meetellen als volwaardig lid van de familie der Muzen. De arrogantie! Dat pleit voor alle verster kers op tien en blazen maar. Maar ja, dat werkt natuurlijk wel weer averechts. Hubert Leeman WISSELING VAN DE WACHT... Na NOOT enige jaren te hebben voorzien van journalistieke bij dragen en steun, heeft Ernst Jan Rozendaal vanwege steeds druk kere werkzaamheden bij een ander Zeeuws medium besloten zijn medewerking aan ons blad te staken. Zijn plaats is ingenomen door Frank Hilbrands, die de eindredactie en coördinatie van NOOT met ingang van dit nummer op zich zal I nemen. (HL)

Noot | 1995 | | pagina 6