NOOT VERBAN 11 Band: Peter Dieleman CD: ('n verzaemelieng) Antiek Informatie: 0113 312630 Opgenomen bij Jos Rentmeester in Ovezande (13 nrs) en bij Omroep Zeeland in Oost-Souburg (2 nrs). Dit is de tweede CD in betrekkelijk korte tijd al weer van Peter Dieleman. Vorig jaar kwam hij uit met 'Hrenslinden' en nu dus met 'Antiek'. Die eerste CD was solo waarbij hij zich begeleid de op gitaar. Op deze nieuwe heeft hij gebruik gemaakt van andere mu zikanten. En dat maakt deze CD nog beluister- baarder. Natuurlijk, je moet liefhebber zijn van Zeeuwse muziek, maar als muziekliefhebber kun je ook echt lol beleven aan deze CD. Zo heeft 'Champagne Charlie' aan deze CD meegewerkt en zeker de bijdragen van Geert de Heer (dob- ro, slide-gitaar en lap- steel) en blazer Jan Kaaisteker maken deze cd heel verfrissend. Het is eigenlijk gewoon een band waar je naar luis tert en geen solo-artiest met begeleiding. Ook het verschijnen van Alex van Hootegem met wie Peter Dieleman al eerder sa menwerkte en nog een aantal artiesten maakt de opnamen zeker het be luisteren waard. Onder werpen op de CD zijn onder andere bejaardenreisjes,'De kieker van Arjaen' (die daarmee de dames op het naakstrand bekijkt) en 'Toeristen'. Een klein voorproefje: Zeg buur man ma'k 'es vraehe, Wat stae' dae bie die aehe? Dat lieken we'n kerreven is 't nie. Nou dan ejje't we hetroffe, Want volhens mien bin 't Duitsers.. Leuke teksten, leuke muziek. (BvL). Band: Swindle Demo: sixpack, 6 brandnew punksongs Info: 0118-835166 Opname: studio Balken- gat In 1984 was ik zestien. Ik maakte me zorgen om de wereld, mijn haar en mijn puisten, in wille keurige volgorde. Als de puisten en het haar niet teveel opspeelden was de wereld op vrijdag in het jongerencentrum snel vergeten. Al was Sid Vicious al jaren dood, als we het al wis ten kon het ons niets schelen, we sprongen tegen elkaar op alsof we de queen en haar fascist regime persoon lijk konden wegpogoën. De Ramones, Hüsker Dü en shag van de Prijsslag, want die was het goedkoopst. Natuurlijk, lijkt dit een beetje op opa vertelt maar u bent zelf waar schijnlijk ook zestien geweest. Mocht u het binnenkort worden, pro beer dan Candyapple Grey van Husker Du te pakken te krijgen, uw wereld zal nooit meer hetzelfde zijn. Maar daar gaat het niet om, dit is geen verkooppraatje voor slechte shag of lang gesplitte bands. Het gaat wel om Swindle die hun demo 'sixpack, 6 brandnew punk songs' de wereld ingeslingerd hebben. En daar ben ik blij mee, zoveel 'niet lullen maar spelen' hoor je te wei nig. Strakke mooi afge werkte songs in een prettig in het gehoor liggende produktie. Natuurlijk is punk niet meer zo vernieuwend als toen Jaap, nu zan ger/gitarist bij Swindle eind jaren zeventig de single 'Polio for the people' opnam. Maar dat maakt mij niet uit, ik ga binnenkort op en neer springen bij een Swindle-concert. (FH) Band: Sweet Dreams Demo: Hold On Info: 01140 - 10467 Opname: Jumpstreet, Terneuzen In 1993 bracht Sweet Dreams de demo 'time wil teil' uit. Sinds dien is er veel gebeurd in de wereld. De oorlog in ex- Joegoslavië laaide op terwijl ze er in Israfe juist achter kwamen dat dat land ook aan de Palestijnen beloofd is. In het land van Hulst ging de tijd ook verder en nu komt Sweet Dreams met de demo 'Hold on'. Voor wie alleen van gunstige besprekingen houdt: lees door naar andere recensies anders springt het glazuur waarschijnlijk van uw tanden. Voor de gelegenheid heb ik het stof nog eens van 'Time will tell' afgeblazen. Wat daarvan bij blijft zijn het orgel van Rick McGee en de stem van Leny Hamelink. Dat orgel wordt op de nieuwe demo bespeeld door Eric van Giesen maar klinkt nog precies hetzelfde. Misschien ligt het aan mij maar ik wordt niet zo warm van dat orgel. Dat orgel overheerst alles wat er verder in Sweet Dreams zit. Wel tof is de stem van Leny Hamelink maar die staat niet meerop 'Hold on' en dat is jammer. Juist die stem maakte dat je van de eerste demo denkt „aardig, nog even flink oefenen en dan de grote sprong voorwaarts". Moest ik bij Sweeet Dreams zitten, ik zeurde net zo lang tot Leny terugkwam of ik een andere zangeres gevonden had. Want dat is de band wel waard. Ook al omdat de produktie qua geluid opvallend open en professioneel is. Hey Sweet Dreams, don't worry, hold on - volhouden. In de Bio staat dat jullie je meer op nederlandstalige teksten willen richten. Goed plan. En dan een beetje meer gitaren, het orgel een tikkie zachter en gewoon door naar de derde demo. (FH) Band: Kozmik Demo: Kozmik Thrills Info: 01184-18865 De demo van Kozmik 'Kozmik thrills' klinkt als een produkt uit de repetitie kelder. Een erg geslaagde repetitie dat wel. Want hoewel mijn huisgenoten bij het beluisteren van deze demo cynisch vroe gen of hij misschien in een plastic zak was op genomen waren ze net als ik enthousiast over de liedjes die op 'Koz mik thrills' staan. Want dat zijn het: leuke liedjes, stu wende rock met als extraatje het (cha cha ritme van shiny peach, een mooi miniatuur sprookje. Ook de andere nummers allemaal geschreven door Harry Stel- (vervolg op pag. 13)

Noot | 1995 | | pagina 7