3 MtQDBlIIORCGtt EXPORTEERT ROHANOEE REEEAE NAAR RE OOSTERBUREN 01100 HUBERT ICEMAN (Vervolg van pag.2) En de regionale pop organisaties waren ook niet tevreden. Waarom dacht je dat regionale wedstrijden namen droegen als de wraak van Brabant en de gesel van Gelderland. Ge woon om eens uit te halen naar de Grote Prijs.' Tijdens een popseminair in januari '95 begon de vernieuwing van de GP. Koopman verzamelde vertegenwoordigers van de acht regionale va rianten op de SPZ in een ruimte. Plus verte genwoordigers van de Stichting Popmuziek Nederland en de Grote Prijs. ,Dat was de meest tenenkrommende bijeenk omst die ik ooit heb meegemaakt, ledereen vond dat er iets moest gebeuren maar niemand durfde zijn nek uit te steken.' Toch werd er later ver der gepraat. Veel en vooral ook vaak. Koop man reed op het laatst blindelings in twee uur en vijf minuten van Oost-Souburg naar dep- arkeerkelder bij Paradiso. Maar het re- sultaat mag er wezen. De nieuwe GP heeft geen voorronden meer. De provincies leveren zelf twaalf kandidaten en de organisatie van de Prijs doet er nog zes bij. Die strijen om prijzen waar Koopman het fijne nog niet kwijt wil. ,Denk maar aan werkbudgetten om CD's op te nemen maar ook aan een tv-do- cumentaire over de band of de kans om op Noorderslag te staan of op Pinkpop. Alles is mo gelijk.' Dance Bovendien, en dat is ook nieuw, komen er naast de Grote Prijs voor band nog twee categorieën. Een voor dance en een voor songschrijvers, wiens liedjes dan door een all star band worden uitgevoerd. Koopman ziet het al voor zich, elke band een bus publiek mee en een Grote Prijs die zich uit strekt over Paradiso, de Melkweg en de Balie. Met natuurlijk ruime aandacht van radio en televisie. Koopman voorspelt be halve voor de Grote Prijs voor alle popmu ziek een goede toe komst. Over twintig jaar wordt er rock in het be jaardenhuis ge speeld, daar is hij zeker van. Gewoon omdat daar dan bejaarden zit ten die met die muziek zijn opgegroeid. ,Over vijf jaar zal je het al merken. Als men sen die met popmuziek zijn opgegroeid het voor het zeggen hebben. Zo is jazz toch ook uit het verdomhoekje geko men? Uiteindelijk zal je zien dat dat weer ge beurd. Ook met extre mere muziek soorten, ook met house. Mensen die house-muziek ma ken zijn ook muzikanten al zien veel mensen dat niet. Maar dat zag ook niemand van de eerste rockers'. ,Er zijn heel wat Neder landse bands - en ook Zeeuwse trouwens - die in het in het buitenland beter doen dan in Ne derland zelf. Hoe dat komt? Interessante vraag!' De brede grijns die ver schijnt op het gezicht van de Middelburger Robin Stevense spreekt boekdelen. Hier is een ingewijde aan het woord. Iemand die de fijne kneepjes van het vak kent. Stevense - muzikant, technicus, tourpromotor, manager, om u te dienen - regelt via zijn stichting Bin Bin productions vanuit een Middelburgse nieuw bouwwijk met redelijk succes tournees naar het buitenland. Duits land, om precies te zijn. ,De popwereld is daar zoveel groter' meent hij. ,Er gaan scheppen geld in om. Duitsers willen goeie acts. Als ze die vinden dan waarderen ze het ook. Dat mag dan wat kosten. De be dragen die ik daar kan vragen, daar hoef ik in Nederland niet eens aan te denken. Er ligt daar een grote markt voor Nederlandse bands open. De ervaring van Robin Stevense ligt vooral op het gebied van de reggae. ,Dat vinden ze prachtig in Duitsland. Het leeft er nog volop, of misschien moet je zeggen weer opnieuw. In Nederland hebben reggaebands een puur slechte naam. Ze wor den geassocieerd met dope en wat erger is: ze komen nooit op tijd, je kunt er geen afspraken mee maken, ze zijn niet te vertrouwen en ze vra gen idioot veel geld. Van die verhalen.' Stevense ontkent niet dat er bands zijn die dat vooroordeel volop be vestigen. Onprofessionele bands. Ze gooien er met de pet naar, bederven de markt voor de groepen die wel degelijk de goede instel ling hebben.' IJzel Robin Stevense promoot bands als hobby. Er valt, zeker op de schaal waar mee hij werkt, geen brood aan te verdie nen. Hij belt de zalen plat, adviseert de bands, verzorgt de publiciteit, regelt contracten en speelt ook nog een gitaar partijtje mee als dat moet. En is niet te beroerd om zijn leven te wagen op een beijzelde autoweg, zoals in de nieuwjaarsnacht toen er even 'doorgere den' moest worden om vanuit Mönchengladbach op tijd op een podium in Amsterdam te kun nen verschijnen. ,lk heb ontdekt dat in Duitsland de zaken soms makkelijker te regelen zijn dan in (Vervolg op pag.5)

Noot | 1996 | | pagina 3