noot 11 12 (Vervolg van pag. 10) en daarna nog een punt gave keel over te hou den... En zelfs met het zuivere^ zo min mogelijk belas tende zingen is een paar uur achter elkaar veel en veel te veel. Tja, hoewel er genoeg winkels zijn voor nieuwe snaren of stokken, is die er voor nieuwe strotjes nog steeds niet. De houding is ook vaak een netelig punt. Hoewel een goed opgeleide zanger desnoods hangend aan zijn grote teen een num mer kan zingen, zal dat toch wat jaren training ge kost hebben. Houdt uw hoofd recht en de mond wagenwijd open! Je voelt dan vanzelf dat je lucht weg open staat. Dat geeft dan ook de meeste kans op een zuivere noot. Wat THE LAST WALZ Bijzonder aardige bands heb ik gezien, in De Zeeuwse Belofte editie 1995. Prima nummers ge hoord, strak, lekker gecomponeerd, overtui gend gespeeld. En toch. Niet meer dan één num mertje is er in mijn hoofd blijven hangen. En laat dat nou uitgerekend dat walsje zijn van Table-4-Two op 27 oktober in de Stadsdans- zaal. Leest u dat goed? Ja* dat leest u goed. Dét walsje, dat bij Peter Slager y en Kees van der Heijden zo volkomen in ongenade viel, althans in hun verslag van ook veel mensen verge ten, is dat ze uniek zijn. Ja, als je dat zo zegt gelo ven ze het wel, maar dat houdt ook in dat dit fijne samenraapsel van kleine spiertjes ook uniek is. En dat jouw favoriete zanger dus een andere stem heeft dan jij. En waar schijnlijk een ander regis ter. Zoek dus voor je ge liefde nummer je eigen hoogte en timbre^ klinkt het nummer gelijk ook wat origineler. Het laatste punt dat me vrouw Hijmans me toe voegt is dat je ook met zanglessen niet binnen drie, vier lesjes hoeft te verwachten dat je het kunt. Daar gaan, net als bij elk instrument, jaren overheen. En zoals ge zegd, die jaren moet je het wel met diezelfde stem onze Zeeuwse pop wedstrijd in NOOT 5/95. En dat doet mij pijn. Want waarom is dat liedje mij bijgebleven? Juist omdat het In zo'n lichtvoetige zes-achtste stond en pre cies daarom die prettig- meeslepende schwung meekreeg die een walsje nu éénmaal onderscheidt van het gemiddelde pop- rèpertoifa Niét de minste popgoden hebben zich ■overigens - meer dan eens - aan de driekwartsmaat gewaagd en dat heeft vol gens mij vaak tot juweel tjes van songs geleid. En ik ga nog verder. Er moet doen. Na dit interview heb ik me met een hoofd volge- stampt met adviezen weer bij mijn medemuziek- makers gemeld voor de wekelijkse oefening. Dat gaan we eens uitproberen! En inderdaad, met een monitor erbij, een mond zover open dat er een si naasappel in één keer in kan, het hoofd rechtop en niet meer proberen te zin gen zoals mijn voorganger dat vele malen beter kan dan ik, gaat het beter. Ik hou het langer vol, kom hoger en ik heb zelfs een paar zuivere noten ge hoord. Het werkt dus! Als ik nu met mijn wijd- gesperde mond ook nog E- en l-klanken kan voort brengen, staat weinig een voorspoedige zangcarrière meer in de weg. meer van dat werk ge maakt worden! Dwars te gen de dictatuur van het 12-maten-vierkwarts- repértoire in!! Daarom hoera voor Table-4-Two dat tenminste een dappere poging deed, in de sand wich tussen twee rock bands in en gehinderd door een niet voor acoustisch werk geëquipeerde installatie Niet echt grens verleggend, nee akkoord. Maar wereldvreemd? Ge woon eens wat anders. Dus ga lekker vérder zo. Hubert Leeman Dood en begraven De uit Goes afkomstige metalband Cyclone is uit el kaar. De leden konden zich niet meer met de muziekstijl verenigen. Ook de Walcherse sprookjesmetalformatie Fairytale is ter ziele. Ook hier wilden enkele bandleden een andere koers gaan varen. In een iets gewijzigd concept wordt er nu aan een nieuwe band gewerkt. Nieuw Zeeland nieuwe funkband ontstaan waarvoor bij het ter perse gaan van deze Noot nog geen naam was gevonden. Eind februari moet wel de eerste demo gaan verschijnen. De bezetting is Laura van Driel - zang en rap, Marcel Kentin - bas, Erik van de Langkruis - keyboards, Jorrit Scherbijn - gitaar, Laurens Joensen - gitaar en Pim Griens - drums. De laatste licht je ook graag in over de band. Zijn telefoonnummer is 0115 618056 (weekend) of 076 5143333 (door de week). The Old Firm is een trio uit Middelburg dat zich toelegt op het met akoestische in strumenten spelen van (Schotse) folktraditionals en covers. Ze zijn begin 1995 bij elkaar gekomen. De groep- snaam is ontleent aan de oudste voetbalwedstrijd ter wereld; Glasgow Rangers te gen Glasgow Celtic. The band bestaat dan ook uit twee Schotten en een Neder lander. De bezetting is Raymond James - gitaar en zang, Christopher Donaldson - gitaar en zang en Peter van Liere - drums en zang (be kend van The Emmerroyts). Voor informatie en boekingen kan gebeld worden met Peter van Liere, telefoon: 0118 633661 In Zeeuws Vlaanderen is een Al een jaar geleden is in Terneuzen de punk- grungeband Murf ontstaan. De leden zijn Simon de Bakker - drums, Chris van Wijck - bas, Bas Lippmann - zang, Jeroen van Punder - gitaar. De leden zijn vooral geïnspireerd door bands als Greenday en Nirvana. In september deden ze hun eerste optreden op een feestje. Na bijna een jaar oefenen heeft de band een eerste demo opgenomen met de mobiele studio van Johnny Dieleman. De demo bevat zeven eigen nummers en is te bestellen bij Bas op 0115-613512. Omdat er ook een platenmaatschappij met de naam 4 AD bestond, heeft de gelijknamige Vlissingse band de naam veranderd in Four AD. Recent bracht de band een demo uit met vijf eigen nummers. Ze maakten hiervoor opnamen in studio 21 te Vlissingen. Hierop laat de band een mengeling van snelle grunge en punkrock horen. De demo is te bestellen bij Koen van Soelen, telefoon 0118-466729. Verder liet de band weten een slaggitarist te zoeken. Hoge Nood Enkele ervaren muzikanten (drummer, gitarist/zanger en bassist/ zanger) zoeken een gitarist en een toetsenist, liefst met stem. Het plan is een Amerikaans georiënteerde coverband met eigen nummers te beginnen. Bel voor meer informatie met telefoonnummer 0118 614313 of 0118 616028. Gitarist Elmer Bruynooge zoekt een band of muzikanten om een band mee te beginnen. Wie interesse heeft kan hem bellen op 0118-460668. Bij de Vlissingse bluesrockformatie Pretty Poison is drummer Geert Meijering uit de band gestapt, omdat hij een cafe is begonnen. De band zoekt dus een drummer. Wie interesse heeft kan bellen met Andre Hartog, telefoon 0118-415055. (Vervolg op pag 13.)

Noot | 1996 | | pagina 7