13 NOOT VERBANDJE (Vervolg van pag.12) Gitarist Bart Dietvorst (voorheen Cyclone) zoekt muzikanten of een band. Invloeden zijn Funkadelic, Chili Peppers, Led Zeppelin en zo. Funk met stevige rock dus, hoewel iets anders ook kan. Interesse? Bel 0113 230046. Een band die Nederiands- talige sprookjesmetal gaat spelen moet het vervolg worden op Fairytale. Een nieuwe naam is evenals een bassist nog niet gevonden. Een bezielde plukker kan bellen naar Oscar, telefoon 0118-640286. Rentree De Zuid-Bevelandse formatie Les Chouchoux heeft na een jaar pauze en wat wisselingen zijn rentree gemaakt. De nieuwe bezetting is: Frank Balkenende - gitaar en zang, Jose v.d. Boomgaard - zang, Marnix Dalebout - zang en mondharmonica, Theo Helder - bas, Niek van Raaij - harmonica en Collin Hoondert -drums. In deze bezetting deden ze hun eerste optreden in de jeugdsoos in Geersdijk op 12 januari. Ze lieten eigen (Vervolg van pag.6) Na een bestaan van zes jaren en even zoveel demo's heeft de rhythm blues band Rodi Dean dan nu een CD uit. Als southern rockband be gonnen neigt de band nu steeds meer in de richting van de blues. Op het schijfje staan nummers horen, alsmede covers van o.a, The Pogues, Barking Dogs, Havelinas en Michelle Shocked. De band speelt een mengeling van folk, rock, cajun, musette en tango. Meer info over de band is te verkrijgen bij Collin, telefoon: 0113-567473. Ins en Outs De nieuwe (nou nieuwe, alweer een half jaar) gitarist van de Vlissingse Nederlandstalige rockband In geval van noot is Rinus Wijgman. De vorige gitarist, Andre Szachnowski, kreeg het te druk met zijn studio 66. De nieuwe zanger van de Middelburgse rockband Trouble in Paradise is Rob van Waarde. Hij volgt Marien Dorleijn op. De Walcherse hardbluesformatie The Emmerroyts moeten het voortaan zonder bassist Gommert Koole en mondharmonicaspeler Wesley Koole doen. Gommert is tegenwoordig cafébaas en Wesley studeert, zodat ze weinig tijd meer hebben voor de band. Neef Alex van der (zoals de ondertitel al doet vermoeden) zes nummers, waarvan drie covers. De eigen num mers zijn van de hand van frontman Gerrit Rentier. Zelf vind ik het jammer dat er niet meer eigen nummers op de CD staan. Die doen namelijk Linde neemt nu de bas ter hand bij de band. Cd uitstel De release van de nieuwe cd van de Terneuzense deathmetalformatie Polluted Inheritance zal uitgesteld worden, omdat de drummer een 'drummersarm' had. Hij moest het dus enkele weken rustig aan doen van de dokter, zodat de band niet volgens planning de studio in kon. Midgard Jongerencentrum Midgard te Middelburg heeft nieuwe openingstijden. Dinsdag t/m vrijdag van 15.00 -18.00 uur en 20.00 - 23.00 uur en op zaterdag van 15.00 - 18.00 uur en 20.00 - 02.00 uur. Voorde manager Op 21 en 22 juni organiseert Brogum te Zierikzee het 16de Anywavefestival. Hier kunnen weer zo'n 15 Zeeuwse bandsgeprogrammeerd worden. Wil je spelen, geef je dan voor 30 maart op bij Brogum-Anywave, Postbus 95,4300 AB Zierikzee. niet onder voor de covers. En waarom is één van de eigen num mers het al weer uit '92 stammende Damn Right Pretty? Niet dat het een slecht nummer is. Nee, dit is die vuig swingen de boogie waar de bio vol van staat. (Vervolg op pag.14) (Vervolg van pag.13) Maar, zou het niet leuk zijn om wat meer re cent werk op te ne men? Leukste nummers vind ik het swingende Cornered, waar een funky (misschien geïn spireerd op 'Play that funky music'?) gitaarlijn achter zit, de cover Shake for me, waar de hele 'feel' gewoon prima inzit en de al eer der genoemde Damn Right Pretty. De uitvoering is prima; goede zang, lekker gitaarwerk en een goede basis. Het geluid van de CD staat als een huis en tja, wat moet ik nog meer zeggen, het klinkt gewoon lekker. PT Band: Swiers Company Demo: Change your ways Opgenomen: 9 en 10 sep 1995 bij L.A.C.- Sound nformatie: Robbert lan Swiers (0118 335 319 /0118-631 >34) /let deze demo heeft dobbert Jan Swiers oen produkt afgele- verd dat direkt op een CD kan. De muziek is heel gevarieerd en be licht verschillende kan ten van zijn vakman schap. Werd hij eerder vergeleken met singer/ songwriters als John Hiatt, met deze tape gaat hij verder en klinkt hij nog volwas senen Zijn begeleidingsgroep is al meermalen geprezen ook ook nu schitteren lead-gitarist Willem Bek, bassist Vanni Patti en slagwerker Alvin Manuhuwa weer als nooit te voren. Op de demo staan 6 num mers die varieren van rock tot prachtige ballads. Ik heb de band zo'n beetje heel de avond op automatic-reverse nageluisterd en na 10 keer verveelt hij nau welijks. Het enige wat misschien een beetje gaat vervelen zijn de uithalen van Robbert Jan. Emoties zijn mooi, maar je kunt ook overdrijven. Als ik op een rijtje moet zet ten welke nummers ik het beste vind dan staan 'Change your ways' (ondanks de uithalen) en het rock nummer 'Hold on' op een gedeelde eerste plaats, daarna 'It's not a case of being lonely'. En daarmee wil ik ook zeggen dat ik niet helemaal be grijp waarom hij als opener 'Make it Rhyme' genomen heeft. De meeste zaal eigenaren nemen zel den de moeite om meer dan een num mer te beluisteren van een toegezon den bandje en da's nu dus jammer. Komplimentje voor de deze demo Robbert Jan en ook een kompliment voor Lex Amrein voor de mix. Hij deugt BvL. Rodi Dean.

Noot | 1996 | | pagina 8