Singer- Songwriter festival in't MODEL 1949 EN EEN STAANDE SCHEMERLAMP, noot PENNINGMEESTER (v/m) noot pagina 6 Sinds 15 maart is een mooi pareltje toegevoegd aan de Goese kroon: voor de eerste keer werd een 'singer- songwriter-festival' gepresen teerd, met als deelnemers ver schillende leden uit Goese bands. Voor de optredens was de zaal handig tot de helft verkleind door met de ingeschoven tribune een achterwand te creëren, 't Beest had het duidelijk over de boeg van de knusheid ge gooid met waxinelichtjes, va rens, een gloed van rode en nachtblauwe spots en een staande schemerlamp, model 1949. Een paar oude bankstel len en sofa's hadden niet mis staan en zouden het sfeertje van de tienersoos uit de jaren zeventig compleet hebben ge maakt. Het publiek dat zich zo te zien in die zelfde jaren zeventig Het bestuur van Stichting Popmuziek Zeeland in Middelburg zoekt op korte termijn een met als belangrijkste taken: het voeren van een financiële administratie opstellen van jaarrekening en begroting medewerking aan opzet en financiële planning van de activiteiten van de stichting. De functie is vrijwillig; gemaakte onkosten worden door de stichting vergoed. Stichting Popmuziek Zeeland is een kleine organisatie. De omvang van de administratie is bescheiden zodat ook het tijdsbeslag beperkt is. Graag ontmoeten we iemand met een warm hart voor het welen wee van de popmuziek in Z.eeiand, liefst bekend met de geautomatiseerde boekhou ding en met enige kennis van omzet- en loon belastingzaken. Geïnteresseerd? Neem dan kontakt op met Jan Koopman, voorzitter. Telefoon overdag: 0118-63 55 10. na 17.00 uur: 0118- 47 87 73. pagina 7 foto links: Reineke Wieman foto boven: Michiet Cremers Afgelopen weekend nog daverde Peter ttttte Bos er met zijn Claw Boys Claw door de zaal: Podium 't Beest in Goes is na een klein dipje weer terug aan de top van het Zeeuwse concertgebeuren, nog steeds van alle markten thuis, van dance tot wereldmuziek (Yulduz Usmanova) en met daar tussenin alle varianten van het metal-spectrum. Bij deze stel ik als mijn persoonlijke mening dat zo'n podium volko men onmisbaar is in deze provincie die, zonder af en toe te worden opgeschrikt en wakkergeschud, voortdurend dreigt te zinken onder Normaal Cultureel Peil. merendeels nog met papfles en rammelaar vermaakte, vond het allemaal fantastisch en zat helemaal comme il faut in kleermakerszit op de grond voor het podium. In die en tourage wisselden de optre dende zangers/gitaristen el kaar af, waaronder bekenden als Reineke Wieman, Jaap van Boven, Bart Dietvorst en het Sure-As-Hell duo Bart van der Weide en Michiel Cremers. Met name de optredens van Reineke Wieman en van de combinatie Cremers/Van der Weide vond ik verrassend tot indrukwekkend. De prestatie van oude rot Jaap van Boven verbleekte er zelfs een beetje bij. Wieman bewees dat haar stem met de jaren nog aller minst aan zeggingskracht heeft ingeboet, en de kleine afvaar diging uit Sure As Heil schit terde met knappe liedjes van ruig tot zoetgevooisd waarvan de compositie en vooral de samenzang mij alweer deed denken aan Lennon en McCartney. Dit laatste dan op te vatten als compliment. Want verre van dat onsterfe lijke duo alleen maar te kopië ren, weten Michiel Cremers en Bart van der Weide een expressie toe te voegen die het materiaal weer helemaal van deze tijd maakt. Voor mij is het hele gebeuren dan ook voor herhaling vatbaar. Mét schemerlamp. Gedateerd is het zeker niet als dit niveau ook een volgende keer weer wordt gehaald. Tekst en foto's: Hubert Leeman

Noot | 1996 | | pagina 4