DE HARTSTOCHT EERST r W3 o noot noot pagina 3 pagina 2 Wmm. (Vervolg van pag. I ze mee kunnen brallen, maar meestal wordt van een band verwacht dat ze iets eigens hebben, Per fecte klonen van andere bands lopen er zat rond, maar meestal scoren toch die gezelschappen die (iets) buiten de wel zeer plat getreden paden treden. Zoek daarbij naar de sterke punten die je al hebt en borduur daar op voort. Vaak proberen bands dingen die ze in huis hebben maar niet binnen het standaardplaatje (het woord alleen al) passen te verdoezelen in plaats van te benadrukken. En maar hard werken om 'net echt' te klinken of er uit te zien. Geforceerd muziek maken is niet leuk om te doen en ook niet leuk om naar te kijken. Okee, okee, het kin kt als ge zeur van een ouwe lui (valt best mee hoor), maar veel van deze dingen heb ik ook door schade en schande ge leerd. Bovendien hoop ik echt dat de rest van Nederland eindelijk eens ziet dat hier in Zeeland heel erg leuke bands rondlopen, dat het barst van het talent en dat Gorefest echt geen toevalstreffer was. Dus voor alle bands die zich miskend voelen door de uit slag van de Kunstbende, de Zeeuwse belofte, de Grote Prijs en alle andere pop-wed strijden: vooral doorgaan! Het is niet altijd de jury die be paalt... The Naked, foto: Hubert Leeman Door Peter Slager Op 14 september is het zo ver: dan zal Sure As Heil, eind vorig jaar uitgeroepen tot De Zeeuwse Belofte, meedoen aan de Grote Prijs van Nederland. Met het oog op de naderende finale sprak ik met Sure As Heil na afloop van hun op treden op Damrock in Middelburg (I juni j.l.). De band speelde tussen 13 en 14 uur en was maar ma tig te spreken over dit tijd stip. Het lijkt ook nergens op natuurlijk, zeker niet ge zien het niveau van een bands die na Sure As Heil speelden. Welke debiel ver zint nou zoiets? Maar goed, een half uur na het optreden schuiven gita rist/zanger Michiel Creemers, bassist Onno Sinke en ikzelf aan een terrastafeltje. Uiteraard is De Grote Prijs het eerste onderwerp van gesprek. Ik krijg de indruk dat de band de hele toestand nog als 'ver weg' beschouwt. ACHTERSTAND „Voorlopig blijven we werken aan nieuwe nummers, want anders loop je al snel een achterstand op. Ik denk dat we ons pas een maand voor de finale echt op dat optreden gaan toeleggen", zo stelt Michiel Creemers. Verder valt er natuurlijk ook maar weinig over te melden, ja, inderdaad het is erg leuk om in De Melkweg en misschien zelfs Paradiso te spelen, en inderdaad, het is een uitgelezen kans om je in de nationale kijker te spelen. Maar dat spreekt allemaal vanzelf. Onno Sinke hoeft van de concurrentie niets te weten: „We gaan uit van onze eigen kracht. Verder zien we wel". Het gesprek gaat al snel over liedjes schrijven. Zoals zoveel bands heeft ook Sure As Heil te maken met veel verschil lende voorkeuren binnen de gelederen. Michiel Creemers noemt vooral The Beatles (favoriete plaat: Rubber Soul, 1965) en oude soulmuziek als voornaamste inspiratiebron. Maar het blijkt dat zanger Bart v.d. Weide meer in de alternatieve scene zit, en dat drummer Paul Bukkens van heavy houdt. Gelukkig slaagt Sure As Heil erin om al die verschillen harmonieus te laten samengaan in hun eigen muziek. NOOT Nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek jaargang 6, nummer 3 juni 1996 medewerkers: Ellen Erkens Kees van der I Heijden Bert van Eeêrdanr Hubert Leeman Peter Slager Peter Toussaint eindredaktie: Ellen Erkens fotografie: Hubert Leeman, Frank Husslage e.a. opmaak: Frank Husslage druk: Huisdrukkerij VMC Zee land uitgave/ redakt/eadres: STICHTING Stichting Popmuziek Zeeland Postbus 407 4330 AK Middelburg PISNIJDIG En de teksten? Die zijn ondergeschikt, zo laat Michiel Creemers resoluut weten. Het gaat vooral om de groove van hun rockmuziek (géén grunge, geachte lezer, hoedt U voor deze misvatting!). Dan het imago van Sure As Heil, hoe zit het daarmee? Op het School's Out-festival in Axel werd de band nog pisnijdig van het gezapige publiek, en het woord 'arrogantie' was weer niet van de lucht. De heren halen hun schouders op. Michiel Creemers: „Ach, als je ook maar het kleinste beetje zelfvertrouwen uitstraalt ben je onmiddellijk arrogant. Volgens mij heeft dat niets met elkaar te maken. In Axel lieten we ons misschien een beetje gaan, maar ja, het is toch ook vreselijk als je voor zo'n landerig publiek het vuur uitje schoenen staat te spelen?" En daar moet ik de mannen van Sure As Heil gelijk in geven, want inderdaad, het blijft moeilijk om Zeeuws publiek te veroveren. Zelfs met enthousiaste en kwalitatief hoogstaande rock. Op dat moment houd ik mij allang niet meer bezig met mijn interview. Eigenlijk is het dat nooit geweest. Eerder zou ik het een prettig gesprek willen noemen. Bart v.d. Weide laat weten dat volgens hem het belangrijkste aan Sure As Heil toch wel de hechte ben nameiijk apeverliefd!". Voila! De hartstocht eerst. Inmiddels is het halfvijf, en de band die op dat moment op het podium staat zet de zoveelste zouteloze cover van Status Quo in. Een teken! En dus houden we het voor gezien. Mijn indruk is dat Sure As Heil het heel aardig zal gaan doen in de Grote Prijs van Nederland, gewoonweg door zelfvertrouwen en enthousiasme. En met goede popsongs, want daar begint het allemaal mee. o Succes! Sure as Heil. Foto's Frank Husslage vriendschap tussen de leden is. Dat is ook een verzekering voor de toekomst van de band, in ieder geval op korte termijn. Als ik vraag hoe serieus iedereen de band neemt, blijkt dat de meesten onvoorwaardelijk voor Sure As Heil kiezen. HARTSTOCHT Maar er is meer dan muziek. Bart had een backstage-pass voor het Dynamo-festival (U weet wel: hard-harder-hardst), maar hij is niet gegaan: „Ik

Noot | 1996 | | pagina 2