EN DE GROTE PRIJS VAN noot noot BUSJE KOMT ZO INSCHRIJVEN pagina 8 pagina 9 Vervolg van pag. 7) Johan van Keulen - drums, Peter Groenewegen - toet sen, Cees Groenewegen - gitaar en achtergrondzang en Hans van Bavel - bas en achtergrondzang. De band is nog op zoek naar achtergrondzangeressen. Wie interesse heeft kan bellen met Cees of Hans op respectievelijk 0164 248461 of 0113-613272. Daar er in de Zeeuwse bluesrockband Busted nogal wat veranderingen zijn op getreden, vermelden we hier de aktuele line-up van de band. Bert Harte - zang en bluesharp, Harold in den Bosh - drums, Toon de Valck - gitaar en zang, Rene Nieuwenhuyze - sax, Jan Heijkoop - bas en John Soeters - toetsen. De band is ook nog op zoek naar trompetisten. Wie interesse heeft kan bellen met Toon of Bert op 0113-567325 of 0113-649750. Een nieuwe Vlissingse southern bluesrockband (nog zonder naam) is ont staan in februari. De leden zijn Peter Idema - gitaar, Stef de Nooyer - gitaar, Marcel Minet - Drums en Jack v.d. Steen - bas. De band is nog op zoek naar een zanger. Mensen die in teresse hebben (en houden van de muziek van o.a. Lynnyrd Skynnyrd en The Outlaws) kunnen bellen met Peter Idema, telefoon: 0118-640467. De Stichting Popmuziek Zeeland is op zoek naar mensen die in het bestuur willen plaatsnemen. Daar naast worden er ook men sen gevraagd die mee wil len helpen om het blad de Noot te maken. Wie inte resse heeft en op vrijwillige basis wil werken kan bellen met de Stichting Popmuziek Zeeland en vragen naar Hubert Leeman, telefoon 0118-634880 (VMC Zee land). Bassist Bert Sturm heeft de Walcherse band Joyrock verlaten. Vroegere slaggitarist Jacco de Later heeft nu de bas ter hand genomen. De Vlissingse Nederlands talige band in geval van Noot heeft een nieuwe ritmesectie. Drummer is Andre Nijsse en bassist is Bram Huisson. Job Posthuma heeft van wege zijn drukke studie (conservatorium) en het feit dat hij ook nog in an dere bands speelt, just Another Day verlaten. Hij kon het niet meer combi neren. Meerijden met een luxe autobus, 'uit en thuis' om onze provinciale favoriet SURE AS HELL toe te jui chen? Stichting Popmuziek Zeeland en Grote Prijs Van Nederland regelen het graag voor u. Onze 'combinatiekaart' (Bus vervoer Vlissingen-Goes- Amsterdam v.v. entree bewijs) kost f52,50. Bestel je combinatiekaart door overmaking van dit bedrag op giro 4407569 van Stich ting Popmuziek Zeeland in Middelburg. Voor de GPN-onderdelen 'songwriters' en 'dance' kan nog tot 15 juli resp. 31 juli a.s, worden ingeschreven. Voor meer info: neem kontakt op met Stichting Popmuziek Zeeland, 0118 634880, of met de Grote Prijs Van Nederland, 020-6251016. ZEELAND Door Hubert Leeman Een haat-liefdeverhouding. Zo kun je de houding van veel popgroepen tegenover de GPN in het verleden het best typeren. Natuurlijk werkte het concours als een magneet op ambitieuze bands die in de wedstrijd een springplank zagen naar grotere bekendheid, een doorbraak, een platen contract. Maar het was vaak ijdele hoop. Ondanks de glamour en glitter en de vele publiciteit bracht het winnen van de Grote Prijs Van Nederland meestal niet de roem waarop was zachte dood te sterven. In Zeeland was de Grote Prijs Van Nederland in de laatste jaren een ver-van- ons-bed-show geworden. Voor de laatste GPN-voor- ronde die in Zeeland plaatsvond moeten ver te rug in de geschiedenis. Van de Zeeuwse bands die zich in het verleden voor de Grote Prijs inschreven - het waren er van meet af aan weinig - sneuvelden de meesten al in de voor selectie. Slechts één band uit Zee land bereikte ooit (in 1992) een plaats in de halve fi nale: Dasjan, onder aanvoe- selectiecommissie of de jury, of allebei: alleen bands uit de Randstadprovincies of Brabant leken in de GPN succes te hebben. Statis tisch zat daar zeker een grond van waarheid in. Uit Amsterdam komen nu eenmaal meer bandjes. En de leerschool is er harder, wat een grotere kans op succes kon verklaren. Anderen stelden dat de Zeeuwse bands dus dom weg door de mand vielen in een landelijk pop concours, zich niet konden meten met de concurren tie. Ook zij hadden, terug blikkend, waarschijnlijk niet later 't Beest, kwam de klad er in. Het Vlissingse of Goese publiek voelde er weinig voor om bands uit Steenbergen en Dordrecht toe te juichen. Intussen werd het prijskaartje dat de organisatie aan de voor ronde hing, voor de Zeeuwse podia op den duur ook te pittig. Na een zeer matig bezochte voor ronde in De Stenge ging voor wat Zeeland betreft het licht uit, MOOIS Maar als het op 14 septem ber in Amsterdam voor Sure As Heil tegenzit dan gaat één smoes in elk geval niet op. Randstedelijke vooringenomenheid is in de vernieuwde Grote Prijs- formule zo goed als uitge sloten. Met een deelnemersveld dat door competities in alle delen van gehoopt. Tekenend was dat juist veel 'bijna-winnaars' in de praktijk nog het meest garen sponnen bij hun finaleplaats. Andere Neder landse bands die in de tach tiger jaren de trend zetten in het clubcircuit - De Dijk, Claw Boys Claw, the Fatal Flowers, I've Got The Bul lets, Vengeance, Candy Dulfer of The Scene - wer den groot zonder ooit aan de GPN deelgenomen te hebben. De Grote Prijs Van Nederland leed onder de last van de grote middel maat. Tenslotte bleek dit ook de mening van het pu bliek, en was de GPN opeens hard op weg om een ring van reggae-gitarist Kendread. Andere bands - o.a. The Noise, Avital, Dreams Die First, Rock Bal loon, The Donuts, Carbazol - gingen in de verschillende voorronden roemloos ten onder. POVER De povere resultaten brachten twee soorten reakties teweeg. Aan de ene kant beklaagde men zich over de voor ingenomenheid van de helemaal ongelijk. Hoe het ook zij: Zeeland keerde de Grote Prijs Van Nederland min of meer massaal de rug toe. We hebben nog wel eens een verontruste medewerker van de organisatie aan de telefoon gehad met de vraag waar de inschrijvin gen van de Zeeuwse bands toch bleven. Een bevredi gend antwoord hadden we uiteindelijk niet voor hem. Na een paar drukbezochte voorrondes in De Piek en Nederland is komen boven drijven als de beste dertien van het land, hebben de Goesenaren evenveel kans als ieder ander. Maar waarom zou het tegen zitten? De band draait als een trein. De Zeeuwse festivalzomer geeft ze volop kansen om op temperatuur te komen. We kunnen in de Melkweg nog iets moois verwachten. NEDERLAND

Noot | 1996 | | pagina 5