DE ZEEUWSE FESTIVALS SPZ GOES INTERNET DIJKPOP ANYWAVE noot noot &0fcZEE http://www.geocities.com/SunsetStrip/7472/ Poulu (5) zeelandnet.nl pagina 2 KvdH pagina 3 (Vervolg van pag. Elk jaar begint het met een idee, waar anderen dingen van zichzelf aan toevoegen. Vorig jaar hebben we met tientallen muzikanten de Bohemian Rhapsody uit gevoerd. Dit jaar komt er een heel andere invalshoek die heel verrassend zou kun nen uitpakken: Belcanto!" Wij zien, met de herinnering aan Andrea Boccelli in Am sterdam ArenA -flits- voor NOOT Nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek jaargang 6. nummer 4 September 1996 medewerkers: Ellen Erkens Kees van der Heijden Bert van Leerdam Hubert Leeman Peter Slager Peter' Toussaint Marcel de Dreu eindt ~edak tier Ellen Erkens fotograf te: Hubert Leeman, Frank Husslage e.a. opmaak: Frank Husslage druk: Huisdrukkerij VMC Zee land uitgave/ redaktieadres: STICHTING tW ZEELAND Stichting Popmuziek Zeeland Postbus 407 4330 AK Middelburg tel: 0118-634880 fax:01180-630582 ogen, Paskal Jacobse van Blof al voor een afgeladen Stenge een ode aan de grote Caruso brengen. Want dat, zo vertelt Collin, is wat hij van plan is te gaan doen. (Che bella cosa, Pasqualeü) Maar er komt nog meer, be looft Collin: een reprise van de Blues Brothers Revue, met als sterren Marnix Dale bout (Elwood) en Collin Hoondert (Jake). Collins hart gaat sneller kloppen wanneer dat projekt ter sprake komt. „Pure cult", glundert hij, „Ik heb die film acht keer gezien, en ik wil dat dit een fantastische uit voering wordt". Wat het aan voorbereiding kost? „Dat wil je niet we ten". GRIJNS Collin trekt zijn gezicht in een enigzins ironische grijns. „Vorig jaar heb ik de voor bereiding deels als stage project kunnen doen en ik kwam aan 160 manuren werk". Waarbij hij grif aan tekent dat hij het liefst zo weinig mogelijk delegeert. Want hij wil de puntjes op de i. Zeker dit keer: voor het eerste lustrum van 'zijn' sessie wil hij alleen het beste. Op zaterdag 28 september zullen zo'n 50 muzikanten afkomstig uit zeker 20 Zeeuwse bands in De Stenge aktief zijn. Kan het mooier? DIE HARD Naast het muzikale pro gramma (de sessie die 's avonds plaatsvindt) komt er 's middags in De Stenge een vrijmarkt-achtige muziek- beurs en vindt er een aantal masterclasses plaats. Deze masterclasses zijn mede mo gelijk gemaakt door spon soring van Den Dekker, Van Damme, Phoney Studio en Stichting Popmuziek Zee land. Vanaf 13,30 is er een doorlopend programma, met instrumentale masterclasses (bas: Aram Kersbergen (Hips); gitaar: Raymond Lemmens (Gang sters of Fun); drums: Hans Cleuver (v.m. Focus-drum mer); sax: Frans Blanker (ex Lois Lane) en een zang- masterclass door Ruth Haumahu. Deelname aan één van de masterclasses op zaterdag 28 September kost 25 gulden p.p. Inschrijvingen worden op volgorde van binnen komst behandeld. Stichting Popmuziek Zeeland gaat mee in de vaart der volkeren: onder de titel ZEELANDROCK zal de SPZ een 'Homepage' op Internet gaan verzorgen. Dit in samenwerking met WEBGOED netpublishing in Middelburg. Op de Zeeuwse pagina - de bedoeling is dat die zal uitgroeien tot een echte 'site' - zijn voorlopig een digitale versie van NOOT te vinden, alsmede - vanaf I Oktober 1996 - de Update van alle Zeeuwse bands, het Popinfoboek Zeeland. Voor wie langs wil komen surfen, volgt hier het precieze adres: (Tik s.v.p. de hoofdletters zoals hier aangegeven! We ontvangen natuurlijk ook graag E-mail. Die kun je voorlopig sturen naar Je hoort er binnenkort meer over. Door Kees van der Heijden en Peter Slager In Vlissingen is er sinds vorig jaar ook weer een popfestival. Dijkpop, zoals het festival ge noemd is, wordt gehouden op het dijktheater bij het Arse naal, Het festival geeft vooral Vlissingse bands een kans om op te treden. Uw correspon dent ging erheen om (vooral van de zon) te genieten en verslag te doen. De band City Monkeys opende het festival. Dit deden ze met southern gitaarrock- getinte muziek. Wat opviel was dat de songs wel goed, maar de teksten nogal een voudig waren. De uitspraak was ook nogal met een Duits accent. Enkele gitaarsoio's wa ren niet erg goed te horen. Er waren ook tal van fouten te horen van de band, De zan ger/gitarist verontschuldigde zich daarom ook een keer en zei dat ze nog maar twee keer geoefend hadden. De vol gende band was That Little Horny Hand. Zij speelden een mengeling van fünky en jazzy getinte muziek. Hier veel songs met een middelmatig tempo en een middelmatige uitvoering. Het was dan ook het eerste optreden van de band, dus wat wil je. Ook hier moet nog veel aan gesleuteld worden. Als derde band was de bluesrockformatie Dragline aan de beurt. Over hun dit keer niks dan lof. Ik zag de band al meerdere malen. Zo ook ongeveer twee jaar gele den in de Walk Inn. Als je ze vergelijkt met toen, zijn ze nu toch een heel stuk beter ge- Hoewel Anywave een drie daags festival is dat op don derdag 20 juni van start ging, werd het voor de pop liefhebbers pas echt leuk op de vrijdag. Die vrijdag is tradi tioneel de avond van de hoofdact, en dat was dit jaar The Scene. Helaas voorafge gaan door het onbetekenende bandje Zeeuws Meisje, want dat deed een verwoede po ging in het bevestigen van Zeeuwse middelmatigheid: covers noch eigen nummers waren erg overtuigend, en ik stond dan ook met smart op Vervolg op pag. 4) korte tijd vijf maal gezien heb is het voor mij duidelijk dat dit de band is met de duidelijkste zang in Zeeland. Of het nu Leon of Frank is die zingt het is altijd te verstaan. Iets wat natuurlijk vooral bij Nederlandstalige muziek be langrijk is. Als laatste band was het de beurt aan The Unknown. Deze band speelde een afwis selende mengeling van funk, rock en r&r met zang van man en vrouw (Kempkes, de organisatoren achter het festi val). Ze speelden zowel eigen nummers als covers. We derom was hier een promi nente rol weggelegd voor gitarist Brian Quite. Dit festival was vooral 's avonds een succes wat op komst van mensen betreft. Vorig jaar speelden er een deel van de bands echter ook al op dit festival. Ais er een vervolg komt hoop ik niet dat er weer veel dezelfde bands optreden. worden. De band speelt vooral covers van bekende bluesartiesten, waarbij vooral de S.RV.-nummers opvallen door de perfecte gitaarsolo's. Het enigste minpuntje is dat helaas de gevoelige snaar net telkens niet geraakt wordt, jeuk is de vierde band. Deze band speelt een mengeling van Nederlands- en Engelsta lige rockers, zowel eigen num mers als covers. Het geheel was wel aardig, hoewel de zang soms niet zuiver was en de commentaren tussen de nummers door voor irritatie zorgden. De vijfde band was Busted. Deze band speelde blues en rocknummers, vooral covers. Door de matige uitvoeringen van de nummers, de enigzins monotone zang en de com mentaren tussen de nummers door komt deze band niet goed naar voren. Deze band zou beter eigen nummers gaan spelen, zodat men niet kan vergelijken met originele uitvoeringen. Sure as heil is de zesde band. Door een beter geluid dan op Damrock is dit weer een heel goed optreden van ze. Leuk om te zien was de bas sist die in zijn enthousiasme nog een duikeling maakte. Voor de band Tribes waren er heel wat mensen geko men. Tribes maakt eigen roc- kliedjes. Liedjes met veel zorg voor melodie en (veelal auto biografische) teksten. Er was een opvallende rol voor sologitarist Brian Quite met goed gitaarwerk en gevoel voor show. Band nummer acht was In geval van Noot. Dit keer moesten ze eens niet de spits afbijten. Ze stonden nu dan ook voor veel mensen te spelen. Nu ik de band in Tribes, Dijkrock '96. Foto: Bert van Leerdam

Noot | 1996 | | pagina 2