STUDIO BALKENGAT MIDDELBURG KLEIN OOT JAN PIET DE KLERK IN DE L LOWBUDGET MUZIEKSTUDIO EN STUDIO-OEFENRUIMTE noot noot is op zoek naar bands of muzikanten, die eigen gekomponeerde en gearrangeerde nummers willen opnemen met goede geluidskwaliteit tegen relatief lage kosten. en doet een oproep aan muzikanten zangers, zangeressen, gitaristen, bassisten, bla zers, strijkers, toetsenisten, drummers, percussionisten enz. om op verzoek be paalde partijen in te spelen bij muziekopnames. INFORMATIE: HENK VAN ROEIJEN 0118 - 623887 pagina 8 pagina 9 door Peter Toussaint Al sinds een jaar kenden wij de Zeeuwse afvaardiging voor de Grote Prijs van Nederland. Sure as Heil zou de wapenspreuk 'Ik worstel en kom boven' verdedi gen. Eind augustus bleek er ech ter nog iemand uit onze provin cie in de finale van de Grote Prijs te staan. In de categorie songwriters bleek ook Jan Piet de Klerk te zitten en die komt toch echt uit Middel burg. Ik belde hem snel op voor een interview. NOOT: Hoe kom je nu in één keer in de finale van de Grote Prijs terecht? JPdK Heel simpel, ik was getipt dat er naast de bekende band finale (waarSure as Heil dus in staat) ook een songwriters-con test was. Ik had net een nummer urtgearrangeerd en zelf thuis op vier sporen opgenomen, dus dat heb ik tezamen met het inschrijf formulier opgestuurd. Ik ver wachtte er helemaal niets van totdat ik plotseling die brief kreeg. NOOT: En jij mag dan straks je eigen nummer gaan vertolken op de Gnote Prijs? JPdK Nee, de composities wor den gespeeld door twee all-star bands met mensen van o.a. Het Goede Doel, Candy Dulfen Po- werplay en Spargo. Ik heb ge hoond dat het waarschijnlijk ge zongen zal wonden door Jan van der Meij van Fbwerplay of door de zanger van the Pilgrims. NOOT: Wel leuk dat zulke muzi kanten jouw nummer gaan spe len maar veel hangt toch af van de energie die zo'n band in een nummer wil stoppen? JPdK Dat is inderdaad afwachten. Maar het is volgens mij de enige manier waarop je composities kunt vergelijken. Ik ben wel be nieuwd wat ze met het arrange ment doen. Ik heb het dus op tape ingeleverd met de tekst en het akkoordenschema NOOT: Nu iets anders, ik ken jou als band-man. Hoe kom je er nu ineens toe aan een songwriters contest mee te doen? JPdK Ik ben nu zo'n dikke tien jaar bezig in bandjes en.. NOOT: Zoals? JPdK Nou, ik was gitarist bij Scarlet O'Hara, gitarist met wat zang bij Baby Bruce en nu zanger met gitaar bij de Nino. Bij al die bands heb ik ook aan de compo sities gewerkt, nu bij de Niro komt eigenlijk alles van mijn hand, en dan wil je wel eens weten hoe je daarin staat Op zoek naar erkenning. Ik ben er nu (samen met elf collega's) uitgepikt uit zo'n Jan Piet de Kier verwondert me niets dat de jur) dit nummer heeft uitgekozen. Het is een echte song met een kop een middenstuk en een staart De plaats van het refrijn wondt ingenomen door een instrumentaal stuk en het is echt zo'n nummer dat het nou niet hoeft te hebben van de produk- tie. Dit kan je ook met een akoestische gitaar spelen en dan blijft het nog overeind. JPdK Drt nummer komt niet op de CD want het was tijdens de opnames daarvoor nog niet af We gaan het waarschijnlijk wel spelen op de Die Hard-sessie met de helft van de Niro, aange vuld met anderen. Overigens, ik verwacht niet dat ik die finale ga winnen. Toen ik het bandje had opgestuurd dacht ik meteen al: 'Ik had toch wat anders moeten opsturen'. tweehonderd inzendingen. Waar onder ook professionele. En dat door een jury bestaande uit de programmeur van Raradiso, iemand van de muziekuitgeverij van Sony en de producer van Dine Straits. NOOT: Nou, die erkenning als songwriter heb je al binnen, Ga je nu ook voor andenen schrijven of hoe moet ik dat zien? JPdK In principe blijf ik gewoon voor mezelf schrijven, voor de Niro dus. Eventueel wil ik best voor an deren schrijven, maan dat hangt toch echt van de voorwaarden af Ik hoop meen dat het de band een streepje vender omhoog kan bren gen. Het toeval wil dat we net op names gemaakt hebben. Ze moe ten nog gemixed wonden en dan leiden tot een cd-tje (zie ook de kleinootjes). Dus misschien kan mijn deelname aan de Grote Prijs dat CD-tje ook wat makkelijker onder de aandacht van bijvoorbeeld de platenmaatschappijen brengen. NOOT: In ieder geval ga je gezellig mee met de bus op de veertiende september? JPdK Nee, de songwriters-competi tie is vnjdag de dertiende in de Melkweg dus ik ga hooguit mee te rug. Jan Piet de Kerk heeft zijn inzen ding Buchaneers and Pirates, bij zich en laat die aan mij horen. Het ADVERTENTIE NIEUWE BANDS Miss Understood is een nieuwe Bevelandse band die een mengeling speelt van disco, funk, reggae en symfonische muziek. In eerste instantie zo'n twee jaar geleden opgericht onder de naam Bar-b-twin, maar na bezettingswisselingen nu sinds een jaar dus Miss Understood genaamd. De band speelt zowel covers als ei gen nummers. De leden zijn Cor Vrijenhoek - toetsen, Frank Beerens - drums, Jos Huijgens - bas, Sam Berhrtu - gitaar en de zangeressen Leonie Been hakker, Saskia Schipper en Joyce de Nijs. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Cor of Sam op respectievelijk 0II3-572493 of 2II684. Na het vertrek van gitarist zanger Peter Toussaint urt de band Eye to Eye, hebben de overige leden een jaar gewerkt aan een nieuw repertoire dat bestaat uit symfonische rock van zowel eigen nummers als covers. Zanger\gitarist Brian van Zwietering bassist Ronald Gill'ard, drummer Stefan Nagel hout en toetsenman Kairos Jeroen van Oyen oefenden lange tijd met zijn vieren. In deze samenstelling hebben ze ook een demo gemaakt Intus sen heeft de band ook Hertwig van Zwietering aangetrokken als nieuwe zanger en daarmee was de band Airia compleet De band is nu toe aan optre dens. Meer info is te verkrijgen bij Brian van Zwietering op 0117-386090. Hang Loose is een Bevelandse rockband die ontstaan is in 1994. Toen nog met zijn vijven, sinds kort met zijn vieren, daar de gitarist de band heeft verla ten. Marco van Iwaarde zong eerst alleen in de band, maar doet nu ook het gttaarwerk. De band bestaat verder urt Hans Burger - drums, Peter Huyge - keyboards en Arjen van Noppe - bas. Het repertoire bestaat uit ei gen werk en covers van o.a Nirvana, Therapy, Green day en Offspring. Voor meer info kan je bellen met Hans of Peter op 0113-228202 of 251722. Een nieuwe Vlissingse southern bluesrockband (nog zonder naam) is ontstaan in februari. De leden zijn Peter Idema - gi taar, Stef de Nooyer - gitaar, Marcel Minet - Drums en Jack v.d. Steen - bas. De band is nog op zoek naar een zanger Men sen die interesse hebben (en houden van de muziek van o.a. Lynnyrd Skynnyrd en The Outlaws) kunnen bellen met Peter Idema, telefoon: 0118 640467 Soundscape is de naam van de Zeeuwse rockband die voor heen Mother Vandenberg en Dreamscape heette. Na een bezettings- en een kleine koerswisseling (meer soul toe gevoegd), besloot de band ook een andere naam te kiezen. De leden zijn Claudia van den Berge - zang, Jolanda Zuring - achtergrondzang Johan van Keulen - drums, Peter Groene- wegen - toetsen, Cees Groene- wegen - gitaar en achtergrond zang en Hans van Bavel - bas en achtergrondzang. De band is nog op zoek naar achter grondzangeressen. Wie inte resse heeft kan bellen met Cees of Hans op respectievelijk 0164-248461 of 0113-613272. Sinds oktober 1995 bestaat de MiddelburgA/lissingse band de Niro. De band is opgericht door zanger/gitarist Jan Piet de Klerk en bassist Bertus Hooger- heide. Drummer Kris Coppoolse (ex-Fairytale) en gitarist Roel Idskes (ex-On the cover) maken de band com pleet De band begon met covers te spelen, deze maakten echter al snel plaats voor eigen werk. De muziek die de band maakt heeft raakvlakken met artiesten als Bruce Springsteen, Neil Young, Bryan Adams en Prodigal Sons. Hun eerste op treden hebben ze intussen ook al gedaan en voor meer infor matie en boekingen kan men bellen met Jan Piet de Klerk, tel.: 0118-616028 of Bertus Hoogerheide, tel.: 0118-638372. Een nieuwe band met o.a. ex leden van Bad Little Sis is de band Monkey business. De Walchers/Zuid-Bevelandse rockband is in februari 1996 ontstaan. De leden zijn Jeroen Polderman - drums, Renata Oosterveen - bas en zang, Annemieke Schwitter- v.d. Kraats - zang en John Houte kamer - gitaar en zang. Hun eerste optreden was op de dag van de muziek, I juni, te Krui- ningen. Voor meer info en boe kingen kan je terecht bij John Houtekamer, telefoon 0113 383563. Niet geheel nieuw, maar wel klaar om op te gaan treden is de Middelburgse hardrockband Phanta Garrow. Ze zijn ont staan in oktober 1994. De band laat zich o.a. inspireren door bands als Dream Theatre, Black Sabbath, Psychotic Waltz en Rainbow. De leden zijn Bobby Roozedorp - zang, Rick Lijnse - bas, Bart Beekman - drums, Rjkker Boom - gitaar en Remy Lissenburg - gitaar Bij de laatste kan je ook terecht voor meer info en boekingen. Telefoon: 0118-628654. Soap is een Middelburgse band die in maart is ontstaan. De band is beïnvloed door bands als Smashing Pumpkins, Foo Fighters, Hole en Nirvana. De leden zijn Eveline Cevaal - zang en gitaar^ Marien Dorleijn (ex Nimbuzz) - gitaar en zang, Marleen Hozee - bas en Vin cent Villerius - drums. In mei heeft de band een demo uitge bracht met eigen nummers. Meer info over de demo, de band of boekingen zijn te ver krijgen bij Marien Dorleijn, tele foon: 0118-614200. Snaggle Puss is een punkband, waarvan de basis in Koudekerke ligt. De band is in september 1995 opgericht. Inspiratie voor hun (eigen) nummers haalt de band bij o.a. de muziek van Sonic Youth, Smashing Pump kins en The Breeders. De leden zijn Jeroen Havelaar - gitaar, Ruben Gelok - gitaar, Perry Maas - zang, Max Joosse - bas en Rob Kasander - drums. De band nam al een demo op met de titel "Swimdipcrazylulu". Mensen die de demo, of meer info en boekingen willen, kun nen bellen met Perry Maas, tele foon: 0118-551746, Scale Models is een nieuwe Zeeuwse gitaarpopband. De be zetting was op 18 november 1995 compleet De leden van de band zijn Martin Minderhoud - drums en achtergrondzang, Eric de Vries - zang en de ex- Drowning Accidentsleden Wilfred Goncalves - gitaar en achtergrondzang en Leo Meijaard - bas. De muziek die de band maakt is geïnspireerd door o.a, The Smiths en Blur. Op 24-5-'96 werd er in de Piek te Vlissingen een Try-out ge daan. Een demo, meer info en boekingen zijn te verkrijgen bij Leo op 0118-640968. Ook is er meer info over de band op internet. Het adres is http// www.zeelandnetnl/ak/scalemod Fiction Defenc-se is een Zeeuws Vlaamse grungy gitaarrockband, die in de zomer van 1995 is opgericht. De leden zijn Wouter Mahu - bas en zang, Erik Nout - drums, Tomas Mahu - gitaar, Danny Esseling - zang, en Mark de Smit - gitaar. In het begin speelde de band veel covers, maar deze maken

Noot | 1996 | | pagina 5