PHANTAGARROW noot ^nMSE 8IBUOfr nieuwsblad voor de zeeuwse popmuziek, jaargang 6, nummer 5, december 1996 pagina door Peter Toussaint Dit keer geen successtory van een band die het hele maal gemaakt heeft Niet een band die gerijpt is en terug kan kijken op een lange en succesvolle pe riode. Nee, op deze pagi na's halen we een wat on bekendere groep naar vo ren: jong en vol ambitie, Waarom jouw band niet? Schreeuw het ons hard ge noeg toe en wie weet een volgende keer... Dit keer sprak ik met Rikkert Boom en Remy Lissen burg: de twee gitaristen van Phantagarrow. NOOT: Ik zal gelijk begin nen met de vraag die me al even bezig houdt Waar komt de naam Phantagarrow vandaan? RL.: Ik zag op TV een sprookje over de prinses Phantagarrow. Ik vond het ge lijk een geweldige naam en dus... NOOT: Goed dan, what's in a name, uit wie bestaat de band en wat doen jullie precies? R.B.: Phantagarrow bestaat uit Rik Lijnse op bas, Bart Beek man op drums, Bobby Roos dorp houdt de microfoon vast en Remy en ik spelen gitaar. We maken een soort techni sche metal met een duister randje, NOOT: Sounds interresting. Hoe zijn jullie zo bij elkaar ge komen? R.L.: Het is eigenlijk een vriendenclubje. Ik speelde al met Bart, de drummer. Rikkert kwam kijken en speel de wat mee. En dat klikte dus meteen. Bart nam Rik weer mee en de muziek stond er. Toen moest er nog een zan ger komen. Nou ken ik Bobby al jaaaaren en dat bleek de juiste persoon te zijn. Na een tijdje spelen konden we op treden op school, de CSW in Middelburg. Daar speelden we alleen nog maar covers. Maar toen we allemaal wat beter konden spelen, gingen we ei gen nummers maken en dat bevalt prima. NOOT: Waar halen jullie je inspiratie vandaan? R.B.: De bands die we allemaal erg goed vinden zijn Psychotic Waltz en Dream Theatre. NOOT: Nou ken ik die bands een beetje en dan vallen me twee dingen op: Die bands bestaan allebei uit top-muzikanten en het zijn beiden bands die vooral muzikanten als publiek heb ben. Jullie zijn allemaal rond de 18 jaar. Hoe brengen jul lie die muziek RL.: Ja ehh.. we worden dan wel beïnvloed door die bands, maar dat wil niet zeggen dat we precies zulke muziek maken. We stoppen wel technische elementen in de muziek, maar zorgen dat die altijd toegankelijk blijft voor het grote publiek. We denken dat we vrij originele muziek maken met twin-solo's en diepere arrangementen. We vinden het geluid van de band ook erg belangrijk. Daarom stoppen we best veel geld in apparatuur. Het moet natuurlijk wel goed klinken toch? NOOT: Over geluid gespro ken.. nou hoorde ik jullie net ook iets over een toetsenist mompelen. Hoe zit dat? RL.: We willen graag toetsen in onze muziek, maar dan meer in de vorm van samples. We hebben ook een Vervolg op pag. 2)

Noot | 1996 | | pagina 1