DE ZEEUWSE POPPRIJZEN JAN KOOPMAN, VOORZITTER AF: "NOG ÉÉN KEER DE POPPRIJZEN UITREIKEN" noot noot bas en drums. We willen de demo gelijk op CD uitbren gen. Die zijn voor de cafés, radiostations, (ja, ook die in San Diego. Ze hebben al ge schreven dat ze hem zullen draaien.) en onze fans die een CD willen. Zo'n CD geeft toch net wat meer aanzien. We brengen de demo ook op cassette uit zodat we voor een zo groot mogelijk publiek bereikbaar zijn. In ieder geval gaan we in februari de studio in, want in maart zal hij moe ten uitkomen. RL.: Ik schrijf de meeste tek sten, dus daar zal ik wel een antwoord op moeten kunnen geven... Hmm... lastig. Ehh, de teksten gaan over de emoties die de mens bezighouden. En dan bedoel ik in de eerste plaats niet de liefde, hoewel dat natuurlijk een heel belang rijke emotie is. Phantagarrow is een jonge band met muzikanten die be hoorlijk kunnen spelen, hun eigen ideeën over muziek {Vervolg van pag. toetsenist op het oog, maar het duurt nog even voor hij genoeg tijd vrij kan maken voor Phantagarrow. RB.: Ik had een internetaan sluiting (eh.. mijn vader dus) en dacht 'why not'? Het is leuk en je kan er al je info op kwijt. De hele wereld kan direct over ons lezen. We hadden via Internet ook contact met Psychotic Waltz. De zanger van die band werkt ook bij een radio station in San Diego en dat station heeft weer een home-page. Daar kwam ik te recht en over en weer werd wat ge-e-mailed. Toen Psychotic Waltz in Nederland kwam spelen, hadden we daardoor direct contact met de band. En dat willen we na tuurlijk warm houden. RL.: Ja, we willen dus een demo opnemen, maar we wachten nog even tot alle nummers helemaal uitgewerkt zijn. De toetsenist zal ook waarschijnlijk op één nummer meespelen en dat wordt dan gelijk een soort industrial mengsel van samples, gitaar, hebben en ambitieus zijn. Of het genoeg is om de top te bereiken? Als we dat met z'n allen wisten, was Zeeland al lang het Seattle van Neder land... Nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek jaargang 6, nummer 5 December 1996 Ellen Erkens Kees van der Heijden Bert van Leerdam Hubert Leeman Peter" Slager Peter Toussaint Marcel de Dreu Hubert Leeman, Frank Husslage e.a. opmaak: Frank Husslage Stichting Popmuziek Zeeland Postbus 407 4330 AK Middelburg tel: 0118-634880 fax:01180-640582 pagina 2 Op zaterdag 28 december staat het weer te gebeuren: de uitreiking van de Zeeuwse Popprijzen van het jaar 1996! Op die laatste zaterdag van het jaar staan twaalf genomineerde bands op het podium van het Arsenaaltheater in Vlissingen. Zij wer den door een nominatiecommissie van Zeeuwse popkenners voorgedragen voor een prijs. Uiteindelijk zullen drie bands met de prijs gaan strijken, die wordt uitgeloofd in de categorieën "beste band", "beste demo van het jaar" en "beste CD van het jaar". Het bestuur van Stichting Popmuziek Zeeland maakt uit de genomineerden een keuze. Hoe die keuze luidt, zullen we even voor elf uur 's avonds weten. Een spetterend optreden van The Blues Brothers Revue besluit daarna het uitreikingsfeest, dat om 21.30 uur begint. Deze NOOT is voor een belangrijk deel gewijd aan een voor beschouwing over de Zeeuwse Popprijzen. Van meet af aan heeft de Souburgse drummer Jan Koopman het gezicht van Stichting Popmuziek Zeeland bepaald. Als voorzitter stond hij met een klein aantal andere Zeeuwse muzikanten aan de wieg van de stichting en sinds de oprichting in 1990 heeft hij als voorzitter een grote rol gespeeld. Nu hij besloten heeft om vanaf I januari 1997 te stoppen met die functie, moet hij nog maar eens een keer goed uitleggen hoe de Zeeuwse Popprijzen in de wereld gekomen zijn. Hoe zijn de Zeeuwse Popprijzen er gekomen? Jan Koopman: "De prijzen zijn ingesteld door het bestuur van Stichting Popmuziek Zeeland. Naast de Zeeuwse Belofte, het concours voor popgroepen uit Zeeland, leefde er binnen ons bestuur de gedachte aan een ander soort erkenning voor Zeeuwse bands. Er waren drie motieven voor. In de eerste plaats: de Zeeuwse Belofte is een concours waaraan een aantal gesettelde Zeeuwse popgroepen niet gauw zal meedoen. Dat is nu eenmaal een gegeven, maar je mist als bestuur van een provinciale popstichting dan wel de gelegenheid om zulke bands ook eens de waardering te kunnen geven waarop ze recht hebben. In de tweede plaats is het zo dat de winnaar van de Belofte gekozen wordt op basis van een live gebrachte prestatie. Je moet gewoon de beste act neerzetten, het is alles of niks vervolg op pag. 4 pagina 3 NOOT: Heb ik nog een laat ste vraag. Hebben jullie ook een boodschap voor het pu bliek? Oftewel, waar gaan de teksten zoal over? NOOT: Ik ben benieuwd. Ik ben jullie eigenlijk via Internet op het spoor gekomen (zoek maar 'ns naar Phantagarrow) Vanwaar deze pagina? NOOT: Ja, we leven op een kleine planeet zeggen ze we! eens. Op jullie pagina (we zor gen we! voor een link met Zeelandrock waar ook de digiNOOTonderstaat) las ik dat er een demo aan staat te komen. Of dat hij er al had moeten zijn eigenlijk. Vertel! Alle foto's: Peter Toussaint NOOT medewerkers: eindredaktie: Ellen Erkens fotografie: druk: Huisdrukkerij VMC Zee land uitgave/ redaktieadres: STICHTING ZEELANC

Noot | 1996 | | pagina 2