noot noot pagina 10 pagina II Zoals de oplettende lezers (en dat zijn jullie toch allemaal) al gemerkt hebben, stonden erin de vorige NOOT wat foutjes in deze rubriek. Onze excuses hiervoor; we zullen het in deze aflevering rechtbreien. |DOODE^BEGRWEN| De Middelburgse metalband Distress heeft het bijltje er bij neergegooid. Met de aanloop erbij gerekend bestond de band zeven en een half jaar. Rust zacht... NIEUW ZEELAND In de vorige NOOT stond al een recensie over de CD/ demo van jaywalker. Toch is jaywalker een nieuwe Walcherse hardrockband, De formatie werd opgericht door gitarist/zanger Mare Lavooy en drummer/zanger Tim Royers. Op de zaak van Mare speel den ze met zijn tweeën via de computer covers van Joe Satriani. Met een bassist (Mare Smolders) en een tweede gitarist (Richard Koolhoven) erbij was de band compleet. Naast covers van Joe Satriani, Metallica, Brother Kane, Dia mond Head en Marty Friedman zijn ook eigen num mers in de maak. Na een try out in de Torenvliecftschool te Middelburg en de Walk-lnn te Vlissingen besloot de band op names te maken. Met Jan Boone werden in de Walk-lnn alle nummers opgenomen, zonder daar later aan te sleu telen. Hiervan werd een demo gemaakt om optredens te regelen. Daarnaast zijn er voor de band en enkele familieleden van de opnames CD's gemaakt Voor de demo of meer informatie kan je bel len met Tim of Mark op 0118 479104 of 624085. Reineke (ex-zangeres van M.I.G.) speelt al heel lang akoestische luisterliedjes. Tot voor kort trad ze daar nooit mee op, maar geïnspireerd door o.a. Suzan Vega en Tracey Chapman is daar verandering in gekomen. Ze speelt voornamelijk eigen liedjes. Voor info of het bestellen van een demo kan je bellen met Reineke op 0113 233289. Wolfshead is een nieuwe Walcherse band die in augustus is opgericht. Ze maken eigen nummers in een mengeling van hardcore en metal, De leden zijn Edwin Moleveld - gitaar, Coen Hamelink - gitaar en zang, Bram van Houten - bas en zang en Marco van Boven - drums. Voor meer informatie kan je bellen met Edwin op 0118-467682. LB Basement Projekt is een Middelburgse tweemansband die bestaat uit Paul Zondervan op zang en per cussie en Wouter van Werkun op gitaar en keyboards. De band omschrijft hun muziek als dance met harde gitaar en zang. Ze zijn in juni opgericht en deden al twee optredens. Voor meer info en boekingen kan je terecht bij Paul op 0118 638343 (weekend) of 0318 615550 (door de week). Be As You Are (B.S.U.R) is een Walcherse band die in 1995 is opgericht. De band bestaat uit Gert de Meijer - gitaar en zang, Bob Konijnenburg - bas, Peter Veen - drums, Xander Keur - gitaar, M au rits Boender - toetsen en Naomi v.d. Wei - achtergrondzang. De muziek van de band heeft wel wat weg van o.a. Dire Straits, Brendan Croker en Bruce Cockburn. In augustus en september heeft de band opnamen ge maakt in Studio 66 te Vlissingen. Vijf nummers hier van staan op de demo "Where we go", die nu zo'n beetje uitgebracht wordt. Voor meer info kan je te recht bij Gert of Bob op respectievelijk 0118-479989 of 462098. Lint is een Zeeuwsch- Vlaamse punk/hardcoreband die in april 1995 is opgericht. Ze spelen veel eigen werk, aangevuld met nummers van o.a. Bad Religion en Rancid. De leden zijn Richard Pijpelink - zang, Pascal Hoek - drums, Bart Quist - gitaar en zang, Sjoerd Visser - bas en zang en Paul Scheele - gitaar en zang. De band deed al enige optredens, waarvan het voorprogram ma van Dead Moon in Kalasjnikoff in Terneuzen. In de toekomst wil de band ook een demo gaan opne men. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Paul Scheele op 0115-613378. Nothing Gained is ook een nog vrij nieuwe Zeeuwsch- Vlaamse hardcore/metal- band. Ze is in maart 1996 opgericht en hebben al enige optredens achter de rug. De band speelt voornamelijk eigen nummers, aangevuld door enkele covers. In december wil de band een demo opnemen. De leden van de band zijn Martin van Hee en Serge de Vries - zang, Stein Karreman - drums, Merlijn Karreman - gitaar en Stefan Minnaert - bas. Bij deze laatste kan je ook terecht voor info en boekingen. Zijn telefoon nummer is 0117-455003. Voor bassist Stefan Minnaert en zanger Martin van Hee was 1996 helemaal het jaar van het nieuwe begin. Want naast Nothing Gained, zitten ze ook in de hardcoreband Fight for existence. Deze Zeeuwsch-Vlaamse band bestaat sinds september 1996. De andere leden zijn Almir Gabrich op drums en Joeri Temmerman op gitaar. De band speelt voornamelijk eigen werk, aangevuld door enkele covers. Hun eerste optreden was op 8 november in de jeugdsoos te IJzendijke. In december wil de band een demo gaan opnemen. Voor meer info en boekingen kan je terecht bij Martin van Hee op 0117-453741 (weekend) of 013 5441711 (door de week). En wie zegt er nog dat we nooit in Zeeuwsch Vlaanderen komen kijken? Ook Ballerina Pimps komt daar vandaan en werd in februari 1995 opgericht. De band speelt een mengeling van doomy en grungy metal en de leden zijn Colin Bruenf op drums, Elton Boussen op gitaar en zang en Eelco Roth op bas. De band deed al redelijk wat optredens. Op vier juli dit jaar bracht de band een muziekcassette uit, met als titel "Short of shit". Voor info, boekingen en bestellen van een cassette bel je met Colin of Elton op 0117-491719 of 492114. In de vorige NOOT stond de naam Moon al vermeld als winnaar van de unplugged wedstrijd die het Vlissingse Strandpaviljoen Panta Rhei van de zomer hield. Moon werd in juli speciaal voor dit concours opgericht en bestond toen uit Sylvia Quite - zang, Talitha Francke - zang en Jan Burggraaf - gitaar. Tijdens de wedstrijd speelden ze vooral covers van o.a. Joni Mitchel, Joan Osborne, Indigo Girls, tCs r: Irvh Choise en Alanis Morrisette. Intussen heeft Jan Burggraaf de band verlaten en is Ben van Geest zijn opvolger. De 10 uur studiotijd bij Ron Konings, die werd gewonnen met de unpluggedwedstrijd, willen ze in december gaan benutten om een demo op te nemen. Daarna gaat de band de boer op om zelf optredens te regelen. RENTREE De band van Emile Brunings, ofwel Miles Browning, is weer actief. De naam is Mi/es Browning His Vampires, een samenvoeging van Miles Browning Band en Vampires. Dit zijn beiden bandnamen waar Emile eerder onder opereerde. Oude maatjes wwor Zephyr is een Walcherse rockband die in oktober 1995 is opgericht en veelal eigen nummers speelt. De band begon met llonka Ie Roy op gitaar en zang, Rene Lauwerse op gitaar, Stefan Eggers op drums, en Irene Willeboordse op de bas. Deze laatste woont intussen in het noorden des lands en heeft daarom de band verlaten. Geïnteresseerde opvolgers kunnen bellen met llonka op 0118-411279. UIT DE STUDIO De uit Goes afkomstige gitaarpopband Trachina heeft een eerste demo afgeleverd. Ze namen hiervoor vier eigen nummers op in The Cube te Ossendrecht. Maarten Verkamman mixte samen met Rogier Carpentier de num mers. De demo is vooral bedoeld om optredens te regelen. Ze kan besteld wor den bij Sarah Dessi op 0113 230065. Frankenstein) Beerens - drums en zang en Joop "Joe the duvel" Rotte op bas doen ook weer mee. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Emile Brunings op 0118 418039. De Middelburgse rockformatie Trouble in Paradise is behoor lijk veranderd. Naast een nieuwe drummer (Ivo de Lange) is ook een tweede gita rist aangetrokken. Dit is ex-No Idea gitarist Dennis Barendse. De band maakt tegenwoordig eigen nummers en heeft daarom veel covers overboord gegooid. De Zeeuwse R&B formatie The Juke Joints hebben een nieuwe gitarist. Mich iel Staats (Die o.a. bij Nix Trix en Spot the nose speelde) heeft Rinus Oudejans vervangen. Die kon het drukke bandleven niet meer combineren met zijn werk. De Bevel andse gitaar/ punkrockband After the party heeft sinds eind juli een nieuwe zangeres. Ze heet Sebelia Looy. HOGE NOOD Janine van Alphen is een jonge (15 jaar) zangeres die d'rto (tot twintig jaar) muzikanten zoekt om een coverband te beginnen. Een complete coverband op zoek naar een zangeres is natuurlijk ook wel kom. As het effe kan oefent ze op de zaterdagavond. Bel Janine op 0113-237865. De Vlissingse southern blues rockband Freebird is op zoek naar een nieuwe zanger, daar de vorige niet helemaal voldeed aan de verwach tingen. Tevens is men nog op zoek naar een toetsenist. Mensen die interesse hebben (en houden van de muziek van o.a. Lynyrd Skynyrd en The Outlaws) kunnen bellen met Peter Idema, telefoon: 0118-640467. Vincent van Beekwilder is een drummer met een eigen oefenruimte. Hij heeft de nodige muziekjes in de blues/ jazz/rock-hoek geschreven en wil die graag met een instru mentalist (gitarist of toetse nist) uitwerken. Het vervolg moet natuurlijk een band zijn. Bel voor meer info naar 0118 551940. Die Hard zoekt nog enkele enthousiaste bestuursleden en vrijwilligers om mee te helpen bij het organiseren van de Die Hard-session en Die Hard Music Market. Meer informatie bij Collin Hoondert 0113 - 567 473. WEDSTRIJD Sure as Heil heeft de Grote Prijs van Nederland dan wel niet gewonnen, maar zanger Bart v.d. Weide heeft wel de prijs voor de beste zanger gewonnen. Hij kreeg hiervoor 1875 piek en dat is natuurlijk ook niet nix. DE PIEK De Piekte Vlissingen kent sinds enige tijd een activiteit onder de naam "The Kids Are Allright". Dit zijn (vrijdag)- avonden waar beginnende bands kunnen optreden. Men krijgt vooraf enkele avonden oefenen met P.A., monitors, soundcheck etc. en tegelijk veel bruikbare info. De enige eis is dat men 30 tot 45 minuten op een behoorlijke manier kan volspelen. Op deze avonden kunnen ook bands met bijvoorbeeld een nieuw repertoire of bezetting try-outs doen. Aanmeldingen en info bij De Piek 0118-416791 (Han). DE HARDE KERN De Harde Kern is een Zeeuwsch-Vlaams muziekblad, gemaakt voor en door de Zeeuwsch-Vlaamse hardcore- en punkscene. Er staan inter views in, een concertagenda, recensies en achtergrond informatie. Het eerste nummer komt half november uit en het is te verkrijgen of te bestellen bij café Jumi, Nieuwstraat 58, 4501 BE, Oostburg. Telefoon 0117 454839. I

Noot | 1996 | | pagina 6