VERBANDJES JJ oo noot noot pagina 4 Houdt jouw vriend vriendin, klasgenoot of oma van Zeeuwse popmuziek, maar heeft hij/zij de NOOT nog niet? Vul de bon in en stuur, fax of e-mail hem naar Stichting Popmuziek Zeeland Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Speelt in de volgende band: Maar je kunt natuurlijk ook even bellen (blijft je NOOT tenminste heel) ar 0118-634880 en even vragen naar iemand van de Stichting Popmuziek Zeeland. Mocht je ze nog niet hebben, hier het adres, faxnummer en e-mailadres van de SPZ: Stichting Popmuziek Zeeland Postbus 407 4330 AK Middelburg fax: 0118-640582 e-mail: spz@freemail.nl pagina 5 band: Oblivious to the Obvious demo: opname:? info: Sascha Kondic 0117 381470 Ik zag Oblivious to the Obvious voor het eerst zo'n anderhalf jaar geleden, en ik vond het meteen een leuke band. Vooral door het en thousiasme dat de groep uit straalde. O.T.T.O speelde toen nog vooral een soort punk- rap, of hoe het ook mocht heten, Maar op deze tweede demo zijn het veel meer metalachtige riffs die de num mers bepalen. 'All seven' is een compacte song, zonder veel opsmuk ge woon luid en duidelijk. Alhoe wel: erg jammer dat ik van de tekst bijzonder weinig kan verstaan, want de muziek maakt me nieuwsgierig. 'Skoro' en 'Book of Lies', de twee andere nummers, zijn iets ingewikkelder, meer dyna miek en meer tempo wisselingen. Het is niet alle maal even strak wat er ge beurt, maar wel met veel vuur en gedrevenheid gespeeld.Vooral 'Book of Lies' vind ik erg spannend en afwis selend (al is een van de gitaarriffs wel heel erg Rage Against The Machine). O.T.T.O. is een groeiende band, die hechter en volwas- sener is gaan klinken zonder aan spontaniteit in te boeten. Kortom: een goeie demo van een stel jonge Zeeuws(ch)- Vlamingen. En volgens mij zijn ze ook erg leuk om naar te kijken. PS INOOTI Band: Bbf CD: Helder Opname: NOB-studio's, Hans Bunt, januari 1997 Informatie: Poulus Bliek 0118-614760 Hoera, Blof heeft een nieuwe CD uit. Nu is de band intus sen al zo ver dat ik me afvraag of ze zitten te wachten op mijn recensie. Toch waren ze zo vriendelijk om mij een bandje te geven, zelfs voordat het schijfje zelf gebrand is. De CD bevat 16 nummers, een hele kluif. Goed, ik zal jullie niet verras sen, hij is bijzonder goed. Ver gelijken met de vorige CD kan al bijna niet; 'Helder' is een ge produceerd album, 'Naakt on der de hemel' een registratie van nummers. De arrange menten zijn gelaagd, er is overal wat te beleven en steeds opnieuw. De nummers die er voor mij echt u'rt- knalden zijn 'Liefs uit Londen', 'Op handen', 'Taxi voor m'n ogen' en 'Helder', vooral in 'Op handen' heeft Paskal het perfecte stemgeluid. Maar als ik dan toch een re censie mag schrijven, dan een kritische. Na enkele malen luisteren was ik wat bijgeko men van de verbazing van het geluid, de goede teksten en het mooie spel. Toen viel me wel op dat er best minder nummers op de CD hadden mogen staan. Er zitten name lijk ook een stuk of vier 'opvullertjes' tussen die een beetje meer van hetzelfde klinken. En jammer dat Paskal in Taxi voor m'n ogen' zo weinig ruimte in zijn stem heeft, het klinkt net wat afgeknepen. Afgezien van dit gemiereneuk ben ik errug trots op dit Zeeuwse pro- dukt. PT Band: King For a Day Demo: Wizard's Eye Opname: Studio 2, Ouwerkerk, King For a Day, november 1996 Info: André Nagelhout, 0113-214846 In de bus lag de demo van King For Day, voorzien van uitgebreide bio en zelfs een foto. Nu dacht ik al jaren dat die band al ter ziele was ge gaan. Niets blijkt minder waar. Of kunnen we stellen dat dit een geheel nieuwe band is met toevallig voor een flink deel dezelfde muzi kanten en dezelfde naam. Ik ken de band in ieder geval niet meer terug. Geen hink- stapsprongritmes (waar ik toch zo van hou), maar pun tige popliedjes, die af en toe naar wat grunge nijgen. Het eerste nummer is met recht als eerste nummer op de demo gezet. Met de om schrijving puntig popliedje zit ik denk ik goed. Het is krach tig, blijft snel hangen en zit goed in elkaar. Wat ik niet achterwege mag laten is de inbreng van de jongste King For a Day-telg, Menno Nagelhout (inderdaad, het jongste broertje) te noemen. Hij bouwt het einde vol met een nog niet helemaal erva ren, maar veelbelovende solo. Het tweede nummer, 'Can't you close your eyes', is wat rustiger, ongeveer een balad. Ook hier weer, lekker in het gehoor liggend, alleen kan het voor mij wat puntiger. Het zelfde geldt ook voor het derde en laatste nummer, 'Friend of mine'. Spierballen- rock met popgehalte en een grungy randje. King For a Day maakt lekkere muziek en de teksten zijn goed verstaanbaar, dat ge beurt ook niet altijd. Ik heb de demo er nu al een tijdje inzit ten en hij verveelt nog niet. Als enige aanmerking heb ik dat de nummers iets korter mogen en dat zanger Gert-jan Kramer iets vloeiender zou mogen zingen. Het geluid van de demo is erg prettig en uit gebalanceerd en de nummers liggen goed in mijn gehoor. PT Band: De Niro CD: Picture this Opgenomen: van Damme, Middelburg Informatie: Jan Piet de Klerk, 0118-616028 Zes nummers staan er op 'Picture this'. En jammer- genoeg niet het meesterstukje 'Buccaneers and pirates' waar mee singer/ songwriter Jan Piet de Klerk van De Niro vorig jaar door drong tot de Grote Prijs van Nederland. Maar dat maakt deze cd niet minder inte ressant, Wellicht zou het alle maal anders klinken als zij deze CD volgend jaar na veel optredens en in een grote studio weer op zouden ne men maar zij hebben hiervoor gekozen en daar kan ik hele- m maal mee leven. Alle num mers zitten goed in elkaar, klinken lekker (je kunt de cd gerust een paar uurtjes volhouden op 'repeat'). Met extra gitarist Roel Idskes, bas sist Bert Hoogerheide en slag werker Kris Coppoolse heeft Jan Piet een geroutineerde band onder z'n kont en ik hoop dat heel wat zaal eigenaren de band een kans geven. Misschien moet Jan Piet ook eens een paar nummers zingen zonder het rauwe effekt in z'n stem want dat zou een aantal nummers (Watching the news on CNN en Desire) misschien wat breekbaarder maken. Maar nummers als 'Vote for the party' en 'Gone by now' wor den hierdoor juist weer prachtige ruwe diamanten. Een mooie CD. BvL Band: Fiction Defenc/se Demo: Socks Of Standing Opname:oefenruimte, Theo de Kreijger, zomer 1996 Informatie: Theo de Kreijger 0114-320987 Fiction Defenc/se is een Huls ter band die een soort mix maakt van New Wave, gitaar muren, metalklanken en een hoop energie. Die energie is goed gevangen op de demo 'Socks Of Standing', die vijf nummers bevat. Een demo die trouwens werd afgeleverd met één van de best verzorgde bio's die ik ooit heb mogen krijgen van een Zeeuwse band. Daarbij nog hun eigen digitale magazine met plaatjes, muziek fragmenten en informatie. Mede door het verzorgde ui terlijk viel het opgenomen ma teriaal me wat tegen. Dit is een spetterende live-band, dat hoor je meteen. Maar....waarom moet het op de band dan zo rommelig zijn? Zeker als je in de eigen oefen ruimte gaat opnemen en dus niet beperkt wordt door dure studio-uren had hier best wat zorgvuldiger gewerkt kunnen worden. Daarnaast moet zan ger Danny Esseling enkele to nen boven zijn bereik zingen en dat kan niet Ik zou de nummers toch opnieuw laten arrangeren Danny, tot een hoogte waarop je ze makkelij ker kunt zingen. En dan op nieuw (iets zorgvuldiger) op nemen, wat strakker, maar met dezelfde energie. Dan heb je niet alleen een goede band (want dat is het), maar ook een goede demo. PT z O O H tS

Noot | 1997 | | pagina 3