DAT BELOOFT WAT! w IS De Zeeuwse Belofte gaat weer van start EEN NIEÜ E:;:; noot Door Peter Toussaint en Hubert Leeman Het is weer zover, de Zeeuwse Belofte trekt weer door de provincie. Wie zal Sure (toen nog as Heil) opvolgen en onze provincie vertegenwoordigen tijdens de Grote Prijs van Nederland. We weten het niet. Wel weten we wie de kanshebbers zijn. Dat zijn namelijk de 15 bands die door de voorselectiecommissie uitgekozen zijn om mee te mogen doen. Eigenlijk is voor deze bands de grootste slag al geslagen, want niet minder dan 36 (zesendertig!) bands schreven zich in voor de Zeeuwse Belofte. En de winnaars zijn.... Fluvopi Twee keer de Zeeuwse Kunstbende, één keer de landelijke finale van de Kunstbende gewonnen. Fluvopi is wel al wat ge wend in competitiever band. Wel een vreemde eend in de bijt trouwens, met FLUit, VOcals, Plano en viool. Fluvopiv/' dus, en klassieke pop om rekening mee te houden. Secrets bestaat uit mu sici die al een tijdje langer meedraaien in het Zeeuw se circuit. Het leek ze niet gek wat materiaal van vroeger te recyclen. Aan gezien we hier de halve pophistorie van Zeeland bij elkaar hebben was er nogal wat om uit te kie zen. In de zelfde stijl num mers erbij gemaakt kwam Secrets al snel tot hun 'sixties'-geluid. EMO is een tweemans band met invloeden van The Chemical Brothers, Future Sound of London, Front 242, The Orb enzo voorts. EMO speelt voor namelijk een mix van tran ce, industrial en drum 'n bass. Er wordt vooral ge bruik gemaakt van inten sieve drums en 'zware' melodieën. EMO wil ver nieuwend overkomen en speelt semi-live. Trachina Beginnend in de stijl van 'The Cranberries' heeft Trachina zich ontwikkeld tot een geheel eigen band met eigen geluid. Zeker nu vlak voor de Belofte de zangeres een andere weg gekozen heeft. We zullen zien of de klap voldoende opgevangen wordt om de jury te kunnen bekoren. Messy Een dame uit Hulst die zelfwerkzaam is met tapes en computers. Een uitge balanceerde mix van mini mal music, barbaarse noise en een donkere, sensuele stem vormt de basis van Messy's solo optredens die kunnen uitgroeien tot performan ces met diaprojecties als sfeermaker. Veelbelovend. 110 Volt Lovers Zet twee leden van het voormalige Proton Motif Force samen in een studio en je krijgt het maximale uit het minimale: 110 Volt Lovers. Sinds 1994 maken ze Techno met Hip Hop en Ambient invloeden. De demo is in anderhalf uur gemaakt; benieuwd wat ze in zo'n 20 minuten klaar krijgen. Mamilla Paradise kan bij de lezers van NOOT niet meer geheel onbe kend zijn. Ze draaien ook al weer drie jaar mee, waren ook al in 1995 van de partij en zijn in de loop MindLink, foto P. Verdurmen der jaren een stevige band geworden. Het leverde al een nominatie op voor de Zeeuwse Popprijzen 1996 (beste demo). Tepel rock (soms hard, soms zacht, altijd lekker!) is de origine le omschrijving die ze zelf aan hun muziek meege ven. Rock, Blues en Funk in een mix die inderdaad, soms hard en soms zacht. Lekker? De jury beslist daar over. De Niro brengt eigen nummers, geïnspireerd door voorbeelden als Bru ce Springsteen, Neil Young en niet te vergeten Brian Adams. Een mix van krachtige Amerikaans georiënteerde gitaarrock en Nederpop. De uitge brachte CD 'Picture This' was dermate succesvol dat hij direct een nomina tie voor de Zeeuse Pop prijs in de categorie 'beste CD' opleverde. Tremor Met de komst van key boards, een zangeres en zelfs een strijkkwartet kan je wel stellen dat het ge luid van Tremor veranderd is. Voorheen heftig en death, nu meer dynamiek. Maar nog steeds met grunts en zwaar-metaal- gitaargeluid. pagina 6 Over The Edge Ouderwets, recht-voor-z'n- raap Powermetal uit Goes. Dan kom je bij Over The Edge terecht. De band draait al jaaaaren mee, maar bleef wisselen van bezetting. We zullen zien wat het belooft. Swindle kreeg het in '95 niet voor elkaar, maar deze keer zal de jury echt overspoeld worden met een salvo punkrocknum mers. Als ze er maar vier spelen zal het in 8 minu ten gebeurd wezen. Ener gie, snelheid en een ster ke presentatie. Namedropper is een akoestisch duo, bestaande uit gitarist Bart Dietvorst (bekend van Cyclone) en zangeres Kaat, zus van Sure-zanger Bart van der Weide. Namedropper speelt acoustische luister- muziek, vooral eigen werk en een enkele cover. Maakte indruk tijdens het singer/songwriterfestival in 't Beest. MindLink Drie keer moet voor Mind Link nu toch echt scheepsrecht zijn. Voor die noeste werkers uit Terneuzen is het de derde keer dat ze door de voor selectie van de Zeeuwse Belofte komen. Intussen is de muziek, oorspronkelijk geënt op bands als Faith No More, steeds steviger geworden. Zwaar metaal uit Terneuzen dus. No No Ego Een band met Zierikzee als thuishaven en bestaande uit 4 oude rot ten in het vak. Hun muziek heeft een heel eigen aard, idolen of voorbeelden ontbreken vrijwel. Men zingt beurtelings in Scale Models Ën wie het nou nog waagt om te beweren dat Zee land alleen maar blues- rock-bandjes kan baren, die sturen we met een one-way ticket naar Ver weggistan. De nieuwe Zeeuwse popmuziek heeft zich massaal aangemeld voor De Zeeuwse Belofte, een concours dat zijn naam steeds meer waar gaat maken nu de winst van onze wedstrijd een startbewijs oplevert voor De Grote Prijs van Neder land. Hulde! Muzikale eigenwijsheid, dat is een kenmerk dat alle deelne mers aan deze wedstrijd gemeen hebben. De voorselectiecommissie, die blind proefde van de voor geschotelde demo's, heeft dit feilloos onderkend. Jury, ga er maar aan staan. Eén ding is zeker: wie er ook wint, het zal geen bluesrockband zijn. Er is namelijk in geen en kele voorronde een blues rockband te vinden. Overi gens heb ik niks tegen bluesrockbands. Maar de band die Zeeland straks in Amsterdam vertegenwoor digt, zal bestand zijn tegen elke mogelijke muzikale vooringenomenheid. HL Engels, Nederlands en Duits en in de uitvoering zoekt de band naar vuur, verrassing, verbazing, opwinding, soul, ritme, sex, rust, gekte en geluk kig ook nog naar melodie. We zijn benieuwd. Scale Models Een zanger met de juiste dosis flair, ijdelheid en arrogantie als ging het om een pastiche van David Bowie of Brian Ferry; qua stemgeluid wordt de naam van Morrissey meermalen gefluisterd; de muziek klinkt verrassend intelli gent en volwassen, met verwijzingen naar Britpop- sounds la Ride, Blur, Oasis of Suede. De helft van de band vormt een voortzetting van het res pectabele Goese kwartet Drowning Accidents. E.M.O. WIE WAT WAAR HOE LAATI De Zeeuwse Belofte 1997 kent drie voorronden en na tuurlijk een finale. Die is gepland in 't Beest te Goes op 12 april. Drie van de vijftien bands krijgen hier de kans zich ten opzichte van elkaar en van het publiek - dat traditiegetrouw meejureert - te be wijzen. de voorronden zijn in: De Piek VHssinaen 15 maart Mindlink Scale Models Secrets Mamilla Paradise Over The Edge Porov Bess Ter neuzen 21 maart Namedropper Fluvopi Messy 110 Volt Lovers EMO Brooum Zierikzee 29 maart Trachina Swindle De Niro Tremor No No Ego pagina 7

Noot | 1997 | | pagina 4