VAN SLAG VERBANDJES noot noot pagina 4 pagina 5 PARAD I SO Het is a! weer effe terug, maar op 8 maart werd Zeeland zeer ruim vertegenwoordigd in de TAMA Drums Awards. Dit is een wedstrijd voor drummers onder de 22 jaar. Er waren vijf finalisten, waar van twee uit Zeeland. Het kan slechter. Ik sprak met A/vin Manuhuwa en Arne van Bussel. NOOT: Alvin, wat is dat nu voor wedstrijd? AM: Het wordt georganiseerd door Paradiso met TAMA als sponsor, en is onderdeel van het festival Paradiso van slag. In de slagwerkkrant stond een advertentie waarin getalent eerde drummers werden ge vraagd een demootje in te sturen met daarop vijf minu ten ritmes en vijf minuten solo. Ik voelde me geroepen om wat op te nemen en in te sturen en heb dat dus gedaan. NOOT: Enne..hoeveel men sen deden dat met jullie? AvB: Zo'n vijftig mensen stuurden een bandje in. Die werden door een selectie commissie bestaande uit o.a. Hans Kleuver, Jeroen de Rijk en uiteraard Cesar Zuiderwijk beoordeeld op creativiteit, techniek en groovability. Daarop kregen we een brief thuis van Paradiso dat we in de finale stonden en dat we NOOT: Dat was zeker niet tegen dovemansoortjes ge zegd? AM: Nee, dat was een droom. Ik stond voor Paradiso en werd gek. Ik wilde het liefst meteen mijn kit opstellen. Je mocht overigens alles aan slag werk meenemen. In de zaal (helaas niet de grote) kon je de boel opstellen en daarna werden de drumstellen achter neergezet, klaar voor het op treden. Wat ik erg leuk vond was dat we als finalisten met elkaar spraken en elkaar geluk wensten. NOOT: Maar ik neem aan dat er meer in de zaal was? AvB: Ja, gerenommeerde mu zikanten, vertegenwoordigers van van alles. We hadden een backstage-pas en daarmee konden we overal komen en er speelde nogal wat die dag..eh... René Cremers bij voorbeeld enne... (vervolgens noemt Arne nog een hoop beroemde drummers op die ik als eenvoudig gitarist niet ken). En daar zat je gewoon mee aan tafel. Echt een droom. En dat op mijn ach- tiende. NOOT: Wat hebben jullie uiteindelijk gespeeld? AM: Ik had niet iets speciaals ingestudeerd. Als ik dat doe klinkt het zo gemaakt, als je improviseerd speel je met hart en ziel. Alleen toen ik aan het spelen was kreeg ik opeens een tikje op mijn schouder, bleek dat de tijd ai om was. Daar baalde ik echt van want ik zat midden in mijn solo. AvB: Ja, ik had dus wel wat ingestudeerd, maar als je daar staat, nemen de zenu wen het toch over. Je begint aan wat je had ingestudeerd en voor je het weet speel je wat anders. Ik speelde ook wat minder dan wat ik op tape had gezet. NOOT: Shit happens. En de uitslag, hoe was die en ben je er tevreden mee? AM: Ik ben dus als vijfde geëindigd, maar ik ben er heel tevreden mee. Ik was erg blij dat ik in de finale stond en in Nederlands grootste roek tempel kon spelen. AvB: Ik was heel gelukkig want ik ben uiteindelijk tweede ge worden. En ik heb de publieksprijs gewonnen. Ble ken er zo'n 600 mensen op mij gestemd te hebben. Ik vond het een te gekke dag, het was leuk om zulke goede drummers uit je eigen leef tijdsgroep te ontmoeten. NOOT: Da's nix mis. Kunnen we nou zeggen dat het pop niveau in Zeeland boven zee niveau Hgt? AvB: Ik denk van wel. Ik denk dat er hier heel veel talent rondloopt, maar er zijn nog een hoop mensen die er niet mee naar buiten treden. INOOTI Band: Trouble in Paradise Demo: Little Brown Female Duck Info: 0118-629263 (Arjan) of 634480 (Carlo) Opname: Studio Balken- gat, Middelburg Trouble in Paradise bestaat al sinds 1994, maar heeft na be- zettings- en stijlwisselingen de zaak weer voor elkaar sinds eind 1996. Toen zijn ze ook gelijk de studio ingedoken om in januari op de markt te ko men met 'Little Brown Female Duck', een demo met maar liefst zeven nummers. De band speelt een pittige, maar cleane gitaarmuziek, die mij doet denken aan R.E.M. Ik had er dan ook geen problemen mee de demo meerdere ma len te beluisteren. Het belang rijkste wapen wat de band heeft vind ik de prettig klin kende zanger Rob van Waarde. Hij zingt een beetje hees, forceert nergens, is goed te verstaan en zuiver. Veel zangers in onze provincie hebben al moeite om tot meer dan één van die ken merken te komen. Maar wat is een wapen zonder slagveld? De liedjes die Trouble in Paradise spelen zijn goed uit gebalanceerd, hebben een op bouw, tjonge, wat is er nog meer voor loffelijks te zeggen? Het beste nummer vond ik 'Moment' hoewel het de nummers bijna allemaal van hetzelfde kaliber zijn. Mis schien komt het omdat dit het enige nummer is met over stuurde gitaren. Kritiek? Weinig.., de productie is wat rauw, maar dat char meert wel in dit genre. PT Band: Noshame Demo: Since 1994 Info: 0113-383510 Opname: Noshame is een driemans-for matie die (als we de demo moeten geloven) sinds 1994 bestaat. De demo Since 1994 bestaat u'rt twee delen. Eerst komen er drie Engels-talige nummers welke (in enen keer) in de studio zijn opgenomen. Hierna komen twee Nederlandstalige nummers live opgenomen tijdens een optre den. De stijl is wat 'middle of the road' met bluesvoorkeur. De thema's van de nummers be staan telkens uit drie akkoor den, zo'n beetje de jaren '70 opbouw. Vrij lang uitgebouwd (naar mijn smaak iets té lang) met dito gitaarsoli. Daarente gen is de zang heel behoorlijk en duidelijk verstaanbaar. Het eerste nummer, 'He loves you more than you know' vind ik vrij vlak. Het tweede (True Thoughts) is een klassieke ballade. Het derde nummer leunt heeeel erg zwaar op 'I need your love so bad' van Fleetwood Mac, helaas zonder het fantastische spel van Peter Green, hoewel de dynamiek er wel in zit. Het vierde nummer 'stadswandeling' vond ik het beste. Het is een vlotte Nederpop-ballade en klinkt live gewoon lekker. Het laatste nummer 'Klaagvers' is een drie akkoorden standaard blues nummer. De opname-kwaliteit van het geheel was niet echt fantastisch en er staan ook nogal wat slordigheidjes op de tape. Daar had een producer in moeten grijpen, vind ik. PT Band: Not james Dean Demo: Not James Dean Info: 0113-655223, James Opname: thuis op 4-spo- ren Toen ik het bandje van Not James Dean in mijn recensie deck gestopt had en begon met luisteren, haalde ik hem er meteen uit. Is dit wel het goeie bandje? Komt dit van onze Bevelanden? Uit mijn hoofdtelefoon kwamen onver valste samba- en salsa-klanken. Na twee minuten zat ik als een gekte swingen achter mijn toetsenbord. En dat ter wijl de mensen die me kennen weten dat ik een bloedhekel aan carnaval heb. De zang in onvervalst, latin English, Portu gees of Frans. Even later weer Afrikaanse invloeden. Hier kan Willy deVille nog een puntje aan zuigen. Ik hoop dat James zo snel mogelijk een goede band op poten heeft (een te lefoontje leerde mij dat de drums en percussie uit de sequencer komen) zodat hij hiermee de rest van de we reld kan veroveren. Ik ben al verkocht. Wat kan ik nog zeg gen dan schande voorselectie commissie van de Zeeuwse Belofte dat ze dit gemist heb ben! PT band: Quadrupple Amputees demo: Primal Kutz! opname: info: Pijnboomstraat 84, 4537 VR Terneuzen, 0115 695638 (Ivo) of 0118 614024 (Eugène-Alexander) Quadrupple Amputees is een duo dat niks wil weten van gi taren en drumstellen, maar van samplers, draaitafels en synthesizers des te meer Ikzelf ben te veel muzikant om een liefhebber van dit soort dancemuziek te zijn, maar toch vond ik het af en toe een boeiende demo. Om te begin nen duurt-ie een uur(!). De tape bevat tien tracks, waar van de laatste mij het meest aansprak: 'Seriously mistaken trak' gaf me het vreemde ge voel dat ik naar twee verschil lende nummers zat te luiste ren, zonder dat het storend was. Ingenieus gedaan. Wel vond ik de synth-sounds soms wat gedateerd klinken, zoals bij voorbeeld in 'Nobody's gonna spoil us'. En ook in dit genre blijkt de op bouw van een nummer een moeilijk ding te zijn. Bij som mige stukken kun je rustig even koffie zetten of naar de plee gaan: je hebt niet het ge voel dat je echt iets mist Opvallend hoesje trouwens, waaruit toch wel een ietwat vaginale preoccupatie spreekt En binnenin zit een stukje tekst dat zo urt één of ander goedkoop seksboekje gelicht lijkt. In ieder geval geen literair hoogstandje of een teken van goede smaak. Ik citeer, '...putting her lips around my warm and drippy dick, and careful (moet trouwens 'carefully' zijn) sucking, she Vervolg op pag. 6)

Noot | 1997 | | pagina 3