VERBANDJES FESTIVAL-AGENDA VOOR DE MANAGERS noot pagina 6 ElOOt Er zijn maar twee Zeeuwse festivals waar je je spulletjes de komende periode naar op hoeft te sturen en dat zijn: pagina 7 INOOTI (Vervolg van pag. 5) twisted her tongue around my hard stiff pole',. Van die din gen. Zelf geschreven mis schien? - Nou ja, opvallend is het wel, dat is zeker. Maar goed, wie een feest or ganiseert waar gedanst moet worden doet er goed aan om Quadrupple Amputees te la ten komen. Als ze het tenmin ste ook 'live' doen. Zo niet, dan zet je gewoon maar deze 'Primal Kutz!' op. PS band: Ningerfail demo: Ningerfail opname: info: 0118 614200 (Marien Dorleijn) De gemengde gevoelens die ik heb bij een bandnaam als Ningerfail, heb ik eigenlijk bij de hele demo. Deze grungige rockband is nog niet helemaal af. Om maar met de deur in huis te vallen: De vier liedjes zijn soms heel melodieus en liggen dan prettig in het ge hoor, maar er komen ook instrumentale stukjes voorbij waarvan ik denk waar heb dat nou voor nodig? In aanleg deugen de nummers wel, maar vaak zijn ze stuur loos. Ik bedoel dus: te weinig opbouw, te weinig spanning. Begin, middenstuk, einde, alle maal één pot nat. En dat hoeft helemaal niet, want zeker met twee gitaren in de band zou Ningerfail veel intelligenter met de melodieën kunnen omspringen. De opname is wat vlak, en dat komt vooral de stem van zan geres Eline Cevaal niet ten goede. Ze heeft een vrij iele stem, maar die zou best nog wat opgepept kunnen wor den. Het intro van "High Austby Farm" deed mij een beetje aan Bettie Serveert denken, dus er liggen wel de gelijk mogelijkheden. Ook jam mer dat het Engels niet accentloos gezongen is. Wel weer heel leuke tweestem mige stukjes in 'It's me' en 'Missis'. Nogmaals: gemengde gevoe lens. Maar ik zie met genoe gen een demo van Ningerfail tegemoet waarop de band zich meer concentreert op de structuur en de opbouw van de liedjes, en meer doet met de zang en de gitaren. Hopelijk komt die demo snel na deze eerste. PS band: Positive Stroke demo: Cash for hash opname: info: 0166 672039 Eindelijk weer eens een teken van leven van Tholen. Positive Stroke is een hecht spelend trio, dat eén eerdere uitspraak van mij (nl. dat een trio al sinds jaar en dag een geman keerd kwartet is) vol overtui ging probeert te weerleggen. En niet zonder succes. "Cash for hash" bevat zes nummers en staat als een huis. Strak, bij tend en trots. De nummers zitten over het algemeen goed in elkaar, er wordt niet teveel zinloos geprutst en bo vendien wordt er met vuur gespeeld. Het gitaargeluid zou misschien nog iets transparanter mogen klinken, maar verder vond ik de opnamekwaliteit opvallend goed. Wel zou het geen over bodige luxe zijn als Positive Stroke met name de refrein tjes wat melodieuzer zou ma ken. Vooral een nummer als "Skeleton Man" zou dan wat pakkender zijn. En dat is pre cies wat er wat mij betreft nog aan ontbreekt ik hoor nu vooral rechttoe rechtaan rock die nog te weinig eigen karak ter heeft. Zanger John (John wie?) heeft overigens een prettige stem, die mooi diep kan klinken maar ook fel is waar nodig. Het hoesje van de demo be vat trouwens een duidelijk statement betreffende het le galiseren van softdrugs. Van daar dus ook de titel. Al met al: prima demo. Lang leve Tholen. Waar blijven de andere bands uit dat gebied? Positive Stroke geeft het goede voorbeeld. PS Band: MindLink CD: Desiderata (Killerwhale records/ KWRI03) Info: 0115-617431 Opgenomen: Herfst 1996 in Jack's Place Elf energieke nummers staan er op de nieuwe MindLink CD, een CD die niet alleen staat als een huis, hij ziet er ook prachtig uit. De eerste exemplaren waren tijdens de finale van de Zeeuwse Belofte beschikbaar, en na het beluis teren van dit uitstekende pro- dukt ben ik hevig aan het twij felen geraakt over de beslis sing van de jury. Deze CD is gevaarlijk goed. Zo goed dat je een komma-neuker ge noemd moet worden als je begint over het feit dat het strakker zou moeten of zo. Omdat het allemaal zo goed klinkt kun je ook zeggen dat ze het zo zouden kunnen be doelen. In de metal muziek van MindLink zitten wonder schone sfeerelementen zoals een didgeridoo in 'Subneptium' en ook kom je in verschillende nummers bijzon dere klanken tegen uit het drumstel van drummer Renzo L Toro. Leuk trouwens die spaans klinkende namen (Zou zanger El Puto niet gewoon De Putter heten?). Enerzijds hoor je sferen van Type-o- Negative en anderzijds ragt het als de Red Hot Chili Pep pers. Wat me opvalt is dat er dwars door het hele produkt iets zit dat je bij blijft, mis schien iets als troost of wee moed (hoe lullig dat misschien ook klinkt) maar na een paar keer luisteren is dit een CD die voor iedere luisteraar iets persoonlijks kan gaan beteke nen, Als MindLink in staat is om dit produkt live neer te zetten dan heeft de band nauwelijks geluk nodig voor een gedegen muzikale toe komst. BvL Band: Gorefest Demo: Gorefest 111/1997 Opgenomen: april 1997, Mix: Oscar Helleman Stu dio RS29 Het kan verkeren in de pop muziek, dat blijkt maar weer. Komt Jan Chris de Koeijer van Gorefest tijdens de finale van de Zeeuwse Belofte op Hubert Leenman af, overhan digt hem een teepje met de boodschap: 'Hier, onze nieuwe demo..'. Blijkt de band zonder platencontract te zit ten en gewoon weer eens een demo te hebben gemaakt. Er staan drie nummers op: Chapter 13, Nothingless en I am you. Curieus, zeker omdat de demo wat mij betreft best een CD had mogen zijn, hij klinkt als een speer! De mu ziek is net zo toegankelijk als de CD 'Soul Survivor', niet te 'dark' zoals eerder werk van Gorefest en, ook al ben je niet gewend aan Jan Chris' zangstem, muzikaal zeer te pruimen. Wat zal ik er verder van zeggen? Voor de fans van Gorefest is deze teep absoluut een collectors-item en Gorefest raad ik aan om deze demo eens op te sturen aan een echte platenmaatschappij, wie weet, happen ze BvL Band: Uppercut CD: One across the lips Informatie: 0113-251235 Opgenomen: In het oefen kot in Ritthem De CD ziet er prachtig uit, aan de kop voorop het doosje zou je bijna blues verwachten, maar Uppercut is een recht door zee Hardcore band, met onvervalste afreageer muziek. Op de hoes staat dat er er 12 nummers op het schijfje staan, maar er is een track 13, die dan ook geheel afwijkt van de rest, het is namelijk een soort unplugged grapje, Ik ben naar de CD presentatie in De Piek geweest en dat was, eerlijk is eerlijk, een feest. Jammer dat het publiek meer energie bleekte hebben dan de band, maar wat wil je anders als je een half uur voor 100 procent gaat Hardcore blijft top sport. Als je dan thuis gekomen de CD in de speler doet valt die iets tegen want zanger Michiel Wal rave heeft best iets te zeg gen in zijn teksten, maar als die niet genoteerd stonden in het CD-boekje dan zou je er niets van kunnen maken. Het stemgeluid zit veel te veel ver stopt tussen de muziek en da's jammer. Als je dan toch een CD maakt doe het dan goed. Ik denk namelijk, dat als deze band de studio in zou duiken met een echte producer dat ze dan zelf achterover zouden slaan van verbazing over hun eigen kunnen, want in z'n soort is Uppercut een band die het ver kan schoppen. BvL Band: B.S.U.R. Demo: Where we go Info: 0118-479980/0118 462093 Opname: Studio 66, André Szachnowski B.S.U.R. is de band rond gitarist/zanger/componist Gert de Meijer en bestaat zo'n beetje geheel uit mensen die de nodige jaren in de Zeeuwse popmuziek hebben meegedraaid. En dat is te ho ren. Gert houdt van Dire Straits en ook dat is te horen. De nummers zijn in die stijl. Uitspringend is alleen het tweede nummer 'intro to...', inderdaad het intro voor het derde nummer en derhalve bijzonder kort. Het is een stukje uitmuntend akoestisch chicken-pickin' gitaar. Bravo! De rest van de nummers is goed uitgevoerd, goed gear rangeerd en heel degelijk ge schreven. Maar... ik mis ener gie. Misschien komt het door het opname proces van laagje op laagje plakken dat het ge heel steriel klinkt, maar ik mis energie, ballen, hoe je het ook noemen wilt. Slechte band? Nope sir! Ik denk alleen dat ze op hun best zijn als één van de leden een slecht humeur heeft. Beste nummer vond ik het derde nummer, 'Killing Fields', dat ik (samen met het intro!) zeker live wil horen. Hier ko men de sterke punten van de band bij elkaar goede compo sitie, integer gitaarwerk, sterke baslijn, mooie samenzang. Oh ja, het wordt mischien wat eentonig, maar de opnames van André blijven errug mooi klinken. PT Kalasjnikoff Punk Festival Korte Kerkstraat 26 4531 CL Terneuzen 0115-620130 festival: 13 september instuur: voor 15 juni materiaal: demo+bio, zoals de naam al zegt: alleen voor punk-bands Bluestown vof Bluesroute Goes t.a.v. Peter. Kempe Bonifaciusstraat 2 4434 AD Kwadendamme 0113-649673 festival: 3e of 4e vrijdag oktober instuur: juni materiaal: demo+bio, alleen blues en aanverwanten

Noot | 1997 | | pagina 4