VROUWEN IN ROCK 11 EEN POP-WORKSHOP VOOR MEIDEN noot noot pagina 10 pagina II Ja jongens, we zullen het moe ten toegeven. De muzieks- cene is vooral een zaak van mannen, en dat is ook in Zee land het geval. Je zult maar vrouw zijn en in een band wil len spelen... dat valt niet altijd mee. In het beste geval wordt je voor de microfoon geduwd en mag je tussen de solo's van de mannen door af en toe iets zingen. Overdreven? Veel meisjes er varen het in ieder geval zo, en het is niet iets dat je zo maar eventjes verandert Als je dat toch wilt proberen, wat doe je dan? Zeven lessen voor zeven mei den Dan kun je bij voorbeeld een popworkshop voor meiden opstarten. Renata Oosterhuis uit Vlissingen deed dat en op 4 april was de eindpresentatie in De Piek. Aan die presenta tie waren 7 lessen voorafge gaan, gegeven door Renata zelf, hier en daar bijgestaan door Jon Houtkamer. Zeven meiden namen aan de lessen deel, en de meesten van hen hadden nog nooit een gitaar of een paar drumstokken vastgehouden. Alleen daarom al was het helemaal niet ver keerd wat de dames het pu bliek uiteindelijk voorschotel den. Bovendien werd er voortdurend van instrument gewisseld, zodat iedereen met verschillende disciplines kon kennismaken. De toetsen bleken niet erg geliefd, maar voor de rest werden alle instrumenten met overgave ter hand genomen. Er werden drie nummers ge speeld: 'Sure know something' van Kiss, 'Not an addict' van K's Choice en 'All I wanna do' van Sheryl Crow. Vooraf had Renata ook nog 'Sympathy for the Devil' van The Stones uit gezocht, maar daar waagden ze zich toch maar niet aan. Plankenkoorts Na afloop van het optreden verzamelden de dames zich op de Piekzolder en mocht ik wat vragen op ze afvuren. Dus: waarom meedoen aan zo'n meidenworkshop? 'Ge woon proberen, kijken wat je kan', zegt Annemiek. Zij drumde het nummer van Kiss, en zit nog zichtbaar uit te bla zen. 'Ik ben kapot, joh!' Dat is een goed teken, denk ik dan maar, Maar het is niet al leen de lichamelijke inspanning die veel energie kost. Want als je nog nooit op een podium hebt gestaan en je wordt al na zeven lessen voor de leeuwen geworpen, dan spelen ook de zenuwen een grote rol. Van mijn eigen podiumdebuut her inner ik me nog vooral dat mijn linkerbeen na drie num mers nog steeds trilde, en dat mijn vingers voortdurend van de snaren afrolden. En inder daad eiste de plankenkoorts ook bij de dames zijn tol: bijna allemaal hebben ze staan tril len en beven. En Stefanie heeft ook al de belangrijkste beproeving van vrijwel iedere muzikant ervaren: 'Vooral dat wachten is vreselijk erg! Je bent er klaar voor maar dan duurt het nog zo lang voor je ook echt mag'. Charlie Watts werd eens gevraagd wat vijfentwintig jaar Rolling Stones voor hem betekende, Hij slaakte een diepe zucht, keek gtazig voor zich uit en zei toen: 'Vijf jaar spelen, twintig jaar wachten'. Ik wil maar zeg gen dat het vaker voorkomt.., Lachen koffiedrinken Maar hoe ging het nu eigen lijk? Bijna unaniem zijn ze enthousiast over de verrich tingen. Maan 'Jammer dat we maar zo weinig nummers kon den instuderen. Zeven lessen is echt te weinig om meer dan drie nummers te doen. En dan hadden we Sheryl Crow nog maar drie keer geoefend! En het liep voor geen meter, we vonden het eigenlijk allemaal een kutnummer. Maar van avond ging het eigenlijk per fect!', Joke is dik tevreden. Annick ook. Zij is een echte Kiss-fan, dus haar avond was sowieso al een eind goed. Zij is ook de enige die wat erva ring heeft. Ze heeft thuis een gitaar 'Zo'n PS10, van Paul Stanley dus (zanger/gitarist van Kiss, red.). En ik speel met een echt Kiss-plectrum, van Ace Frehley!', De andere meiden hebben thuis geen instrument. Of niet het goede. 'Ik ben verkeerd begonnen. Orgel, weet je. Je kunt er niks mee wat betreft popmuziek.' zegt Annemarie. En maar liefst vier van de ze ven hebben ooit blokfluit ge speeld, maar ook die hangen aan de wilgen. Of de Zeeuwse muziekhandels er nu zeven nieuwe klanten bij- krijgen is echter nog niet ze ker, want ja, het is toch wel duur, een instrument kopen. Hoe dan ook, ze zijn het er over eens dat ze veel geleerd hebben. 'Maar,' zegt Wendy, 'we hebben vooral ook erg veel gelachen en koffie ge dronken. Da's ook belangrijk.' En het moeilijkste? Dat waren de barré-akkoorden op gitaar in het nummer van K's Choice. Dus ik denk: wellicht iets voor een vervolgcursus? Die komt er ook. Maar er is slechts beperkt ruimte, vertelt Renata. Want van deze groep gaan er al drie meiden door, en omdat de toetsen waar schijnlijk zullen afvallen blijven er eigenlijk nog maar drie plaatsen over. Dus: wie wil moet snel zijn. De vervolg-workshop gaat op 30 mei a.s. van start, en je kunt je opgeven bij Ellen Gellman van De Piek, tel. 0118 416791. Peter Slager Nieuw Zeeland. To The Point is een rockband, waarvan de leden uit Zuid- Beveland en Tholen komen. De band is ontstaan in januari 1996 en bestaat uit Ad Traas - gitaar en zang, Chris Traas - bas en zang, Gert-Jan Traas - drums, Karin Steendijk - gitaar en zang en Renata Potter - zang. De band kiest er voor om de stevigere top 40 num mers van heden en verleden te spelen. Zo doen ze o.a. covers van Joan Jett, Bryan Adams, Status Quo, Live en Bon Jovi. Voor meer info kan je bellen met Ad Traas op 0113-551582. De Firma Hopeloos speelt een mengeling speelt van ska, punk, metal en rock. De Walcherse band is opgericht in oktober 1996. De leden zijn Jeroen Weezepoel - gitaar, bas en zang, Marinus Otto - bas en gitaar, Steven Blok - zang, bas, mondharmonica en clarinet en Nicolien Luitwieler - drums en zang. De leden zijn o.a. beïnvloed door bands als The Exploited en de Heide roosjes. Er wordt voornamelijk eigen materiaal gespeeld met aanvulling van enkele covers. Meer info kan je krijgen bij Steven Blok op 0118-642249. Man met schaap is een Walcherse rockband die ont staan is in 1995. De band speelt eigen werk en covers van o.a. The Doors, Pearl Jam, Guns 'n' Roses en Crowded House. De band speelt zowel semi-akoestisch als alles elek trisch. De leden zijn Maurits Portier - zang en gitaar, Robin 't Gilde - drums, Rob Lafort - bas en Marco van Leeuwen - gitaar. Meer info kan je krijgen bij Maurits op 0118-628509. Uit de as van Metro Paradise is een nieuwe band herrezen. Mensen met goeie ideeën over een naam, kunnen die inzenden naar de redactie van NOOT. De winnaar wordt beloond met de nog op te nemen CD en een bedankje op het hoesje van diezelfde CD. De band bestaat uit Herbert Dettingmeijer op gi taar en zang, Jeroen Mol op bas en zang, Huub Stevense op drums en zang en Peter Toussaint op gitaar en zang. Het gezelschap speelt Neder lands-talige pop met dynamiek en zeer scherpe kantjes. Infor matie kun je bij Herbert krij gen op 0118-633865. Voor de manager Hoge NOOD Elke laatste vrijdag van de maand speelt er in buurthuis Brutus te. Kapelle een band. Omdat het jaar nog niet is volgepland, zoekt Brutus nog enthousiaste bands die willen spelen. Stuur je demo en bio op naar Gudy Nijsse, Maalstede 5, 4421 ED Kapelle. Arj'o de Keizer gaat managen voor de Walcherse band B.S.U.R. en de zanger daarvan, Gert de Meijer. Gert is namelijk ook solo te boeken. Arjo is te bereiken op 0118 642277. Elke dinsdag besteedt KINK- FM van 20.00 tot 22.00 uur aandacht aan Nederlandse bands in het programma 'Plet Clubcircuit'. Zeeuwse bands kunnen hun CD (geen demo's) naar de regioreporter sturen om zo als CD-tip het programma binnen te komen. Stuur je CD met bio naar Het Clubcircuit Helmut Boeijen, Postbus 1555, 5200 BP Den Bosch. Onno is een solo gitarist die op zoek is naar een hardrockband. Als je nog een gitarist kan gebruiken, bel je hem op 0164-258762. CD presentaties De aangekondigde CD 'Kick in the butt' van de rockband Second Chance zal op 31 mei gepresenteerd worden in de Piekte Vlissingen. Ook Plan Bee komt met zijn eerste CD uit, welke 'Masterplan' gaat heten. Deze CD wordt op 28 juni gepresenteerd, wederom in de Piek.

Noot | 1997 | | pagina 6