OP ALLE RADIO'S IN ZEELAND! noot noot pagina 2 NOOT Nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek jaargang 8, nummer 3 juli 1997 redactie: Peter Toussaint (hoofd- red.) Kees van der Heijden Bert van Leerdam Hubert Leeman Peter Slager Paul Frank Eindredactie: Sander Nobbe fotografie: Bert van Leerdam, Hubert Leeman, e.a. opmaak: Fran k H usslage druk: Huisdrukkerij VMC Zeeland uitgave en redaktieadres: STICHTING.t)f\Vv ZE.ELAN.D. Stichting Popmuziek Zeeland Postbus 407 4330 AK Middelburg tel: tijdens kantoor uren: 0118-634880 buiten kantooruren: 0118-642680 fax:01180-640582 e-mail: spz@freemail.nl Internetadres: http//www.geocities. com\SunsetStrip\7472 tel.: 0118-634880 fax 0118-640582 ZEEUWSE BELOFTE (Vervolg van p.l) Als ik jullie zo hoor dan verbaast het me dat jullie niet bij de Zeeuwse Belofte zaten. Sterker nog, niet eens in de Grote Prijs van Zeeuws-Vtaande- ren.. Oliver. 'Ik vind het jammer dat we niet tot de Zeeuwse Belofte konden doordringen en achteraf is het gelukkig dat we niet bij de Grote Prijs van ZeeuwsVlaanderen op hoefden te draven want dat was een drama Ik denk zelf eigenlijk dat het aan onze demo lag, die klonk niet goed en die gaf dus ook niet aan wat we kunnen. Jammer, want aan de Zeeuwse Belofte hadden we graag deelgenomen. Onlangs werden we ook voor Metropole genomineerd en dat ging ook niet door. Door al dat gedoe hebben we nu onze strot wel een beetje vol van al die wedstrijden. En, eerlijk is eerlijk, we zitten hier in Breskens natuurlijk ook nog eens in een uithoek. We hebben daarom onlangs de koppen maar eens bij elkaar gestoken en we zijn een beetje te rug gegaan naar af. Onze demo is nu op orde en de vier nummers die er op staan zijn naar onze zin. Binnenkort kunnen we daarmee flink op stap'. DARK YELLOW MORNING PISS De naam DYMP komt van Dark Yellow Morning Piss. Dat is een niet zo affiche-vriendelijke naam. is het wijs om met zo'n naam de boer op te gaan? Oliver 'Ik wou eigenlijk als naam Coitus Interruptus! Maar DYMP, je mag ook zeggen Do Your Morning Practice, leek ons het aardigst. En je kan zeggen wat je wilt de naam springt er wel uit En verder what's in the name Maar de naam neigt ook weer naar een schop pende punkband, en dat zijn jullie niet. Mare 'Het gaat ons er niet om te shockeren, maar we willen laten weten dat we gasten zijn die in het gewone leven staan. Na een avondje flink stappen heeft iedereen dark yellow morning piss! (hij grijnst). Mensen die ons gezien hebben weten precies wie we zijn. Misschien, en daar heb je wel gelijk in, valt de naam in Zeeuws Vlaanderen af en toe moeilijk, maar wij zitten daar niet zo mee'. Mare 'Ik kan het wel uitleggen.. Eigenlijk is het de naam van een eerdere groep die we één malig hadden, voor Ledelpop. We hadden spe ciaal voor die gelegenheid een aantal Nirvana- songs ingestudeerd, Het was toen helemaal niet de bedoeling om door te gaan. Maar de paar leden die van dat gezelschap over bleven hebben de naam vastgehouden. Dark Yellow Morning Piss... Leuke naam toch?'. POP IN ZEEUWS VLAANDEREN Oliver 'Breskens is een enorme uithoek, en dat is voor veel optredens wel een extra grote handicap. De meeste zalen in het land vinden Zeeland al een uithoek, moet je na gaan waar wij zitten... We doen het graag hoor, al die moeite, maar het moet wel de moeite waard zijn: wij moeten altijd met de boot mee, als het laat wordt over Antwerpen rijden en ga zo maar door. Daar komt bij dat we voor ons gevoel ook nog in een soort ver domhoekje zitten. Kijk maar naar 'Noot'. Ik heb zelfs een beetje het idee dat de St Pop muziek Zeeland iets tegen deze kant van Zee land heeft. Wij hebben stukken geschreven en ons best gedaan, maar er komt niks van te recht en daar balen we van...'. Ik denk dat dat ook een beetje samenloop van omstandigheden was en bovendien: daarom zit ik hier nu. Bovendien vind ik dat jullie weer het voordeel hebben dicht bij België te zitten.. Mare: 'Nou vergeet dat maar gerustLekker dicht bij België is de grootste onzin want wij weten maar al te goed dat de Belgen echt niet op Nederlandse, laat staan Zeeuwse, bands zitten te wachten. Die vinden Nederlanders maar kapsonus-lui. Maar hoe moet dat nou verder met jullie? Mare: 'Gewoon een goeie demo maken, die rondsturen en ons best doen om toch op te kunnen treden. En ik weet zeker dat als ze ons éénmaal gezien hebben we er beslist nieuwe optredens aan over houden. Nee, let maar eens goed op, jullie gaan nog een hele boel horen van DYMP!'. D.Y.M.P. Door Hubert L eeman Bert van Leerdam grijnst. Dat kan hij heel goed. Montér en grijn zend volgt hij al ongeveer sinds mensenheugenis het Zeeuwse popgebeuren. Zijn brood verdienend als ambtenaar ter secre tarie van de gemeente Veere, was hij al onbetaald popcorres pondent van de PZC. Later maakte hij de overstap naar de snelle wereld van de radio en werd journalist van onze regionale zen der Omroep Zeeland. Intussen vermaakte hij hele generaties Middelburgse danslustigen als deejay in achtereenvolgens Het Po dium, The Cavern en De Stadsdanszaal, en presenteerde hij me nig popfestival in onze provincie. Niet in de laatste plaats was hij (let op de onvoltooid verleden tijd) redactielid van NOOT. Wie anders dus kan de genius zijn achter het eerste popprogramma van Omroep Zeeland, dat vanaf september onder de (nu nog) werktitel POPLAWAAI de lucht in zal gaan? Dus grijnst hij, enigzins triomfantelijk: eindelijk hééft hij het, zijn felbegeerde programma. Want er is heel wat water door het ka- naai door Walcheren gestroomd (én dat stroomt zoals het water in elk kanaal: niet noemenswaardig) vooraleer we voor dit inter view konden worden uitgenodigd. Het gesprek vindt plaats onder de hanebalken van de Omroep Zeelandstudio te Oost-Soüburg, in een ruimte die de H.W.A. Kochzaal is gedoopt ter ere van de onvermoeibare secretaris van de Zeeuwse Culturele Raad die de regionale omroep zowat hoogstpersoonlijk voor de poorten van de hel (lees: de provin- ciepolitiek) wegsleepte. Ofschoon Omroep Zeeland na de start bepaald geen rimpelloos bestaan was vergund, daalde over de uitzendingen spoedig een weldadige rust neer. Binnen enige jaren was de zender erin geslaagd een publiek van vooral dorpspolitici, dialectliefhebbers, cultuurminnaars, maar vooral ouderen te be reiken. Uitgenodigd door de programmering en muziekkeus van de regionale omroep stemde jong Zeeland en masse af op Radio 538 en lokale stations. Omroep Zeeland maakte niet de indruk er een traan om te latenUn die context mag het een wondertje heten dat er nu toch een popprogramma komt. is de muzïekscene veelzijdiger geworden: kijk maar naar het dance-gebeuren. Er is materiaal te over om een programma mee te maken! Ben jij nu de meest geschikte man om dit popprogramma te gaan doen? Ik zie het zo dat ik nu zendtijd heb veroverd om eindelijk mijn f hobby te gaan uitoefenen. Ik ben net zo geschikt als ieder ander, ik stik van de contacten, ik ken de popwereld nog goed genoeg.' Voor wie maak je het programma? Wordt het gericht op het brede publiek? Bert: het wordt zeker geen incrowd-gebeuren. De muziek van elke Zeeuwse popgroep moet aan bod kunnen komen. En ja, we zullen zeker rekening houden met het publiek. Maar ik schuw het niet om zo af en toe de diepte in te gaan rond een bepaald onderwerp. En het wordt ook niet exclusief Zeeuws, als een band urt het landelijke of internationale circuit Zeeland aan (Vervolg op pA) Kan Omroep Zeeland nu nog we! met een poppogramma ko men? Is het gras niet voor jullie voeten weggemaaid? Bert ten eerste: het is be-lach-e-lijk dat het er nog steeds niet was! Het heeft veel te lang geduurd. Maar het voordeel daarvan is dat we nu goed weten hoe het eruit moet zien. De argumen ten om er niet aan te beginnen, luidden vaak dat de doelgroep te klein zou zijn, maar ook dat er te weinig aanbod zou zijn om een jaar lang een programma te vullen. En misschien moet je nu zeg gen dat dat drie, vier jaar gelèden inderdaad zo was. Maar dat is wel veranderd. Steeds meer bands worden volwassen. Er zijn Zo langzamerhand een paar Zeeuwse bands die landelijk interesse wekken, zij het dan in kleine kring. En vooral de CD heeft veel teweeg gebracht: veel Zeeuwse bands zijn gerijpt en slagen erin om met heel acceptabele CD's naar buiten te komen. Tenslotte

Noot | 1997 | | pagina 2