VERBANDJES noot noot r Omroep Zeeland start in september mét Hét popprogramma: de eerste uitzending staat gepland voor zondag 8 september. Wekelijks gaat POPLAWAAI tussen 14.00 en 15.00 de lucht in. Voor alle informatie, en voor het toesturen van demo-tapes en CD's volgt hier het redactieadres: Omroep Zeeland Bert van Leerdam Postbus 1090 4388 ZH Oost-Souburg tel.: 0118-466355 pagina 4 ■p^gpr :f§| pagina 5 Foto: Hubert Leeman (Vervolg van p.3) doet, wil ik ze natuurlijk ook in het programma hebben. En ik ga niet lopen censureren. Alles wat technisch gezien uitzendwaardig is, kan in principe in mijn programma de lucht in. Maar we gaan ook niet overdreven lief doen voor de Zeeuwse muzikanten: het programma moet de muziekscene kritisch kunnen volgen. Alleen geloof ik dat het publiek volwassen genoeg is om eigen konklusies te trekken uit wat het programma ze voorschotelt. En zo hoort het ook. Vertel dan je plannen maar eens. Bert We gaan op zondagmiddag tussen 14.00 en 15.00 live uit zenden. De ruggengraat van het programma wordt een wekelijks live-concert. Daarvoor nodig ik nu al elke Zeeuwse band na drukkelijk uit. De studio van Omroep Zeeland staat tot hun bechikking, zij kunnen het maken! Daarnaast wil ik het pro gramma presenteren samen met een studio-gast, die ik interview, maar die zelf ook aan het programma bijdraagt. Er komt een te rugblik op concerten en festivals van de afgelopen week, we draaien nieuwe tapes en CD's, we hebben interviews met bands en muzikanten. Het wordt reuze interessant, dat voorspel ik je. Maar het wordt misschien we! een reservaatje, popmuziek op een uur waarvoor toch geen andere vulling te vinden was, en dan daarna gewoon weer verder met Flairck en Dave Brubeck tussen de praatjes door? Omroep Zeeland heeft immers zo'n muziekkeus waaraan vooral weinig mag opvallen, zo lijkt het, waaraan zells de meest gereformeerde luisteraar zich niet zal storen... Bert: Maar het kan wel wat in beweging zetten, de thans be staande verstarring doorbreken. Laat het dan voorlopig maar een reservaatje zijn. Een goed reservaat is niet erg. INOOTI Band: Phons Bakx en musici. CD: Een lied voor de Mond harp. Info: 0118-624934 Opname: Diverse artiesten bij diverse gelegenheden. Persoonlijk vind ik dat we vre selijk moeten oppassen met de discussie 'wat is popmuziek en wat niet'. Voordat je het in de gaten hebt stop je dingen in vakjes, en ben je bezig Rock 'n Roll te veroordelen tot ui ting van de Duivel of Commu nisme tot serieuze staatsvorm. Eer» Liec v voor da H Mondharp Phons Node.-lar-d Sardinia >0kietxié de MoktUtm Sukiwe^i Au•ii t cn vVcïSJt:r,«ton V S - Neen, zo ook de CD van onze Middelburgse kers-op- de-appelmoes, of-krent-in-de- pap Phons Bakx. Hoe je er ook over denkt'Lef heeft Phons wel' en ik ben blij dat Phons weer eens een mees terwerkje heeft uitgebracht. Ik ken Phons al heel lang (opper vlakkig) en ik weet dat hij een gedreven man is, en geen uit daging uit de weg gaat. Zo zal hij met deze CD onmisken baar een bepaald publiek be reiken, waarbij de mondharp als ritme-instrument de basis vormt voor 22 songs. Een soort folkmuziek, met hier en daar een zeer herkenbaar nummer, zoals Lord Lovat, wat elke folkkenner onmiddel lijk herkent als het lied over de terechtstelling van Lord Lovat in de Schotse Hooglan den. Dit is dus een bagpipesong. En dat is dus de popmuziek van de Middeleeu wen, dames en heren Hoewel het geluid van de mondharp kwa inzetbaarheid z'n beper kingen kent zal menig pop groep zichzelf en mogelijk ook het publiek plezieren als men eens tracht een popsong voor mondharp te schrijven. PF band: Namedropper demo: idem opname: Studio Ron Konings, Vrouwenpolder info: Bart Dietvorst, Middelmeet 59, 4464 AZ Goes, tel 0II3 230046 Voor wie het nog niet weet: Namedropper is een duo dat heel sobere muziek maakt. Kaat van der Weide maakt tek sten en zingt die, Bart Diet vorst schrijft muziek en speelt die op akoestisch gitaar. Het tweetal haalde de finale van de Zeeuwse Belofte, en als je deze demo hoort begrijp je wel waarom. Alles draait om het liedje, en dat is het beste beginsel dat je kunt hebben. Dat betekent niet dat het ook allemaal per fect is, maar goed is het wel. Mooie melodieën, mooie akkoorden reeksen, mooie woorden. Het is zo'n demo die je echt voor je lol nog eens opzet gewoon omdat er mooie dingen opstaan. Hel dere opnames die bovendien sfeer uitstralen: waxinelichtjes, kaarsen, en nachtelijke flessen wijn. Zoiets. Geweldig ook dat ik eindelijk eens kan verstaan wat er pre cies gezongen wordt want la ten we eerlijk zijn, de meeste demo's blinken niet uit in ver staanbaarheid. Deze wel. Zo hoor ik in Sleep Tight mooie zinnen als 'We play the game, and then we dare to claim that we no longer care', of 'Dreams are all godgifts for free, just find the outline and things will tell you their name'. Wat je er verder ook van vind, dat ligt ver boven het ge middelde nivo van demo-tek sten. Namedropper heeft hiermee een demo gemaakt met vier prachtige liedjes die wat mij betreft snel een vervolg mag krijgen. PS band: De Lamaketta's demo: idem opname: info: J.P. Harreman, Nicolaas Beetsstraat 15, 4532 GG Terneuzen, tel. Oi 15 613355 Tsja...Hmm.. Ach... De titels van de nummers wekten mijn nieuwsgierigheid: Gonorroe, Mijn Ex Is Een Chagrijn en Naar Spanje Geweest, maar helaas, het viel tegen. De Lamaketta's (Lamaketta Zeeuws voor 'Laat maar, ik heb het al') blinken niet uit in originaliteit, vanwege blues en smartlapachtige ietsen, en dan niet zo geweldig gespeeld. Naar Spanje Geweest \s een melig lied in het pseudo- Spaans, zo'n Drukwerkig walsje.» U weet wel. En Gonorroe wordt net zo uitge sproken als je het schrijft, wat wel goed uitkomt bij het rij men, maar wat ook een beetje dommig klinkt. Zeker géén ervaringsdeskundige, dunkt mij. Het is allemaal een beetje flauw, een beetje saai en een beetje te gemakkelijk. Daar komt nog eens bij dat de op name niet best is, en ik loop dus niet over van enthou siasme. Aardig voor bruiloften en par tijen misschien, maar waarom bedenken ze niet eens iets dat écht leuk is? Wie bij het voorgaande denkt 'maar dat is toch leuk?' die heeft aan De Lamaketta's een goeie. Ik geloof het verder wel. Of ben ik dan ook een Chagrijn? PS Band: Plan Bee CD: Masterplan Opgenomen: Studio 66 André Szachnowski inlichtingen: 0118-413155 Tien nummers tesamen vor men het 'Masterplan' dat Plan Bee voor ons in petto heeft. Het is een volwassen CD die klinkt zoals een CD moet klin ken. Prettig, met nummers die al na één keer blijven hangen. Je bent gauw geneigd ze een hoog hrtpotentie-gehalte toe te rekenen. Ik pik er een paar uit 'Close to you', een ijzer sterk nummer dat al langer bekend was van de demo, het funky 'Nine to five' en het rus tige 'Catch me I'm falling' (an deren hebben beslist andere (Vervolg op p.6)

Noot | 1997 | | pagina 3