VERBANDJES noot noot pagina 6 pagina 7 (Vervolg van p.5) favorieten). Dat Plan Bee uit veelzijdige muzikanten bestaat blijkt uit jazzy-uitblinkertjes als The sighn', dat naar mijn smaak veel te snel onderbro ken wordt voor een zoveelst rockachtig nummer, maar daar zal wel over nagedacht zijn. Een paar leuke bijdragen wor den geleverd door gast-muzi- kanten: Gert de Meijer is pro minent in 'Masterplan' aanwe zig en ook saxofoniste Patricia de Meulmeester zet hier en daar wat accentjes. Hoewel Plan Bee zich presenteert als vijf-heren band is op de meeste nummers zangeres Annemarie van de Vliet een rode draad. En toch, ik weet niet hoe ik het moet zeggen: de CD is goed, een mooi bezit voor de mensen van Plan Bee, een mooi bezit voor de men sen die van deze muziek hou den (het heeft een beetje George Michael, een beetje Powerplay) maar er staat -on danks al die hitpotentie- geen hit op. Misschien 'Close to you', maar dat had dan al ont dekt moeten zijn. En door de gevariëerdheid van het pro- dukt, van super rustig tot zeer swingend, is het ook moeilijk te zeggen voor welke zaal je Plan Bee moet vragen. Niet voor een swing-avond in ieder geval. En of ze visueel boeiend genoeg kunnen zijn voor een schouwburg? Ik hoop het, ik hoop het. Koop de CD en ga eens kijken naar Plan Bee! BvL Band: Piss off Demo: Kant A en Kant B Opgenomen: Live in t Beest, Goes, op 17 mei 1996 en in Studio Polder man te Krabbendijke Inlichtingen: 0113-344841 Waarom dit bandje nu nog in Noot moet is me ook een raadsel, het is al meer dan een jaar oud. Maar ik heb er ver der geen moeite mee want INOOTI (en dat is persoonlijk) ik heb altijd vreselijk veel lol met dit soort bands. Het is pure hardcore, energieke tiefüs- herrie, punk, en wat voor naam je het wilt geven, ze hebben absoluut ook naar Swindle geluisterd Ook al staan er 14 nummers op het bandje (Oh, wacht even... spe ciaal voor NOOT hebben ze nog een paar extra nummers toegevoegd getiteld "You're anarchie', 'Skincancer' en 'Bullshit', t is maar dat je het weet!) en klinken die allemaal min of meer het zelfde, ik ge niet er van. Het klinkt zoals het klinken moet recht voor z'n raap. Heren en dames van de jongerencentra: Wil je een lekker punkbandje op je po dium, niet verder zoeken: Bel PissOff! BvL Bands: Wolfclan Sister, Mamilla Paradise, Kevin, Joyce and Dave, Moon, Rodi Dean, P.E.R. en Foreign Affairs. CD: Live Unplugged at Panta Rhei Opgenomen: September 1996 LAC Sound, Kruiningen Inlichtingen: Panta Rhei, het Strandpaviljoen bij het windorgel op de Bou levard in Vlissingen (ge woon langs gaan en bier tje gaan drinken). Meindert Inderwisch en Willem Jan Buijs van Panta Rhei hebben hun nek uitgesto ken voor de Zeeuwse popmu ziek en daarvoor verdienen ze een enorme pluim. En heb je de leuke concerten gemist, dan kun je die schade inhalen door deze Unplugged CD aan te schaffen. Het bewijs dat er in Zeeland lekker en onge dwongen gemusiceerd wordt! Lex Amrein en Walter Calbo hebben er een mooi cedeetje van gemaakt waar de sfeer van de avond ook goed in is vastgehouden. Leuk is bijvoor beeld het nummer 'Found your way' van Wolfclan Sister (één van de eerste com binaties van Paskal Jakobsen en Peter Slager, nu Blof) en ook P.E.R. springt er voor mij uit, zeker met het passionele Today's Chaos'. Kevin, Joyce en Dave, Foreign Affairs, Ma milla Paradise, Rodi Dean, ze doen allemaal mee. Pietlutten zullen hier en daar met gehe ven vingertje op een vals snaartje wijzen, maar die suf ferds waren er niet bij! Het is een leuke CD. O, ja, ik vergeet er nog ééntje: prijswinnaar Moon, de kroon van de CD. Maarrr... de prijs was toch een opname bij Ron Konings, waarom hebben we daar nog niks van gehoord? Deze zo mer zijn er weer Unplugged concerten in Panta Rhei, ik zie je daar... BvL Band: 2nd Chance CD: Kick in the butt Opname: Studio 66, prod. Andre Szachnowski, Info: 0118-642786 (Mathilde Cousin) of 0118-410996 (Jan-Jaap van Duin) 2nd Chance bestaat tien jaar en dat vieren ze door het uitbrengen van hun eerste CD: Kick in the butt. Met dit schijfje hebben ze een degelijk werkstuk afgeleverd dat naar mijn mening nog wel iets lan ger had mogen zijn dan de zes songs die er nu op staan. Op het podium speelt de zes- mansformatie behalve eigen werk ook covers van onder anderen de Talking Heads. De songs op de CD zijn hoorbaar door deze band geïnspireerd, zonder overigens te imiteren. Al met al laat de muziek zich het best omschrijven als een geslaagde mix van de zang van David Byrne, met de koortjes van Gruppo Sportivo, op een basis van stevige gitaarrock. Het laatste nummer op de CD wil de band als boodschap meegeven aan een ieder die het wil horen: Have Fun! Dui delijk is dat deze CD met veel plezier gemaakt is en dat is leuk om naar te luisteren. Graag wat meer songs van deze kwaliteit op de volgende! SN Band: Shit 4 Brains Demo: G-spotting Opname: Studio Moskou, Utrecht, mei 1997, Silvia Vermeulen Info: 0118-431091, Richard goed, maar wat aan de lange kant. Ik vond de nederlands talige nummers het beste. Het is blijkbaar makkelijker energie te leggen in je moerstaal, Mis schien een idee om hier in de toekomst op door te bouwen. PT Goeiendag..., een demootje van bijna een uur, dat zien we niet vaak. Bij het opzetten van de demo viel me meteen het bijzonder goede geluid op. Is dat de provinciale achterstand? In ieder geval hulde aan Silvia Vermeulen. Wat ook meteen opviel was de toch wel smake loze hoes van de demo. Dit gekoppeld aan de vrouw onvriendelijke teksten... ik ben geen moreelridder maar toch.. De songs (zeventien stuks) zijn vrij heftig. Heavy gitaar en dito geschreeuw. In de credits staan bij Richard Polderman niet voor nix 'vox screams'. Wat errug leuk is dat de ove rige bandleden daar net zo hard aan mee doen, in koor tjes en antwoordzanglijnen. De gitaarlijnen van Peter Elve (vaak meerdere over elkaar gedubt) zijn verzorgd en strak. Dat zelfde geldt voor drums en bas. Degelijk (niet altijd ver rassend) en goed klinkend. Al met al vind ik de demo Band: Temporary Expandable Demo: Thanks to you all Opname: Oostburg, ja nuari 1997 Info: 0117-453503, Peter Temporary Expandable is een nieuwe jonge band uit West- Zeeuws-Vlaanderen, Zij brachten een demo (voorzien van prachtig hoesje) uit om daarmee hun komst aan het Zeeuwse pop-firmament aan te kondigen. De band speelt heftige rock en is voorzien van een zangeres, hetgeen toch een prettige combinatie geeft vooral omdat ze zuiver zingt. De nummers zijn wat aan de lange kant (de band is nog jong) maar zijn leuk opge bouwd. Wat me wel stoorde was het gitaargeluid (als een natte krant), Of opnemen over je versterker op hoog volume, of de juiste apparatuur inschake len! Mede daardoor vond ik het rustige nummer Self Control (geschreven door K's Choice) het beste klinken. De zang van llona (die ook slag gitaar speelt) gaat in de an dere nummers af en toe wat ten onder in het gitaargeweld. Hier komt ze er goed uit. Op de demo heb ik verder eigenlijk weinig aan te merken. Ja, je kan horen dat hier geen tienduizenden guldens in ge stoken zijn, maar wie zegt dat dat mot? Ik denk dat Temporary Expandable met 'Thanks to you all' een heel hun eigen verbazing blijkt dit 'Zak'-flamencootje de snaren van het feestpublïek te raken.. En tot overmaat van geluk be gint de tekst met (vertaald) 't Was ergens half maart, de bouwvak kwam d'r aan..' De CD is geproduceerd door de producers van Normaal, opgenomen in een studio in Groningen (wat een lol) en klinkt als een speer Mensen die schamperend durven zeg gen dat, als je één nummer van Surrender gehoord hebt, alles wel weet, komen bekocht uit De creativiteit van Jewannes, Kees en Fonzo kent (Vervolg op p.8) behoorlijk visitekaartje heeft afgegeven. Die zien we nog wel terug. PT Band: Surrender CD: Bie Heweld Opname: MasterSound Foxwolde (Groningen). Prod: Han Thie Informatie: 0113-563488 Al weken voor de officiële presentatie was 'Bie Heweld' al op de concerten te koop. En voor je het weet heeft Surrender, na 'Oans bin de Zeeuwen' een nieuwe hit: 'Torremolinos'. Geheel tot

Noot | 1997 | | pagina 4