L noot noot pagina 10 Hog^ioo^ pagina II (Vervolg van pagina 9) Wat er na het uitbrengen van de ceedee zal gebeuren, weet John Hussaarts ook niet Ook dan zal Positive Stroke zich vooral op optreden richten. We spelen niet zo vaak, gemiddeld zo'n twee keer per maand. En van Zeeland hoeven we niet veel te verwachten, dus we - houden onze blik gericht de rest van het land, èn we willen graag in België spelen. Voorlopig kunnen we vooruit. We trekken ons eigen plan wel, want met popmuziek is het als met voetbal: ieder een heeft er verstand van. Gasten van de leren-jacken-brigade die het hele optreden met hun armen over elkaar staan, en dan nadien naar je toekomen en zeggen 'ik zou er een gitarist bij nemen, of een keyboard...tja, wat moet je ermee? We hebben te gen onszelf gezegd: als het nou met een jaar of vijf, zes niks ge worden is, dan houden we ermee op. Dan zijn we allemaal een beetje uitgezakt, en dan gaan we allemaal wat anders doen. Maar voor nu is die band een soort van tweede huwelijk.' Ik weet genoeg. Positive Stroke is mooi niet de tragiek van Tholen. Want waar niets is, is ook geen tragiek. Tot mijn verdriet, onze grote spijt en voor het ge win van de popmuziek in Zeeland heeft Bert van Leerdam de redactie van NOOT verlaten. Nu zijn er redacteurs gegaan en gekomen, maar Bert was er al vanaf het begin bij. Hij schreef ongelofelijk veel recensies (en werd daarvoor vervloekt en geprezen want Bert schreef zoals het hoort, on partijdig) en artikelen. Nu hij Omroep Zeeland tuusen 14.00 uur en 15.00 uur) heeft bezorgd, lag er een belangenverstrengeling op de loer. Gelukkig blijft hij voor zijn programma nog wel zijn neus om de hoek van ons kantoortje aan de Roozenburglaan in Middelburg steken. Bovendien krijgt hij zijn eigen hoekje op onze 'website'. Bert, bedankt voor wat je deed en voor P'Oplawaai. eindelijk een popprogramma (P'Oplawaai, zondag PT WEG 'DOT Dood en raven Hebben wij dat heb je een leuke band met toekomst als special in de NOOT, ligt die zelfde band in no time uit el kaar. In ieder geval moeten we hier het einde van D.Y.M.P. aankondigen. Na een veelbelovende start plotseling en dus veel te vroeg van ons heengegaan, is Temporary Expandable. Rust zacht, Temporary. Nieuw Zeefand Absolute Beginners is een Zeeuws-Vlaamse coverband die uit maar liefst veertien personen bestaat. Na een eenmalig optreden in mei dat zeer voorspoedig verliep, be sloten de leden als vaste band door te gaan. Absolute Beginners speelt covers van o.a. Tina Turner, Blues Brothers, Toto, Joe Cocker, de Dijk etc. Voor meer info kan je bellen met Rodney Hofman op 0115-453327. Zeeuws-Vlaanderen levert nog een nieuwe band op (nog zonder naam). Ex-DYMP-leden Renzo van Poecke op drums en Mare Odijk op gitaar, Jeroen 't Gilde (Them Bones) op bas en Quentin van Poecke op gitaar zorgen voor de mu ziek. Naar een zanger/tekst schrijver wordt nog gezocht. De band speelt eigen num mers in de stijl van Tool en Smashing Pumpkins. Wie inte resse heeft kan Jeroen bellen op 076-5711992 of, op zaterdag op 0115-562740. Onder de naam SOEPPIE?? (inderdaad, vrij naar de re clame) is in december '96 een nieuwe rockband ontstaan. De band speelt naast eigen werk covers van Rory Gallag her, Stones, Bowie en ande ren, stevige rock dus. De band bestaat uit Adri van Putten- Bas, Leo van Hulsteijn-drums, Mark Rijkhals-gitaar, Jacco van Zweden-zang en gitaar. De laatste kun je bellen voor info op 0113-344374. Bij het Bevelandse Miss Understood z\\u ze op zoek naar twee zangeressen. De band speelt voornamelijk ei gen werk, zowel akoestisch, als versterkt. Het repertoire bevat rock-, funk- en jazzy in vloeden. Wie interesse heeft kan bellen met Sam Berhitu op 0113-2116845 of Peter Bol derman op 0113-231165. De Vlissingse (folk)rockband Free Beer is op zoek naar een zanger(es). De band speelt voornamelijk eigen werk, aan gevuld met enkele covers. Wie interesse heeft kan bellen met llonka Ie Roy op 0118 411279 (privé) of 0113-256103 (werk). B.S.UR is aan verandering on derhevig. Stephan van Zijl is als drummer toegetreden tot de band. Doordat Stephan niet altijd kan (druk, druk, druk), zoekt de band voor hem een inval-drummer. Maurits Boender heeft de band vanwege verhuizing ver laten en voor hem wordt een nieuwe toetsenist gezocht. Daarnaast zoekt de band een tweede achtergrond-zangeres. Om het feest compleet te maken gaat B.S.U.R. eind dit jaar de studio in voor een CD-opname. Bert Gert op 0118-479980 als je met boven staande iets kunt. Oostburgse band met oefen ruimte in Sluis zoekt met spoed een metal/rock bassist en een leadgitarist die in het zelfde genre werkt. Gitaar- beulen op 4, 5 of 6 snaren kunnen Arthur bellen op 06 54212447. In de Bevelandse feest-folk- rock-formatie Les Choux- Choux heeft Nine van Kerk- voort de plaats ingenomen van José van de Boogaard als achtergrondzangeres. Bij B/ofheeft Chris Götte de drumkruk overgenomen van HenkTjoonk. ether Goes 101.9 (hoofd zender), Philippine 97.8, Middelburg 97.1, Brabant 94.4 P*Oplawaai Een programma van Bert van Leerdam op Omroep Zee land. frequenties: Kabel 87.6 Mhz; AGENDA zondag 28 september Live in de studio SURRENDER uit de Zak van Zuid-Beveland Normaal gesproken de beste band van Zeeland zondag 5 oktober Live in de studio SCALE MODELS uit Goes (0113 252027) Winnaars van de Zeeuwse Belofte zondag 12 oktober Live in de studio NAME- DROPPER uit Goes (0113 230046) Breekbaar songwriters werk zondag 19 oktober Live in de studio JUKEJOINTS uit Zuid-Beveland (0113 649673) Het betere blueswerk zondag 26 oktober (let op: wintertijd) Live in de studio SWINDLE uit Walcheren (0118-464297) Echte Punk zondag 2 november Live in de studio HO VOLT LOVERS (0118-614024) House enne.... zondag 7 december Live in de studio Bl0f{0118- 639920)

Noot | 1997 | | pagina 6