mSÈÈÈ noot noot tel: jÉtfiiTitt pagina 2 pagina 3 NOOT Nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek jaargang 8, nummer 5 december 1997 redactie: Peter Toussaint (hoofd- red.) Kees van der Heijden Bert van Leerdam Hubert Leeman Peter Slager Paul Frank Arthur van Acker Eindredactie: Sander Nobbe fotografie: Bert van Leerdam, Hubert Leeman, e.a. opmaak: Frank Husslage druk: Huisdrukkerij VMC Zeeland uitgave en redaktieadres: STICHTING ZEELAND Stichting Popmuziek Zeeland Postbus 108 4330 AC Middelburg 0118-642680 fax:01180-640582 e-mail: spz@freemail.nl Internetadres: http//webgoed.com/ zeelandrock tel.: 0118-634880 fax 0118-640582 Voor gratis abonne ment: 0118-642680 Él V (Vervolg van p. I) gewoon zo snel mogelijk opgenomen heb ben, een statement maken, in je muzikale ontwikkeling groei je verder en je neemt alle kritiek die er zo in de loop der tijden ge weest is ter harte. Voor je het weet ligt een band weer uit elkaar dus... dan kan je maar beter een CD gemaakt hebben NOOT: Nu lopen de nummers behoorlijk uiteen... MvdB: Ja, dat was ook de bedoeling. Ik vind diversiteit in muziek leuk. Ik wil graag de in houd van de nummers behoorlijk uiteen la ten lopen, maar wel alles eh.. NOOT: ..met een Tremor-saus overgoten? MvdB: Precies! NOOT: eh.. Martijn, waar haal je je inspiratie uit MvdB: Da's lastig., eh.. ik denk dat ik de meeste inspiratie put uit mijn gitaarlessen, klassieke muziek, NOOT: Oscar, nog zo'n brandende... vind je het niet wat cliché om als metal-gerela- teerde band je teksten over dood, heksen en zo te laten gaan? O.P.: Nou ik denk dat we het wel wat ge nuanceerder brengen... We hebben ervoor gekozen., MvdB: Ik vind het helemaal niet! Sfeer en inhoud moeten bij elkaar passen. Sfeer is trouwens het belangrijkste in de muziek. O.P.: De sfeer komt uit de muziek en daar moet dan een passende tekst op. En dan komt je met deze sfeer al snel op mytholo gische thema's uit. De tekst moet niet haaks op de sfeer staan, dat is meer iets voor theater. NOOT: Om terug naar mijn inleiding te gaan, jullie hebben de afgelopen maanden wel een gigantisch boost gemaakt. How come MvdB: Ach, de afgelopen jaren waren we een vrienden-clubje, lekker oefenen en dan is af en toe optreden best leuk. Nu wil ik toch meer, ik zet me er volledig voor in. Zo stuur ik alles naar iedereen op en zit ik overal achteraan. NOOT: Als meer bands uit onze provincie dat eens deden... MvdB: Je wilt erkenning en dan kan er toch nix tegen op als je zelfs uit mindere recen sies CD's verkoopt omdat er toch wat leuks in stond...als je uit de Verenigde Staten vraag krijgt naar je CD omdat ze op internet een stukje hoorden. En met de nieuwe muzikanten is het niveau ook een stuk omhoog gestoten. NOOT: Ahh, internet! Ik was al surfende jullie site al te gengekomen. Ziet er leuk uit! MvdB: En we hebben natuurlijk een link naar Zeelandrock! Ja, het is een raar medium, maar heel erg leuk. En je be reikt er de mafste mensen mee uit onverwachte hoek. NOOT: Zoals? MvdB: Mede dankzij internet stonden we al of komen we binnenkort in bladen in Zweden, Denemarken, België, de Verenigde Staten, Italië... NOOT: Wat ik errug leuk op jullie site vond, waren de babyfoto's. O.P.: Ha ha, ja, we wilden niet het geijkte. En toen we za ten na te denken over wat anders kwamen we hier op. Maar er staat nog een hoop meer op. Het nieuwe adres is trouwens http://surf.to/tremor, je met nog maar es kijken. NOOT: Wat is eigenlijk jullie boodschap? MvdB: Geen, we vinden het leuk om muziek te maken en het is leuk als het publiek dat ook vindt. Ja, je houdt toch wel rekening met je publiek, je moet zorgen dat je de mensen niet voor het hoofd stoot met je teksten. Hoe wel, ze moeten die teksten dan wel beluisteren of lezen natuurlijk. Zo kregen we het nodige commentaar op het nummer 'Witch Hunt' (tekst: dominee Postema, de vader van Oscar) terwijl het een aanklacht is tegen de gekte die er heerste gedurende de heksenjachten. NOOT: Goed, laatste vraag, wat willen jullie bereiken, wat zijn de ambities van Tremor? Beiden: Wat we eerst willen doen is lekker spelen, liefst zoveel mogelijk in het land. We hebben hard gewerkt aan de podium-presentatie, de kritiek was altijd dat we maar als een stelletje zoutzakken op het podium stonden. Veel spelen dus... en daarnaast is er toch de hoop dat we mis schien es getekend worden door een platenmaatschappij. Een eerste hoogtepunt voor Tremor moet er al snel aan komen. 20 december staat Tremor als afsluitende act op het Zeeslagfestival in 't Beest in Goes en presenteert de band meteen (eindelijk) de CD 'A Storm Is Brewing'. De band wil wraak op de niet-helemaal-kloppende-presenta- tie tijdens de voorronde van de Belofte en zal met strijkers aantreden. Afgezien van deze strijkers bestaat de band uit: Martijn van der Bliek (gitaren), Richard Voet (ook gitaren), Jeroen Simons (drums), Carlien Stadhou ders (zang), Oscar Postema (zang, grunts en keyboards) en Bram Huisson (bas en heksenverbranding).

Noot | 1997 | | pagina 2