- noot noot Zeeland tel: Studio: pagina 2 30 april, 2200h, Brooklyn Middelburg 3 mei, I530h. Brooklyn 21 mei, I900H, Klomppop juni, ?h, The Nighttrain, Middelburg 20 juni, 1600h, braderie Middelburg II juli, 2330h, De Parel Domburg 8 aug, 2I30H, De Parel Domburg sept, ?h, Zeeslag, Beest pagina 3 NOOT Nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek jaargang 9, nummer I maart 1998 redactie: Peter Toussaint (hoofd- red.) Kees van der Heijden Bert van Leerdam Hubert Leeman Peter Slager Paul Frank Arthur van Acker Eindredactie: Sander Nobbe fotografie: Bert van Leerdam, Hubert Leeman, e.a. opmaak: Frank Husslage druk: Huisdrukkerij VMC Zeeland uitgave en redaktieadres: STICHTING Pr\Vv ZEELAND Stichting Popmuziek Postbus 108 4330 AC Middelburg 0118-642680 fax:01180-640582 e-mail: spz@freemail.nl Internetadres: http//webgoed.com/ zeelandrock tel.: 0118-634880 fax 0118-640582 Voor gratis abonne ment: 0118-642680 wat grotere dingen gaan doen. We hebben in café Nationaal gespeeld, in de Piek, als voorprogramma van Fragment en ons hoogtepunt tot nu toe was in Utrecht in Stairway to Heaven. Olof. 'We waren een van de eerste Zeeuwse bands met een CD. Voor ons is onze eerste CD meer een sentimentele herinnering, een momentopname. Maar onze nieuwe CD laat veel meer zien wat we in onze mars hebben. 'Wat kost dat nou 'We zijn tien dagen de studio in geweest, en voor 500 CD s waren we fl 10000,= kwijt. Maar dan heb je dus wel een goede ervaring opgedaan. We hebben beter geleerd met elkaar om te gaan, omdat je gewoon 10 uur per dag met elkaar muziek aan het maken bent. Je merkt ook dat de interactie tussen de ver schillende partijen ook beter is geworden. We luis teren muzikaal meer naar elkaar. Eigenlijk willen we volgend jaar weer een CD maken, en wat ons be treft brengen we die bij een platenmaatschappij on der. Dat heeft als voordeel dat je de distributie van de CD-tjes niet zelf hoeft te verzorgen. Uiteindelijk willen we toch Zeeland uit. Invloeden: Wie zijn jullie voorbeelden Olof 'Sting, Simple Minds, Live Tonny: 'Red Hot Chili Peppers. John-Peter. Metallica, Chili Peppers Matthijs: 'StingAngelo: 'Europe, dus RockRichard: 'Zappa, Zappa en nog eerts Zappa Zeeland: 'Is onze provincie nou wel een goeie basis om je als popband te ontwikkelen Lead-gitarist John- Peter 'Jazeker. Ik studeer nu in Delft, en je ziet dat bandjes daar die een slechte naam krijgen onmid dellijk uit het circuit liggen. In Zeeland heb je wat dat betreft meer 'ruimte en mogelijkheden. Techniek: 'Wat voor spullen gebruiken jullie? Bassist Richard: 'Ik speel op Bass Collection The Jazz, die wel wat weg heeft van een Fender Postion Bass. Verder gebruik ik een Hartke versterker. Dat ding heeft een hele goede definitie, hij 'volgt goed. Bij som mige van die versterkers wordt het zo n 'zompige massa. Verder wil ik in de toekomstpiano gaan spelen. Tonny en Olof 'Nou, wij spelen met onze stem banden John-Peten 'Ik speel op een Gibson Les Paul waar ik een DiMarzio humbucker in heb zitten om die Gary Moore sound te krijgen. Verder heb ik een Fender Strat USA. een Ovation en een 12-snarige Ephiphone. Mijn versterker is een digitale Mars hall. Digitaal omdat we zoveel verschillende stijlen spelen. Later wil ik nog wel eens naar een buizen- bak. Het gesprek dwaalt vervolgens even af naar Jimmy Hendrix die behoorlijk speciale eisen stelde aan versterkers en een heel scala aan effecten ge bruikte. 'John-Peter 'Ja, ik ben ook gek op over- Geplande optredens: Toekomst: En wat gaat de toekomst brengen Monique: 'We proberen het voor programma van K Choise te worden. Olof 'En we gaan niet Nederland stalig zingen Inmiddels zijn we anderhalf uur verder. Alles is gezegd, maar Monique wil nog wat kwijt. 'Jongens, hierbij de presentatie van onze nieuwe leaflet (ge-oh en ge-ah), en morgen staat er een advertentie van The PER in de krant bij de familieberichten De leden van de band zijn enthousiast drives, wah-wahs en andere effecten Over de afwezige slaggitarist Matthijs wordt verteld dat hij eindelijk effecten begint te waarderen. Matthijs speelt op een Tramp gitaar en gebruikt voor zijn dagelijkse shot een Trace Elliot versterker. Angelo: 'Ik heb een Tama-drumkit met een rack om de boel snel op te zetten. Ik heb het aangeschaft met het oog op de studio, en het bevalt goed. 'En wat voor spullen gebruik je om zelf wat in elkaar te demo-en We hebben een 16 sporen Spirit Rackpack mengtafel. Dat is in feite een ideale beginners mengtafel, en we gebruiken hem ook bij optre dens (waarvan akte: Zaterdag 7 maart speelde The PER in de Free- record shop in Goes). The PER: Een combinatie van een gezonde dosis zelfvertrouwen, een groot enthousiasme, een manager en muzikaal talent. Hier ligt een stevig fundament voor de toekomst. Beton iP"

Noot | 1998 | | pagina 2