VERBANDJES VERBANDJES noot PT pagina 4 IlOOt pagina 5 I NOOT NOOT Band: Jaywalker CD-R: Lost Info: 0U8-624085 (Marc) Opname: Studio 2, Ouwerkerk Jaywalker komt na de demo uit 1996 nu met een CD- Recordable, het hedendaagse equivalent van de demo. Toen ik het CD-tje opzette, viel me meteen het bijzonder goede geluid op. Errug jammer dat er niet bij staat wie deze geweldige produktie gedaan heeft (hoewel ik er wel een idee van heb). Wat dat aangaat klinkt dit als een Volwassen' CD. Er staan vier nummers op, twee met zang van nieuwe aanwinst Wendy v/d Port en twee instrument aaltjes in de sferen van Joe Satriani. Zij die mij kennen, weten dat ik bijzonder houdt van meneer Joe S., sterker nog, ik heb in het verleden ook de nodige pogingen gedaan om nog iets van zijn nummers overeind te laten. Moeilijkheid bij het compone ren in die stijl is boeiend te blijven, iets waar gerenom meerde collega-gitaristen als Steve Vai al (naar mijn mening) veel moeite mee hebben. Zorg altijd dat de techniek een middel blijft en nooit het doel wordt van het nummer. Nu heeft Mare Lavooy voldoende techniek in huis om trots te kunnen laten horen, maar ik prefereer dat dan als versiering van een nummer met zang. Beste nummer van deze demo- CD vind ik dan ook het eerste. Gebaseerd op boventonen, heldere klanken, be-hoorlijke zang. Misschien een iets te lange solo, maar wie deze band gaat bekijken zal toch wel van gitaarsoli houden. PT. Band: No Profile CD-R: Apocalyps Info: 0113-655291 Opname: Studio 2, Ouwerkerk Er wordt wel eens met een scheef oog gekeken naar festivalorganisatoren die hun eigen band programmeren. Kees Sorber heeft hetzelfde gedaan; naast organisator van het Vrijbuiter-binnen festival speelt hij bas in No Profile. En hij heeft gelijk! Sterker nog, als hetgeen No Profile op de planken brengt ook maar iets weg heeft van wat er op dit CD-tje staat, heeft Kees een wereldband in de knop geboekt. No Profile speelt metal van de zwaardere soort en doet dat goed. Strak, zwaar en agres sief. Als dan de produktie ook nog eens geheel in lijn met de muziek ligt heb je iets bijzonders. Helemaal nix te mopperen? Nee, eigenlijk niet. Ja, toch wat omdat voor deze muziek geldt des te lager des te beter, staan de gitarist en bassist fors lager gestemd (tot een lage C!). En nu staan de meeste nummers in deze toonsoort. En als ik mag mopperen, zal ik het niet laten... Aan de andere kant draagt dit wel bij tot het gigantisch zware en massieve geluid van No Profile. Ik ben errug benieuwd wat eruit gaat komen als No Profile met een fatsoenlijk budget de studio in gaat om een 'echte' CD op te nemen. Hulde!! NOOT 11 N O OT I on I 1 N oa Band: Dedication CD: Dedication Opname: Studio 2, prod. Dedication Info: Roel Idskes, 0118 411942 Een eerste CD van een band met maar liefst meteen 17 songs. Originele songs nog wel, geschreven door Roel Idskes. Bij zijn vroegere band, De Niro, kon hij blijkbaar zijn ei niet kwijt en formeerde hij een nieuwe band om zijn eigen werkte kunnen spelen. Samen met Marco de Haan en Bram van Houte heeft hij een CD geproduceerd met stevige gitaarrock, voorname lijk shuffles, af en toe een ballad. Ambitie is doorgaans een goede eigenschap maar in dit geval pakt 't naar mijn mening niet helemaal goed uit de CD maakt in alle opzichten een onafgewerkte indruk, 't Artwork is slordig, de produk tie had beter uitgebalanceerd kunnen worden waardoor de muziek minder 'brijïg zou zijn. En de bijgevoegde songteksten hadden, voor publicatie, eerst gecorrigeerd moeten worden door iemand die Engels kan, want ze stikken van de fouten. Kortom, de ambitie om zich te bewijzen heeft geresulteerd in een slordig, overhaast gemaakt produkt. En dat is jammer, want ik denk dat met wat meer tijd, geduld en 'dedication er een heel aar dige CD gemaakt had kunnen worden. Overigens denk ik dat, als Dedication deze nummers live kan brengen, een live optreden heel wat leuker is dan luisteren naar deze CD. S.N. band: Voidd cd-recordable: Housekeeping opname: Bang Bang Bun ker, Kamperland info: e-mail: manoah@zeelandnet.nI/ internet: www. world- access.nl/~maxmag 'Dat heb ik weer was zo'n beetje de eerste gedachte die door mijn hoofd ging toen ik deze cd-recordable van Voidd ter recensie kreeg toebedeeld. House. Tenmin ste, dat wordt beweerd. Ik heb er eerlijk gezegd geen idee van wat het nu eigenlijk is, maar je kunt er in ieder geval vreselijk goed op dan sen. Het is een erg goed klinkende mix van allerlei soorten dance-beats, electronische geluiden en samples. Het schijfje bevat 12 tracks en duurt in totaal bijna 70 minuten. Opvallen de nummers zijn voor mij 'No time to sleep' en vooral 'ft rained 5 days', waar rond de sample van een blues- achtige zangpartij een woest ritme wordt opgebouwd. Wel moet me van het hart dat toen ik de cd ongeveer een halfuurtje had opstaan, ik me toch een beetje be gon te vervelen. En ook na meerdere keren draaien kon ik de nummers nog steeds slecht uit elkaar houden. Het gaat vooral om de sfeer en het type ritme in de nummers, want in het aantal beats-per-minute bij voor beeld zit bitter weinig varia tie. Maar goed, alles bij elkaar is Housekeepingtoch wel ver rekt ingenieus in elkaar ge zet, en een must voor alle liefhebbers van het genre in Zeeland. Alleen blijft na beluistering het ongemakke lijke gevoel hangen dat het allemaal aan je voorbijgaat veel vorm en weinig inhoud. PS

Noot | 1998 | | pagina 3