VERBANDJES VERBANDJES P'OPLAWAAI PLANNING noot pagina 4 IlOOt pagina 5 NOOTI Band: Disgorge Demo: Disgorge viva disgorgica info: Leon Passieux, 0113 502364, Frank van der Maale, 0113-502174 Bandje: Cover gejat van Death Kennedys Nou. ja, beter goed gejat dan slecht gejat. Hoesje verder leuk, 11 x fuck en 11 x piss en zowaar 1 x ass, intelli gent wel. Beetje Sex pistols. Knap hoe die knapen zo har monieus in de mike weten te schreeuwen. Kortom, we spre ken hier over een demootje wat duidelijk in het genre speed-fuck-shit-ass thuishoort, lieve lezertjes. Beetje hoog fan fare-gehalte (als je het bandje vertraagd afdraait lijkt het Onze Harmonie wel), maar een num mer als POETRY FOR THE PSYCHOPATH kenmerkt toch een beetje waar dit bandje mee bezig is. Rond een stevige beat (wat gek genoeg in elk num mer gebruikt wordt, met uit zondering van de intro's, breaks en fin als) wordt een muziekje gebreid waarin het le ven en vooral de voortplanting en fysieke uitscheidingen wordt besproken in een hoog tempo alsof men de bus moet halen. Het allerlaatste nummer (de Fuck off-mix) is een uitzonde ring wat betreft de drumbeat, en vind ik vreselijk geinig. Er wordt lekker gebruik gemaakt van de mogelijkheden die mo derne apparatuur heeft, met tempoversnellingen en allerlei leuke effectjes. Maar wat nou te doen met deze demo Een rariteit Collecters-item Ik denk dat dit bandje feitelijk twee stijlen vertegenwoordigd, waarvan het merendeel het op house- parties wel lekker zou doen, en een deel is een beetje un- derground-smeer-maar-in- mijn-haar. Even dacht ik aan Swindle, maar er is dan nog een te groot kwaliteitsverschil om die vergelijking te kunnen waarmaken. Gewoon door gaan, en vroeg of laat eens een CD lanceren. Lachen. En dan die ene tekst op de hoes. Wel blij, want er is toch geen reet van de tekst te verstaan. Geeft wel weer sfeer weer. He guy's: You are a slightly crazy, your life must be a mess. True or false PF Band: No Talkin' CD: No Talkin' Opname: Studio 2, O uwer kerk Productie: Spencer Hoogewoud No Talkin' Info: 0I64-683773 of: No Talkin' p/a Wilhelmina- straat 5, 466I JV Hals teren No Talkin' is een driemans formatie in de standaards amenstelling van gitaar, bas en slagwerk, waarbij de heren ook nog in meer of mindere mate bijdragen aan de zang. Ze bestaan in deze bezetting sinds 1997, gelijk ook het jaar waarin deze CD opgenomen werd. Na, volgens het begelei dend persbio-tje, jarenlang worstelen in de oefenruimte, hebben ze een CD gemaakt met veertien eigen nummers. De stijl van de songs slingert een beetje tussen funk, metal en gitaarrock door. Een gierende gitaar word dan on dersteund door een funky slap-bass. Ook is niet ver zuimd de effekten-doos over uren te laten maken. Zo'n mengeling van verschil lende stijlen, aangevuld met di verse speciale effekten, kan heel mooie muziek opleveren. Bijvoorbeeld I go for it now is een mooie rockballad, span nend doordat *t eenvoudig is gehouden. En Time is all you really got is wel boeiend om dat er niets overbodigs inzit, de effekten erin zijn op hun plaats, bovendien is dat num mer een geslaagde mix van funk en metal. Toch kunnen de meeste songs niet lang boeien. Dit komt omdat de band, naar mijn me ning, meer op de vorm heeft gelet dan op de inhoud, waar door de meeste nummers weinig soul hebben. Eigenlijk is dat jammer want in andere opzichten deugt het schijfje wel, de productie is keurig, mooi gemixt, en de band laat wel horen dat ze kunnen spe len. SN Band: Swindle CD: Right Now Opname: Studio 2, Ouwerkerk Produktie: Theo Voge laars Info: Rijk Jan Koppejan: 0II8-635I66 of Jaap van Boven: 0118-464297, Pad- weg 37, 4388 EL Oost Souburg. e-mail: hanx@zeelandnet.nl Eindelijk heeft Swindle een schijfje gemaakt met een beetje een 'volwassen' lengte; wel veertien eigen nummers! Voornamelijk geschreven door gitarist/zanger Jaap van Bo ven, met bijdragen van de an dere twee bandleden. De tek sten gaan gewoon over de din gen die ze meemaken, onder werpen die dicht bij ze staan Daddy is a punkrocker Lek ker eenvoudig en zonder pre tenties, waarbij enige zelfspot ze ook niet vreemd is I'm a jerk, you're a jerk Allemaal ondersteund door een bon kende bas, snel slagwerk en een rauwe gitaar. Ook de composities zijn pretentieloos, niks ingewikkelds, en niets te horen wat niet nodig is. Het tempo van de songs varieert van snel tot snelst, met als re sultaat dat ze met die veertien songs net iets meer dan een half uur vullen. De CD is uitgebracht op het Franse Trisomik-label en is ge produceerd door Tröckener Kecks-bassist Theo Vogelaars. Die productie staat dan ook als een huis: alles klopt en is goed in balans. In een dikke vijf jaar tijd heeft Swindle zich be hoorlijk opgewerkt van een (punk)-coverband tot een band die goed in staat is eigen songs te maken én te spelen. De enige kritiek die ik kan verzinnen is dat 't hoesje van de CD eigenlijk een beetje te mooi is, een beetje te gladjes. Voor de rest., let's party, Right Now SN NOOTII NOOTI Band: Fiction Defenc/se} Demo: Unidentified Musi cal Object Info: 0114-320987 Opname: Eric Maas en Roel Gelderland Fiction Defenc/se is eruit! De dip die de vorige demo bij mij veroorzaakte is weg. Met U.M.O. heeft de band een overtuigende nieuwe start gemaakt Dit is weer de gedreven, agres sieve pot herrie waar de band bijzonder goed in is. Fiction Defenc/se maakt gitaarrock waarbij met de gitaren een keur aan industrial noises ge maakt wordt. Daar de over stuurde stem van Danny Esseling over en je hebt een idee. Om te beginnen de complimen ten aan de producer die het geheel ook als geheel heeft weten te vangen. G'rtaar-galm- muren willen nogal eens klinisch klinken als ze opgeno men worden. Hier zit alle ener gie nog in. Puntje van kritiek: de composi ties zijn geluid- en riff-georiën teerd. De nummers zijn gericht op het verkrijgen van een emo tie en niet zo op het nummer zelf. En dat leidt tot tamelijk eenvoudige composi ties. (Ja, ik weet dat dat in deze muziek zo hoort, maar dat wil nog niet zeggen dat ik dat leuk vind.) Beste nummer het eerste, zult. Terecht als eerste op de tape gezet, volle energie. Alleen die titel? PT Band: FluVoPi Demo: Info: 043-3261336 Opname: maart 1998, Mare Verschelden FluVoPi begint al tot de oudge dienden van de Zeeuwse bands te behoren, want al actief vanaf 1993. En dat terwijl de leden nog bijzonder jong zijn. FluVoPi brengt ai sinds het ontstaan een eigengereide mix van jazz, pop en klassieke ro mantiek gefabriekt op klas sieke instrumenten (de naam is een samenvoegsel van Flute, Vocals en Piano), maar is intus sen uitgebouwd met bas, gitaar en viool. Bij het beluisteren van de demo zonder naam komen woorden als degelijkheid, geschooldheid en vervlogen tijden bovendrijven. Niet dat we het allemaal al gehoord hebben, de composities zijn vakkundig in elkaar gezet en geven mij het gevoel dat mijn grootouders ook gehad moeten hebben bij het beluisteren van hun popmu ziek, een beetje melancholie. Arrangementen zijn mooi, de muziek vrolijk (vooral het nummer Bubbles) en de van dichtbij opgenomen zang ggeft een intieme sfeer. Het beste nummer vind ik het eerste, Flow. Het is een spannend langzaam nummer. Mijn enige kritiek komt echter ook op het conto van Flow. Stond die viool nu vals? What can I say? Grote kwali teit, maar het valt net buiten de popmuziek, net buiten het jazzcircuit en op een klassiek concours valt er ook geen eer te behalen. PT Zondag 17 mei 98 Een speciale uitzending over het 18e Klomppopfestival (en het 25-jarig bestaan van 'De Klomp' in Ovezande) met special guest Ad Boonman Verder het laatste nieuws van de finale van de Zeeuwse Belofte, 16 mei in Het Beest in Goes Zondag 24 mei 98 Gitarist Chris Krekelberg treedt op met zangeres Sjoukje Rotte (ooit Crush) Zondag 31 mei (Ie Pinkster) Compilatie-uitzending met uitgekomen CD's en opnamen uit eerdere uitzendingen van P'Oplawaai.. Zondag 7 juni Heimwee-muziek met Lowie RoHTiet Zanger van legendarische Zeeuwse bands als Sandwich en New Black+White (trokken in de zestiger jaren in de Kortgeense Korenbeurs 1500-2000 bezoekers) Zondag 14 juni In ieder geval aandacht voor Beachpop, Anywave en Rock Under the Bridge Zondag 21 juni Nog in onderhandeling Zondag 28 juni Een optreden van Fiction Defenc/se Zondagmiddag van I4.00-I5.00 uur, Omroep zeeland, Postbus I090, 4388 zh Oost-Souburg, 0II8-499900

Noot | 1998 | | pagina 3