DROOG, EN ZOALS GEBRUIKELIJK; FRISJES noot noot pagina 6 pagina 7 "^Dooc^r^egnwe!^ Met pijn in het hart moeten we de teloorgang van één van Zeelands meest geroemde bands, SURE, melden. DISGORGE is een hardcore- punkband uit Zuid-Beveland die nu ongeveer twee en een half jaar bestaat. In het begin nog met een zangeres, maar nu is de line-up als volgt Leon Passieux - zang en gitaar, Michael Jongkamp - gitaar, Joost Krijger - drums en Frank v.d. Maale - bas en zang. Voorts speelt saxofbniste Suzanne FJagenaars als gaste mee in en kele liedjes. De band heeft reeds enkele optredens gedaan, waaronder het Vrijbuiterfestival te Goes. Er is ook een demo van de band, die in hun eigen oefenruimte is opgenomen met Martijn v.d. Linden en Peter Harthoorn. Voor het bestellen van een demo, boekingen of info, kan je bellen met Leon Passieux, tel.: 0113-502364. NIMBUS is een Walcherse gitaarrockband onder leiding van zanger-gitarist Marien Dorleijn. Zijn eerdere band Ningerfail bestaat niet meer en Nimbus is de voortzetting van Nimbuzz, de band van hem van enige jaren terug. Drummer Vincent Villerius doet ook weer mee en ex-Snagglepuss bassist Max Joosse maakt de band compleet Op het komende Klomppopfestival is de band te zien. Voor meer info en boekin gen kan je terecht bij Marien Dorleijn, tel.: 0118-614200. In de vorige Noot meldden we al het bestaan van Villa Bajo. Deze band uit Zeeuws Vlaande ren heeft zijn naam veranderd in DOWNER. Deze keer veel nieuws over bas sisten. Jan Kuiper heeft vorig jaar al de Vlissingse hardrockband SEP TEMBER '80 verlaten. Deze was toen (tijdelijk) opgevolgd door Alex v.d. Linden. Deze wilde echter liever gitaar spelen en zo is het gekomen dat er nu naast Jan de Quellery nog een gitarist in de band zit De band dus op zoek naar een bassist en deze vonden ze in de persoon van Peter Wielemaker. Bij de Middelburgse punkband FIRfiAA HOPELOOS is Erik Jan son als bassist toegetreden. Vroeger speelden zowel Mannus Otto als Jeroen Weezepoel afwisselend bas en gitaar in deze band en nu spe len ze beiden gitaar. Bij de Walcherse soul- en fünkrock formatie G-STRING is Sjors de Graaf als bassist toege treden. Vroegere bassist Chris Wagenmakers had het te druk met een andere band en heeft daarom de band verlaten. Bin nenkort zal G-String een demo uitbrengen. Wie interesse heeft in de demo of de band wil boe ken kan bellen met Michaël Cooman, tel.: 0118-410995 IN GEVAL VAN NOOT-bassist Bram Huisson is overgestapt naar Scalemodels. In Geval van Noot zal waarschijnlijk hun vol gende single-CD op gaan nemen met een studio-bassist De single zal waarschijnlijk in juni uitko men. Casper Berents zal de J UKE JOINTS gaan verlaten. Wie de nieuwe bassist van zowel de Juke Joints als In Geval van Noot is ho pen we in de volgende Noot te kunnen melden. Theo de Kreijger is behalve ma nager nu ook drummer bij de uit Hulst afkomstige gitaarrock formatie FICTION DEFENC/SE. Ad Sluijter is de nieuwe sologitarist van de metalformatie TREMOR. Richard Voet heeft de band verlaten vanwege het feit dat hij werk kon krijgen in Breda en ook hiernaar zal verhuizen. Tévens zal zangeres Carlien Stad houders, vanwege stage in het buitenland, de band veriaten. Tremor is dan ook op zoek naar een zangeres, voor zcwel achtergrondzang als enkele lied jes leadzang. Wie interesse heeft kan bellen met Martijn v.d. Bliek, tel.: 0113-568120 De Walcherse rockband EYELESS heeft in Studio 2 te Ouwerkerk opnamen gemaakt Deze zullen verschijnen op een mini CD-R. De bedoeling is dat het schijfje na de zomer zal wor den uitgebracht Wie meer info wil over Eyeless kan bellen met Romme Vosselman, tel.: 0118-634270. Maar ach, waar gaat het nou eigenlijk over. Geweldig sfeertje, en vooral de uitsmijter The royal Dutch Disco Philharmonic maakte het einde van de avond verrassend sterk. De gelegenheidsformatie van Zeeuwse en enkele verdwaalde Brabantse muzikanten (18 mens sterk) zette een prachtige pa rodie op de muziek uit de Seventies neer. Parodie door de kle ding, het gebruik van effecten, maar muzikaal was het geenszins een parodie. Strijkers, een heuse dansgroep, prachtige dames in prachtige pakjes. Een genot voor oog en oor. Dit soort uitsmij ters moeten we er echt inhouden. PF twee oude 2-Unlimited nummers gezongen, 1 nummer zou dan de nieuwe singel zijn, en bleven er pakweg 4 echt nieuwe nummers over. Veel gillende tieners. Geeft de doelgroep aan. Een korte impressie van het bevrijdingsfestival: Zeeuwse inbreng en respectievelijk hoogtepunt en diepte punt: BL0F en 2-Unlimited, en natuurlijk een aantal bands uit diverse Zeeuwse windstreken. Hoogtepunt BL0F speelde 's middags op het Bellamy-park, en had in ieder geval als gevolg dat alles en iedereen klem stond vanwege het mas saal opgekomen publiek. De hit Liefs uit Londen werd stem mig ingezet door Pascal en Bas, Chris en Peter even van het podium. Hun nieuwe single Aan De Kust ging er in als koek, maar de vraag dient zich aan of dit ook weer net zo n hit wordt als Liefs uit Londen Twee keer terug voor een toegift geeft toch wel de populariteit van deze band aan. Feestje. 2-Unlimited speelde na BL0F, en hierdoor werd ook met een feilloos het verschil in muzikale kwaliteit duidelijk t.o.v. BL0F. Onze Zeeuwse Marion en de Amsterdamse Romy zongen als altijd prachtig, alleen leent de muziekstijl zich niet echt voor een vocale nachtegaal-achtige benadering, maar wordt het gebr ek aan elke vorm van muzikale originaliteit gecamoufleerd door een hoop gegil en geroep van de da mes en de twee dansers annex backing-vocals. Hun hitje Get up (sorry, wat is de titel is echt wel leuk, maar dit nummer werd twee keer gespeeld, verder werden er nog Foto's: 2 Unlimited; alle opnamen: Frank Husslage

Noot | 1998 | | pagina 4