WIE WAT BELOOFT... FESTIVAL-AGENDA VOOR DE MANAGERS noot noot pagina 8 pagina 9 OCK - ROUND- HE - RIDGE Gepraat met Jan Vinke, al ze ven jaar mede-initiator van het popfestival Rock-around- the-Bridge. Het festival, al die jaren, en dus ook dit jaar weer, op de laatste zaterdag van juni, heeft als doel (of kapstok) 'het toegankelijk maken van het festival voor iedereen, van jong tot oud Dit wordt o.a. gestimuleerd door de toegangsprijzen laag te hou den, d.w.z. f12,50 (voor verkoop). Locatie: vlak bij de brug bij Sas van Gent (is die naam slim of niet De or ganisatoren van het festival zijn met zes man het hele jaar door bezig alle zaken ge regeld te krijgen, en in de week van het festival zijn er zon 25 vrijwilligers betrok ken bij de activiteiten, zoals een barploeg, een security- ploeg, een technisch team etc. Volgens Jan is één van de allerbelangrijkste eisen die de organisatie zelf stelt de kwali teit van het geluid. Hiervoor wordt een bedrijf uit Breda ingehuurd, omdat de regio nale bedrijven te veel vragen voor te weinig geleverde kwaliteit (neem hier nota van, h.h. concurrentie En omdat dit jaar o.a. door een financiële injectie van de Rabo-bank een heel goede programmering mogelijk is geldt deze eis natuurlijk dub bel en dwars. Namen: Vals licht en VAN DIK HOUT. En nog vier Zeeuwse bands: Wie? Verrassing 'Of er nog bepaalde voorzie ningen aangebracht zijn, be halve het geluid dan? 'Nou nee, we hebben een podium van 8 bij 15 meter, en verder is het podium overdekt. Tra ditie blijft het 'speelweidje d.w.z. de open ruimte voor het podium. We zijn nogal afhankelijk van het weer, en de afgelopen vijfjaar was het dus regen, regen en nog eens regen. Voordeel daar van was dat we nu in staat zijn alle voorzieningen volle dig kortsluitingsvrij te hou den. Ook hebben we, omdat de eisen die aan elektrische voorzieningen worden ge steld door de bands hoog zijn, zelf verdelerkasten ge maakt en in bezit. En voor de barinstallatie (en dit mag niet onvermeld blijven) heb ben we zelf een waterleiding van enkele tientallen meters aangelegd. 'Maar kost dat nou geen bakken met geld 'Zeker wel, maar we laten ons natuurlijk zoveel moge lijk sponsoren. We hebben tegenwoordig een hele goede kracht in het bestuur die zeer goed de wegen weet te bewandelen naar sponsors. En dat geeft meteen wel aan wat we de rest van het jaar doen: sponsors zoeken en relaties opbouwen en in stand houden. Dit alles on der het motto: Voor wat, hoort wat. Dat betekent dat wij bij voorbeeld in een aantal café s de programmering doen. Die café s zorgen dan weer voor wat sponsoring. Ook hebben we bijvoorbeeld goede contacten met een stellingbouwer en een vervoersbedrijf. Uiteraard zorgen wij weer voor een stukje publiciteit in de vorm van een vermelding op de affiches etc. 'En moetje nog aan be paalde voorschriften vol doen? 'Zeker, de gemeente stelt eisen aan de aanwezigheid van brandblussers en ontsnappingsroutes en an dere veiligheidsmaatregelen. En zelf hebben we een beveiligingsdienst die bij voorbeeld regelt wie er alle maal back-stage mogen. 'Kun je na al die jaren regen nog de motivatie opbren gen? 'Dat is weieens moeilijk ge weest, niet in de laatste plaats omdat we met een heel beperkt team werkten, maar de laatste tijd hebben we zes man, en we peppen elkaar af en toe een beetje op. Maar het zou inderdaad wel leuk zijn als het weer weer eens meezat, ja. 'Hoeveel mensen kunnen er op het terrein 'Maximaal 1500, maar het bezoekers aantal schommelt meestal rond de 500. 'Maar dat komt weer door al die regen, denk ik. 'Ik kom, als het meezit, dit jaar kijken, Jan 'Je bent welkom. PF. Red.: bij het drukgereed ma ken van deze Noot waren de namen van de vier overige bands nog niet aan ons door gegeven. 4 tteü i Kalasjnikoff Uit de Klei Getrokken Korte Kerkstraat 26 4531 CL Terneuzen 0115-620130 festival: regelmatig instuur: regelmatig materiaal: demo+bio Zeeuws talent Bluestown vof Bluesroute Goes t.a.v. Peter Kempe Bonifaciusstraat 2 4434 AD Kwadendamme 0113-649673 festival:3e of 4e vrijdag oktober instuur:juni materiaal: demo+bio, alleen blues en aanverwanten Het is weer zover, een nieuwe belofte komt er weer aan. Dit keer is er wel wat veranderd. Omdat elk jaar een belofte met voorrondes (nog?) niet haalbaar was, werd dit jaar gekozen voor een uitvoerige (door twee commissies) voorselectie van de inzendingen direkt gevolgd door de finale. Misschien is het hierom dat veel van de 'gevestigde' bands dit jaar niet hebben ingestuurd. Gelukkig bleef er voor de commissies genoeg over om te beluisteren. En de finalisten zijn- The Per (Middelburg, gitaarrock) Dynamic Joy (Middelburg, R&B) Fiction Defens/ce (Hulst, gitaarrock) Sandstorm (Kapelle, jungle/trip-hop) Jeska (Hulst, gitaarrock) Zij zullen op zaterdag 16 mei in 't Beest gaan uitmaken wie de nieuwe Zeeuwse Belofte is. Als de (wederom uiterst vakkundige) jury bepaalt wie er naar de finale van de Grote Prijs mag in november, zullen de Scale Models een spetterend optreden verzorgen. Aanvang van het feest is 21.00 uur

Noot | 1998 | | pagina 5