PANTA RH I VERBANDJES noot noot pagina 4 pagina 5 INOOTI Band: de B.U.Z. Demo: Wijs Info: 0118 - 414759/625722 Opname: Hans Kempkes De B.U.Z. (Band Uit Zeeland) is het vervolg op het ter ziele gegane Jeuk en heeft daar mee (naar mijn mening) een wat smaakvollere naam aangenomen. De band speelt Nederlandstalige blues-rock en heeft grote aspiraties. De demo bevat vier num mers: Wijs, Burgerlui, Vrij en Een Natte Droom geheten. En tot mijn spijt is het tekstuele niveau even hoog als de titels doen vermoeden. Ze zijn wel (enigszins) maatschappijkritisch: hij is een burgerlui geworden of het nummer Wijs, dat een lans breekt voor het blowen, maar soms wat simplistisch en platvloers. "Een natte droom, de lakens moeten schoon" rijmt wel, maar is niet direct poëtisch te noemen. Daarbij is de uitvoering van de nummers dan ook in even wicht met de teksten, eenvoudig en plat gespeeld. Het leukste nummer vond ik dan ook "Vrij", een vrolijk liedje, waarbij ik meteen moest denken aan Harrie Jekkers (toch niet de minste), bij de compositie, de tekst en de uitvoering. Naar mijn mening kunnen de jongens van de B.U.Z. het allemaal wel, maar moeten ze het ook willen. En als de aspiraties hoog genoeg zijn, raad ik ze aan door te borduren op hetgeen ze in Vrij hebben laten horen. PT Band: Lords of Karma Demo: Lords of Karma Info: 013-5437330 0113 228964 Opname: Mark Nijssen, april 1998 Luc Oggel was de gitarist van Cyclone en had na het uiteenvallen van die band de behoefte om zelf wat neer te zetten. Daartoe heeft hij deze demo opgenomen met instrumentale gitaarmuziek in het genre Joe Satriani/Steve Vai, waarbij zijn oude maatje Dennis Minnaard de drum partijen speelde. Het eerste wat opvalt is dat Luc er heel wat bijgeleerd heeft sinds zijn Cyclone-dagen. We hebben er weer een echte gitaar-beul bij in Zeeland. Toch vind ik hetgeen Luc op de demo neergezet heeft af en toe wat te hoog gegrepen, je hoort de moeite die het kost om de loopjes te spelen en dat is zonde. Ook met wat minder noten per seconde imponeert hij wel. Nu let Luc bij hoge snelheid minder op de timing en speelt hij nogal eens vlak, zonder gevoel. En dan blijf ik toch is nu eens iemand het tegenovergestelde te horen beweren. Mis schien zouden deze programmeurs eens met Han moeten gaan praten... Om bands te kunnen boeken heeft Han flink moeten investeren. Een grote maar onmisbare investering is bijvoorbeeld de geluids isolatie in het café i.v.m. de nodige vergunningen. Ook kleedkamervoorzienigen voor de artiesten vind hij een must. Er is zelfs een vaste geluidsinstallatie beschikbaar zodat bands dit niet zelf hoeven te regelen. De professionaliteit van het geluids team is voor hem een vereiste.. Al met al vindt Han dat artiesten zich prettig moeten voelen voordat ze het podium bestijgen en zeker niet overmatig gestrest moeten worden door zich over aller lei bijkomende zaken te moeten bekommeren. Omdat dit soort problemen altijd afleesbaar zijn aan de kwaliteit van de optredens zou hij dus de hand in eigen boezem steken als hij de artiesten maar aan hun lot zou overlaten. De Pompe is een café dat nu nog steeds als een van de meest toonaangevende muziekcafés in Zeeland geldt, een muziekcafé bij uitstek met de juiste sfeer voor muzikant en publiek! Bands die hier willen optreden kunnen, al ligt het vaak tot de nok toe vol met democassettes nog steeds hun cassettes opsturen want Han zal altijd zijn best blijven doen om al de opgestuurde demo's af te luisteren. Je mag af en toe wel opbellen maar liefst niet iedere week... faxen kan ook. FAXNUMMER 0113-222762 TEL. NUMMER 0113-230608 ADRES, Grote markt 20, 4461 AJ, Goes. (t.a.v. Han) "Han Foto: Sander Nobbe weer zitten met dat ene zinnetje dat ik vroeger leerde en altijd braaf heb door gegeven: "Techniek is een middel, nooit een doel". Het mooiste nummer vind ik het eerste, Sunday Sunshine, terecht als eerste op de demo gezet. Een echt liedje in de Satriani-sfeer, waarbij de gitaar de zangpartijen doet, prima! De produktie klinkt wat steriel, maar dat kan ook moeilijk anders alles je (bijna) alles in je eentje moet inspelen. PT Band: Positive Stroke CD: Embryoism Opname: Moskou Studio, Utrecht Produktie: Sylvia Vermeulen en Positive Stroke Info: John Hussaarts, 0166-672039 Positive Stroke, een band bestaande uit de tegenwoor dig bijna standaardcombinatie van drie man die respectie velijk zijn voorzien van gitaar, bas en drums. Begonnen in '93 als vijfmansformatie, over de jaren twee demo's uitge bracht en nu dan een CD. Gevuld met dertien songs waarvan de tekst en muziek zijn geschreven door zanger/ gitarist John Hussaarts, hierbij ondersteund door co-writer Jackie Durrance. De stijl van de muziek is hardrock met invloeden van new wave en metal, barokke gitaarpartijen, een vette bas en strak slagwerk. De teksten ademen een sfeer van gloom doom, en hebben geregeld last van poëtische vaagheden. Al met al blinkt de band op deze CD niet uit in originaliteit. Toch klopt t allemaal wel: de songs zijn goed geschreven, er wordt goed gebruik gemaakt van de instrumenten, hoewel dat steeds op dezelfde wijze scheurende gitaartje op den duur wel gaat vervelen. Ook de produktie is met vaardige hand verricht de balans zit er goed in. Maar toch als ik naar deze CD luister heb ik het gevoel dat ik 't allemaal al eens gehoord heb. Evengoed heb ik niet met tegenzin naar 't plaatje geluis terd, een paar songs, en dan met name Why Us? en Long Distance Call, vond ik erg mooi. Begrijpelijke teksten, muziek die simpel gehouden is en goed aansluit bij die teksten. Hoewel dus niet echt origineel heeft de band met deze CD toch een staaltje van hun kunnen afgegeven en daar is verder weinig mis mee, voor de liefhebber is het geen straf om dit schijfje in zijn verzame ling te hebben. SN Band: diverse CD: Panta Rhei Unplugged '97 Opname: Arsenaal theater, Vlissingen Produktie: Lex Amrein en Walter Calbo Info: Willem Jan Buijs, 0118-419346 Het resultaat van de tweede unplugged-competitie georga niseerd door strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen, is deze CD een aardige staal kaart van de Zeeuwse popmuziek. Uit een zomerlang elke zondagmiddag een voorronde in het paviljoen op de kop van de Nolledijk werden uiteindelijk vijftien bands gekozen om hun kunstje te laten horen op de finale in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Diverse artiesten met evenveel verschillende stijlen, als enige overkomst een unplugged optreden. Veel door de band of zanger geschreven songs, een enkeling met een cover. In alle gevallen is de kwaliteit van het gebodene opvallend hoog. Waarschijnlijk de kracht van de beperking, minder is meer, in ieder geval op deze CD. En als 't een beetje representatief is voor de twaalf voorgaande zondagmiddagen dan was 't in Panta Rhei een mooie zomer. Hoewel de hele CD beslist aangenaam is om naar te luisteren zijn er toch een paar bands die er uitspringen, om verschillende redenen: compositie, presentatie, arrangement, originaliteit of wat dan ook. Het duo Name Dropper, helaas ter ziele, heeft met de song Who Died? een prachtig, venijnig en toch eenvoudig nummer opgenomen. L Combo brengt op Swindle- wijze een nederlandstalige ode aan de zomer, terwijl Fluvopi mooie harmoniën en moeilijke tempowisselingen samenvoegt als de Traveller's Song. Tot zover de songs die op mij de meeste indruk maakten. Zoals reeds gezegd waren alle songs op de CD van opvallend hoge kwaliteit. Als de unplugged-competitie van '98 van hetzelfde niveau is, is het deze zomer in ieder geval bij Panta Rhei aangenaam toeven. SN

Noot | 1998 | | pagina 3