"P'Oplawaaigaat er mee stoppen'. 'ZIJN ZE NOU HELEMAAL GEK GEWORDEN noot pagina 6 noot pagina 7 Dood en begraven Helaas! Noot ontving deze keer melding van het niet meer be staan van de bands The Razor Blade Blues Band, Jeuk, EMO en Doris Day en andere stukken. iNiewetondslnZeeland] Het Bevelandse Confusion is eigenlijk geen nieuwe band, maar ze zijn er nu aan toe om te gaan optreden. Ontstaan in 1995, toen nog met drie perso nen, is de band nu met zijn vij ven. De leden zijn Remon Feijen - zang en gitaar, Richard Okkerse - gitaar, Tjako Oost- dijk - drums, Floor van Hekken - bas en Jeroen van Eekelen - sax. Het repertoire is een men geling van pop, jazz, funk en blues, met zowel eigen num mers als enkele covers. In januari van dit jaar bracht de band een CD-R uit, met liedjes die door Mark Nijsse zijn opge nomen en gemixt. Mensen die de CD-R in hun bezit willen hebben, een optre den willen boeken, of meer info willen, kunnen bellen met Tjako Oostdijk op tel.: 0113-383599. Orange Bud is eigenlijk ook geen nieuwe band, maar ook deze is er aan toe om te gaan optreden. Deze van Schouwen Duiveland afkomstige rockband, speelt een mengeling van rock, punk en grunge. De oprichting was in de zomer van 1995. De leden zijn Robbin Gilijamse - drums en achtergrondzang, Paul Reeling - gitaar, Klaas-Willem Varekamp - bas en Caspar van Eijk - zang en gitaar. Voor meer info kan je bellen met Robbin Gilijamse op tel.: 01II-653217 Nadat de Schouwse band Scaiowaydt elkaar is gegaan is d'Ordeal opgericht. Deze vijf mansband speelt een mengeling van symfo en hardrock. De band is in juni 1997 ontstaan. De leden zijn Jan Piet Hoogerwerf -gitaar en keyboards, Louis Ren tier - drums, Teo Talmon - zang, Pedro van Dorst - bas en Etienne van Oeveren - gitaar. Het eerste optreden was op 20 juni 1998 tijdens het Anywavefestival in Zierikzee. Binnenkort hoopt de band een geluidsdrager uit te kunnen brengen. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Jan Piet of Etienne op respectievelijk OilI- 416589 of 01II-417986. Nadat het Walcherse AA/O was ontbonden, zijn Eelke Jager en Onno Hoogesteger ieder voor zich doorgegaan. Eelke is electronische dansmu ziek muziek gaan maken onder de naam Lytrix. Deze Middel burger combineert techno, acid en hip hop. Een demo is op aan vraag te verkrijgen. Voor meer info en boekingen kan je Eelke bellen op 0118-635471. Onno maakt ook electronische dansmuziek. Dit doet hij onder de naam Bassline. Deze Vlissinger combineert techno, trance en club. Binnenkort hoopt Onno een geluidsdrager uit te brengen. Voor meer info en boekingen kan je Onno bel len op 0118-413451. Geen band, maar een nieuwe studio. Use is de mobiele studio van Theo Pernette, voor opna mes op lokatie. Bel voor info theo op 06-22039602. Giuseppe Grillo is sinds mei de nieuwe bassist van de Vlissingse poldercoreformatie Shit 4 brains. Pianist Jos Houtzager is sinds fe bruari de Walcherse Southern- rockband Freebird komen ver sterken, Guinevere de Bruine is sinds oktober, als achtergrondzange res, bij de Walcherse rockband Hard To Handle gaan zingen. Leonie Leydekkers is sinds ja nuari de nieuwe zangeres van de Schouwse metalband Shinukara Ook een manier om aan optre dens te komen... Een aantal bands heeft de koppen bij elkaar gestoken en gaat in september/ oktober een multi-optreden geven in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Er is nog plek voor bands, dus bel voor info naar Femke op 0118-478656. De plannen zijn nog vaag, maar ze zijn er wel: waarschijnlijk kun nen we volgend jaar de weder geboorte van de Die Hard-ses- sie meemaken. Of de naam het zelfde blijft? De sfeer van de Zeeland's beroemdste sessie in ieder geval wel! P'Opstilte. Er is zo'n spelletje. 'Zeg wat je spontaan te binnen schiet'. Daar gaat 'ie dan. Heeft de Omroep één popprogramma (in feite het enige pro gramma met de juiste muziek én de juiste presentator), stoppen ze nou uitgerekend met DAT programma. Dat de muziekkeus van de Omroep in het algemeen niet voor de gemiddelde luisteraar onder de 40 jaar bedoeld is, allez, maar dat je dan dat programma maar gewoon opdoekt Met Brogum, Peerock en Mosselrock dreigt nu ook ons enige podium op de Zeeuwse radio te stoppen. Het is niet uit te drukken wat 'P'Oplawaai voor Zeeiand bete kent. Een instituut. Eén van de journalistiek meest verantwoorde programma's van de afgelopen jaren op de Zeeuwse Radio (ken nis, kracht en kunst ineen). In feite boffen we dat Omroep Zee land (van jouw en mijn belastingcenten) bestaat, want men heeft door 'P'Oplawaai de mogelijkheden en kracht van een regionale Omroep aangetoont. Ik denk dat de directie er op zich juist aan zou doen 'P'Oplawaai te verplaatsen naar een meer ge-eigend tijdstip. Programmamaker Bert van Leerdam even gebeld: Ik heb 'P'Oplawaai steeds met veel plezier gemaakt (in mijn vrije tijd notabene). Inderdaad was het moment van uitzenden niet geluk kig, al was handhaving van 'P'Oplawaai best mogelijk geweest door wat kleine wijzigingen in de programma's. Maar gelukkig heeft de directie van de Omroep me verzekerd dat er aan een 24 uurs programmering wordt gewerkt en die biedt mogelijkhe den voor een popprogramma! Hopelijk duurt dat niet te lang! De redactie van NOOT ondersteunt deze laatste uitspraak van harte. Hou dus allemaal een beetje de druk op de ketel door al je demo's, bio's, enz., te blijven sturen naar 'Redactie Omroep Zeeland, Postbus 1090, 4388 ZH Oost-Souburg'. PF

Noot | 1998 | | pagina 4