■ïïS.-ri- noot noot \as\e .Verveel t-n )e At in ect* 4ruVct adverted de °Vl^ deur^a< \e dde\bur& pagina 4 pagina 5 nog op gewezen door Paul en ik moet zeggen, zoals ik tot nu toe merk tijdens mijn andere gesprekken met café-eigenaren en pro grammeurs van andere kleine zalen, dat dit een tendens is die zich niet alleen in Zeeland afspeelt. Ergens is dit wel te begrijpen omdat de drempel bij dit soort gelegenheden erg laag gehouden wordt. Vaak wordt er geen of een lage entreeprijs gevraagd. Zeker is ook dat in deze kleinere zalen over het algemeen talentvolle maar vaak onbekende bands te horen en te zien zijn en dat het loslopende publiek toch meer interesse toont voor deze artiesten dan mis schien wordt aangenomen door programmeurs van de grotere za len. Het is een feit dat er vooral het laatste jaar toch menige Zeeuwse band is 'doorgebroken voor wie de optredens in vooral de kleine zalen altijd heel belangrijk zijn geweest en bijgedragen hebben aan hun ontwikkeling, (bijv. Blaf, Nuff said, Racoon). Paul hoopt dat er binnenkort iets aan gedaan wordt om ook de café s en kleine zalen te adviseren en financieel te ondersteunen. Deze zalen hebben hun bestaansrecht onderhand toch wel bewezen. Ik ben nu toch wel benieuwd hoe andere café eigenaren hierover denken. Mis schien een leuk discussiepunt voor S.P.Z.? Foto: Dennis Vinkoert en Peter Scheefhals De voorlopig bekende programmering voor de rest van het jaar ziet er als volgt uit: zaterdag 31 Okt; De Vijf, Nederrock.-vrijdag 25 December; Drie hoog achter, Nederrock.- zaterdag 26 De cember; Jamsessie. De Gravin Graafjansdijk A 180 Westdorpe tel 0115-452559 NOOT Band: Grandpa Nick Ses sie Band CD: n' Oubliez jamais (live) Opname: LAC Sound, Studio Reimerswaal, Lex Amrein en Walter Calbot info: St. Kreatone, Zaag- molendijk 6, 4339 NG Nw.- en St. Joosland. Met deze CD zet Nick van Raaij, alias 'Grandpa Nick', met zijn Sessie Band een punt ach ter de sessies op de laatste zondagmiddag van de maand in Het Schuttershof in Middel burg. Even achterom kijken om 'Nooit te vergeten'. Als je de CD beluistert dan krijg je wel ontzag voor dit gezelschap. In de afgelopen jaren is deze GPN-sessieband een vergaar bak gebleken van Zeeuws ta lent: Paskal Jakobsen (Blerf), Marjon van Iwaarden (2Unlimited) en Peter Kempe (JukeJoints). En ze doen ook allemaal mee op deze CD. Vijf tien nummers gespeeld door een groot aantal Zeeuwen, en enkele 'buitenlanders*. Allemaal klassiekers, ik noem er een paar Pick up the pieces, Mas ter Blaster, Think, Veronica, Late again, Nights on Broadway, Beautiful Goodbye en n' Oubliez jamais. Het is een leuk bezit voor iedereen die graag naar de middagen in het Schuttershof kwam en voor mensen die gewoon trots zijn op de goede muziek die in Zeeland gemaakt wordt. Kompliment voor Lex en Wal ter want de opnamen zijn kwalitiatief uitstekend en geven een prachtig, sfeervol beeld van het live concert. En er blijft nog wat te dromen ook want wan neer hoor je zangeres Claudia Coomans nou tegen je zeggen: 'Als je er op wilt komen, kom maar Jammer dat de op lage van de CD slechts 500 exemplaren is. Ik heb begrepen dat de schuld daarvoor gezocht moet worden bij het manage ment van Blaf, dat wilde geen toestemming geven voor meer. Dan werd de concurrentie te groot BvL Band: Fiction Defenc/se CD: Pilot Opname: Eigen oefen ruimte, Hulst, mei 98 Productie: Eric Maas Info: Mark de Smit, 0II4- 32I0I6, e-mail: de eigen website: www.fdnetwork.club.tip.nl Reeds in juli verschenen maar helaas nu pas in de Noot: de demo-CD van Fiction Defenc/ se: Pilot Beter laat dan nooit, en het lekkerst bewaar je meestal voor het laatst. En de muziek is beslist lekker! Van boterzacht gitaargetokkel tot betonharde muren van geluid: overstuurde gitaren en zuiver slagwerk verbonden door een lekker vette bas. Over dit alles zang die alle gradaties tussen melodieus zacht en schreeu wend rauw afgaat in een stijl die varieert van bluesrock tot metal. Er is duidelijk hard gewerkt aan deze CD, niet alleen staan er mooie songs op maar de band is er ook nog eens in geslaagd om die songs een eigen, her kenbaar geluid mee te geven. Voor een debuut-CD een niet geringe prestatie. De productie is goed gedaan, het geluid is niet te mooi gemaakt maar een beetje ruig gehouden wat het erg levendig maakt. Het art work van de CD ziet er ook goed uit. Eigenlijk kan ik geen zwakke plekken bij dit schijfje ontdek ken. Fiction Defenc/se heeft heel erg hun best gedaan. Ho pelijk dat ze met hun nieuwe drummer (zie rubriek Kleinoot elders in dit nummer) op dit hoge niveau kunnen blijven. SN Band: Blof CD: Blof live Opname: 10 maart I998 in The Nighttrain met The Van Mobile Studio info: Bief kantoor, 030 280333! Als je tegenwoordig de CD 'Hel der' van Blaf aanschaft dan zit de 'Blaffrve (bonus) CD er min of meer standaard bij. Dat moet ook wel als je nummers van 'Naakt onder de Hemel' op nieuw uitbrengt. Er moet im mers verkocht worden! Aan de Kust staat er op, Anders, Lieve ling, Schilder me rood en Wat zou je doen?. Met deze live CD, hij is ook los verkrijgbaar, koop je een stukje Bferf dat veel fans dierbaar is, want Paskal en zijn mannen zijn live, op een podium, natuurlijk het beste. Zo hoor je precies wanneer je bij een optre den keihard 'Klootzak' kunt roe pen. Peter Slager, de maker van 'Wat zou je doen..' vroeg zich van de week nog hardop af wat nou het bijzondere is aan dat nummer. Ik denk dat het voor veel brave zielen heerlijk is om zonder er op aangekeken te worden ongegeneerd 'Klootzak* te mogen roepen. Net zo goed als Country Joe ten tijde van Woodstock het volk massaal 'Fuck' liet roepen (en als je die albums beluistert beleefde het volk toen ook ai veel plezier aan deze uiting vanvuii taalgebruik). Nu mogen we in Nederland met VERBANDJES

Noot | 1998 | | pagina 3