noot noot pagina 6 pagina 7 I NOOT z'n allen dit soort tekst naar het sympathieke hoofd van Jakobsen op het podium slingeren. Ik vind het prima, leef je uit, beleef lol en koop vooral Blof live. Zes (bijna) klassiekers in Nighttrain-ambi- ance, ja-ah daar is-t-ie opgeno men, met de beroemdste mo biele studio van Nederland: The Van. BvL Band: Neder-Wheat CD: Genoeg is beter Opname: Van Dam me, Middelburg Info: Ned. Akkerbouw Vakbond, Klundert, 0168 329130 Neder-Wheat is een projekt van landbouwer en 'Secret'- gitarist Alex van Hootegem, hij schreef de muziek. Aagje Feltbrugge speelde niet alleen mee (net als Alvin Manuhuwa, Peter Wessel, Sipko Nobel, Karin de Koek en Anneke van Hootegem), maar tekende ook voor de tekst Deze CD is spe ciaal gemaakt ter gelegenheid van het 5 jarig bestaan van de Nederlandse Akkerbouw Vak bond en is een leuk stukje pop muziek. De boodschap is dui delijk: Heb respekt voor de boeren want in de supermarkt zelf groeit niets! Van het eerste zin van het lied heeft Alex on dertussen spijt als haren op z'n hoofd: 'Het is mooi weer als het regent!' Ik heb begrepen dat de regen van de laatste we ken zo'n beetje heel z'n oogst naar de Filistijnen heeft gehol pen. Hopelijk verkoopt deze single een beetje, anders wordt het de gehele winter gebakken boterham in Huize Van Hootegem. Koop 'em dus alsje blieft, die CD! BvL Band: Nuff Said CD: Red Opname: Frank Reygersberg Info: Roadrunner 8717-2. SOZ Concerts Kamper veen 038-3636103 Ik ben trots op Nuff Said Met deze CD hebben Michiel en Marijn Slager en Willy Berrevoets een produkt ge maakt dat niet alleen Zeeuwse, maar ook de popliefhebbers in Nederland, mede trots mag maken. Met z'n drieën spelen ze de cd vol met 16 eigen num mers die beslist niet vervelen. Dat op zich is al een hele pres tatie. Uiteraard hebben ze voor enkele nummers gast muzikanten mee laten spelen, maar de hele CD ademt een sfeer uit die Nuff Sad is. Af en toe hoor je dat ze goed naar andere bands hebben geluis terd, ik hoor bijvoorbeeld in een nummer als 'Not the way it is' (track 5) af en toe bijna de ijzeren hand van Pete Townsend. Enerzijds hakt het dat het een lieve lust is en an derzijds klinkt het bijzonder teer, in 'Shoeshine' (9) bijvoor beeld. Red bevat veelzijdige en spannende muziek, rijp om de wereld ingezonden te worden. Uitschieters voor mij zijn 'Time* (1) en 'Sheets and shades' (6, de eerste single van Nuff Said). Ik weet zeker dat anderen een geheel andere, en terechte, keuze zullen maken en dat kan want het is voor ie der wat wils Tot slot nog even een complimentje voor de hoesfoto (een Escher-achtig ge heel). Ik ben er alleen nog niet uit of de mannen van Nuff Said elkaar nou opeten of uitkotsen. Het zal het eerste wel zijn BvL. Band: Kendread CD: Lion Train Opname: Rising Sun, Rot terdam Info: Rasela Sound, P.O.box 5I94, 4382 KD Vlissingen Hij ruikt nog naar de nieuwig heid. Releasedatum: september 1998. Tien nieuwe songs staan op het album, plus een dub- versie van de t'iteltrack 'Lion Train'. Muziek is voor de Vlissinger Kendread zijn lust en zijn leven, en dan gaat het na tuurlijk over reggea. Hij is zeifis onlangs een eigen CD-winkel begonnen. Daar koop je na tuurlijk ook 'Lion Train*. Het is een volwassen, afwisselende CD die enkele zeer dansbare nummers (My father, M'Africa) en enkele wat gedra- gener songs bevat. Door het hele werk van Kendread is dui delijk religie te horen, Jah overheerst in de meeste num mers op de CD en dat geeft deze CD, ook aan niet-gelovi- gen, iets extra's. Kendread, ik geloof dat ik hem dat al eens eerder als compliment heb ge geven, is in staat reggae zo te maken dat het 'steady' wordt. Het gaat maar door, zonder te vervelen, en je verliest je ge voel voor tijd. Als het goed ge maakt wordt krijgt het een 'trance-effect' en dat lukt Kendread moeiteloos. 'Lion Train' is een CD die reggae- liefhebbers overal ter wereld zal plezieren. BvL Band: BillyNoMates CD-R: BillyNomates Opname: LAC Sound Info: Ruud Pennings, 0113 214665 De Bevelandse rockgroep BillyNoMates vond 't nodig om de wereld te laten weten dat ze, zo vlak voor de winter, toch nog net uit hun winter slaap zijn ontwaakt. Op de re dactie van Noot werd tenmin ste een schijfje aangetroffen dat volgens het begeleidend schrijven door vier heren, allen luisterend naar de naam Billy, op een regenachtige zondag middag in de studio in elkaar gepield zou zijn. Het schijfje, een toch wel professioneel ogend staaltje huisvlijt, bevat vier nummers: twee eigen songs en twee covers. De stijl is het best te omschrijven als klassieke gitaarrock met hier en daar wat metal-invloeden, De muziek klinkt lekker; de gitaren huilen daar waar nodig, de bas ronkt er lekker vet on derdoor en het slagwerk legt een stevig fundament voor het goed, hoewel het een mooie, warme herenstem betreft die genoeg gevoel in de teksten kan leggen, gaat het bijna mis als-ie de hoogte in moet. Kwes tie van nog wat oefenen, of misschien wat minder hoog proberen te zingen. Alles bij elkaar opgeteld is het toch wel wat ongeloofwaardig dat dit op slechts één zondag middag bij elkaar gespeeld is, want het klopt allemaal wel, de produktie is netjes en de songs klinken allemaal goed. Het enige waaraan te merken is dat het snel opgenomen is, is dat het geluid over het geheel ge nomen nogal steriel klinkt, er is volgens het boekje aan de knoppen gedraaid en niet met gevoel, een vetter, smeriger ge luid had deze produktie wat meer diepte kunnen geven. SN Band: ScaleModels demo-CD: Reflect what you are! Info: 0113-252027 (Wilfred) Opname: t Beest, Goes, juli 1998 (Theo Pernette) Met 'Reflect what you are! brengen de ScaleModels hun tweede demo-CD uit Tweede? Ja, door omstandigheden is de (lovende) recensie van voor ganger 'Strike One nooit in de gedrukte versie van Noot te recht gekomen (waarvoor nog maals excuses). Het CD-tje bevat vijf nummers in de typische ScaleModels stijl: Zeer Engelse zang (Eric de Vries), gitaarmuren door drenkt met echo (Wilfred Goncalves), een rustige baslijn (Bram Huisson) en ska-achtige drums (Martin Minderhout). In de eerste plaats verbaasde het mij dat er wat uit moest komen van de band. Goed, er is een nieuwe bassist, maar de uitstekende voorganger ont ving goede recensies en was nog geen jaar oud. Na een aantal malen draaien ben ik wel positief over dit produkt, hoe wel het geluid naar mijn smaak het sprankelende van de voor ganger mist Zonde, want aan de nummers of de uitvoering ligt het niet Wederom klinkt het zeer brits, hoewel ik ook vind dat met name in het derde nummer ("even the biggest of idols can have feet of claydie typische engelse gezapigheid boven komt drij ven. Zeker als je bij goed luiste ren het nummer vooraf hoort gaan door. 'Eh.. eventjes twee tellen stop zetten Beste num mer is dan ook het (oudere) 'the price to pay for fame waar het als vanouds swingen is. Toch verwacht ik dat ook met dit produkt hoge ogen ge gooid worden. PT Band: Racoon Demo: IT S AN ICE CREAM DAY Info: 030-2942733 Opname: Frank Reijgersberg, Sassenheim Af en toe overkomt het je. Je stress, haast en frustraties ver dwijnen opeens als iets je raakt in je ziel. Alles komt even tot stilstand, en je geniet even van het moment. Bij het voor de tweede keer draaien van de demo-CD overkwam me dat. 'Do nothing in particular is het vierde trackje dat fraai illus treert waar Racoon voor staat Gewoon genieten van muziek en van niets in het bijzonder, en dat maakt het juist bijzon der. Eigenlijk lijken alle vijf de nummers potentiële hits, alle nummers roepen een ontegen- zeglijke positieve spanning op. Dit is buitengewoon goed, ook qua productie en verpakking. Helaas is de plakker op de CD mislukt maar er mag iets fout gaan bij een CD-R, en als dat nou alles is wat er mis iskan ik mee leven. Stijl, eh..moet het nou in een hokje? Vooruit dan maar, een klein beetje: Nir vana, enne nou, ja....een beetje tachtiger jaren Britpop (Maddness op track 1 en verder gewoon Racoon. En dat 'Particulartsjonge, afgezien van de uitstekende tekst(en) is het gewoon wachten op de basgitaar die volvet een stevige beat inzet Helaas gebeurt dit niet, zodat er een toch-wat- soort-Clannad-achtige-maar- eigenlijk-ook-volkomen-niet-in- hokje-te-stoppen sound ont staat Het is in ieder geval ont zettend strak, maar toch niet kapot geproduceerd. Van mij had e.e.a. wel wat ruiger ge mogen, maar voor een studio productie valt het niet tegen. Helemaal niet Heel erg hele maal niet Heel heel erg heel erg helemaal niet. Kopen die CD als je behoefte hebt aan kippe(n?)vel PF. Z 0 0 H I- 0 0 z VERBANDJES

Noot | 1998 | | pagina 4