noo t nieuwsblad voor de zeeuwse popmuziek, jaargang 9, nummer 5, december 1998 pagina I Vrijdagavond, Bar American aan Plein '40. Een donkere rokerige bunker, bekend staand als hard-rockcafé. Even een biertje voordat Nuff Said gaat spelen. Nog een kwartiertje wachten als het goed is. Een goed uur later en een evenredig aantal biertjes later: geen Nuff Said. Gekraak in de lage rugwervels, want ik heb verkeerde schoenen aan. In combinatie met de tegelvloer begin ik het gevoel te krijgen zoals in mijn tijd in Korea. Alles doet pijn. Even zitten. Waar Geen vrije barkruk te ontdekken. Eh, dan maar even op het toilet ontspannen. Twee vliegen in een klap trouwens (geen nadere uitleg nodig me dunkt). En ja, hoor, daar hebben we Nuff Said. Niet op het toilet, maar gewoon op het podium. Nuff Said, de driemansformatie die -als we de PZC mogen geloven- in Amsterdam woonach tig zijn. De door Jan Smeets en Jan Douwe Kroeske gesteunde band die door voornoemde heren op Lowlands konden spelen. De ambitieuze jongens die voor Pinkpop gaan. door Pau! frank 'Hè, ja, Mart Smeets We kennen die man helemaal niet, nog nooit mee gepraat, zegt zanger Marijn Slager. 'Ja, JD is wel fan van ons, maar verder weten we niets van dat verhaal zoals dat in de PZC stond. Volgens mii hebben ze die informatie uit allerlei artikelen bij elkaar gezocht. En we zijn ook niet door de PZC geïnterviewd. We praten de volgende dag bij Willy Beervoets, de drummer. Thuis op de bank gezeten worden de nodige koppen koffie aange rukt Marijn zit lekker op de bank, rustig pratend alsof het zojuist verlaten hebben van de bedstee nog niet geheel is doorgedrongen tot de bovenkamer, Willy die akelig wakker overkomt en de schrij ver dezes die het liefst gewoon nog in bed zou liggen na een ener verend optreden de vorige avond waarbij de trommelvliezen wèèr wat aan hun rek hebben ver loren. Bassist Michiel is niet van de partij. 'Ja, die stond met zijn vriendin in de douche, en ze maakten zulke rare geluiden, dat ik maar be sloot om ze met rust te laten aldus broer Marijn. 'Natuur lijk zou Pinkpop echt gewel dig zijn, maar dat is natuurlijk niette voorspellen of dat ook echt gaat gebeuren. Maar mis schien gaan wel aan een film meedoen. We hebben net proefopnames voor een film achter de rug, waarin we als band zouden optreden. 'We spelen momenteel ge- NUFF SAID middeld twee keer per week, door het hele land. En Willy woont dus sinds kort weer in Middelburg, maar ik en Michiel wonen inder daad in Amsterdam. We zijn er eigenlijk voor de studie heengegaan, en het is natuurlijk leuk om in een grote stad te wonen. En wat vonden jullie van Lowlands "Bizar. Groots opgezet, en het is natuurlijk leuk om te zien dat er een aantal figuren gewoon cool loopt te doen. Lopen opeens de Fun Loving Criminals voorbij, dat soort dingen.. Wat doet jullie managementburo voor jullie. "Eh, nou, ze regelen contracten en boekingen, ook voor het buitenland is het handig voor licence-deals'Huh Nou, als wij een plaat in het buitenland willen uitbrengen wordt dat weieens onder een ander label uitge bracht dan ons huidige label, en daar moet je natuurlijk goeie af spraken over maken. Zij doen dat dan voor ons. En we zijn voor American ge boekt via ons label Roadrunner bij ons managementbureau S.O.Z. "En gaat het een beetje goed met jullie nieuwe CD (Red). Jawel, in Japan zijn er al 500 van verkocht, in Griekenland 50. Ja, Grie kenland, ja. Maar de CD is nog niet in Duitsland en En geland uitgebracht. We we ten niet zo goed waarom, maar het zal wel een smak met geld kosten. Ik denk dat ze eerst willen kijken

Noot | 1998 | | pagina 1