noot noo t Valck) pagina 6 pagina 7 I NOOT Band: No Frontiers CD: No Frontiers Opname: Studio2, Ouwerkerk info: 0113-230809 Wie houdt van Ierse muziek met country en folk invloeden moet beslist de CD van No Fronters aanschaffen. De twee ouwe rotten Cees van Vredegem en David Egter van Wissekerke zijn samen met hun ontdekking, zangeres Joyce van Bavel, een schitterend, muzikaal gezelschap. De, zoals ze zelf zegt 'onervaren' zangeres Joyce klinkt op geen enkel nummer onzeker of onzuiver naast de mannen en dat maakt No Frontiers tot een uiterst professionele, goeie band. De bas-partijen zijn ingespeeld door Han Dasselaar. Op de CD staan 11 nummers, allemaal Ierse klassiekers zoals 'Bee in the bottle' van Sinead Lohan, 'Morning glory' (Flatty+Gletcher) en 'The First Leaves of Autumn' (Galagher and Lyle), om er een paar te noemen. Een leuk Sinterklaas of Kerstkadootje voor de liefhebber van lekkere en mooie popmuziek. By the way, Wolfert Jumelet: 'Mooi opgenomen, petje af!' (BvL) Band: Busted CD: Live (in 'Het Schuttershof' in Middelburg en in 'De Veerhoeve' in Wolphaartsdijk) Opname: DW Sound (mastering Soeters Music Productions) Info: 0II3-567325 (Toon de www.webgoed.com\busted Om eerlijk te zijn is deze cd een beetje zonde voor Busted. Hij klinkt van geen meter. Sorry dat ik het zeg, maar het is alsof je bu iten staat bij een tent waar binnen in een band staat te spelen. En als er een goeie band in een tent speelt dan sta je niet buiten, logisch Een gemiste kans dus, jammer, ik zou als band dan ook mijn geld terugvragen aan DW Sound, zoiets mag de deur niet uit. Het is allemaal zo goed doordacht en leuk gevonden. Op de hoes staat: 'Change included', en dan blijkt er in het doosje een dubbeltje te zitten! Allemaal aardigheidjes tot je het schijfje in de speler stopt. Maar goed, als je de moeite neemt om de cd een paar keer te beluisteren, en dat heb ik gedaan, dan wen je er wel een beetje aan en dan hoor je de ongelofelijke inzet van de band. Het zijn pittige bluesrock- covers met veel plezier gebracht, goeie muzikanten en een lekker sfeertje, de mensen die bij de live-concerten waren hadden beslist een leuke avond. Op het programma van die avonden stond muziek van oa. The Scene, Monty Amundson, Tony Joe White en Urbanus. Moet kunnen, dacht ik zo! Konklusie: Geef geen geld uit aan deze CD, maar als je op een affiche ziet dat Busted ergens speelt, ga er dan beslist heen (BvL) Band: Blof en het Zeeuws Orkest (o.l.v. Joan Berkhemer) CD: Blof XXL Opname: The Van Mobile Studio (Jan Schuurman) Info: Culturele Raad Vlissingen. Bl0f heeft dit jaar droom op droom. Welke band wil er nou niet samen spelen met een heus orkest Altijd dat gepiel met een keyboard, nee, gewoon een hele rij strijkers, blazers (koper en hout), slagwerkers ennne... een sympathieke dirigent in de persoon van Joan Berkhemer. Hij heeft de 8 Blof-nummers op deze CD bewerkt tot composities waar ook het Zeeuws Orkest zijn tanden in kon zetten. En dat is gelukt, met zo'n orkest kun je prachtige dingen doen. Je kunt subtiele nummers waanzinnig heavy maken of Je kunt een liedje veranderen in een zee waarop je lekker blijft drijven en je kunt een wat zwakker nummer prachtig optunen. Ik heb zelf nooit zoveel gevonden aan 'Wat waar is en wat niet', maar met het Zeeuws Orkest is het eindelijk echt een nummer. Als op bepaalde momenten het orkest het niet aankan met Blof dan blijkt er ineens een uitzinnig publiek bij te zitten dat de touwtjes met een daverend enthousiasme in handen neemt. Paskal Jakobsen zei dat hij de magie van de avond helemaal terugvoelde en dat klopt, deze CD is een document (BvL) Band: Shinukara Demo: Demo '98 Opname: Beaufort Recording Studio Info: Beatrixstraat 14, 4316 AC Zonnemaire, 0111 - 402126 Donderdagmiddag, donkere wolken trekken over Nederland. Onweer. Of Shinukara De titel van de eerste track is 'Souldrug'. Klopt wel. Even een tripje maken. Symptomen: Kippevel, bewegend buikvlies. Lekker. Tweestemmig gitaarwerk (Rem en Paz), vrouwelijke (Leonie) vocals, bas (Mart) en drums door Dow. Ik kan het niet lezen of de namen zijn iets verbouwd me dunkt Hardrock in de stijl van prop- het-maar-in-een-hokje, maar ik weet het niet, wil het niet weten, nou, Metallica-achtig. Dragende bas, weinig haast, lekker vet, goeie opname, aardig maar niet subliem doosje. Strak drumwerk, gelukkig redelijk sober opdat niet alles op de demo verloren gaat in een brei van geluid, tempowisselingen, maar geen heavy speed metal uitbarstingen, gewoon van traag tot redelijk up-tempo. Geen eindeloze gitaarsolo's gelukkig. Dit vind ik nu een muziekje om op feestjes te draaien met gemengd publiek waarbij er even geheadbangd moet worden. De luidsprekers spatten ongeveer uit elkaar, maar die zijn dan ook voor klassiek gebouwd. Als het demootje representatief is voor life-prestaties, dan hebben we nog een hele goede band in Zeeland. Hoewel een tape zijn beperkingen kent staan alle dingen die we moeten horen op de tape en gaat er weinig verloren in de dynamiek, want alles speelt zich in een beperkte bandbreedte af (tussen laag en heel laag in). Wanneer komt die CD uit? Wil ik kopen. (PF) Band: Peter Heyt CD: Garden Party Opname: Studio Reimerswaal, Kruiningen Info: 0113-250072 Peter zélf vroeg zich af of een recentie van zijn CD 'Garden Party' in NOOT wel op z'n plaats was, maar als Bfof popmuziek maakt dan maakt hij het ook. Peter zingt en bespeelt de toetsen (inklusief de ritmes), Jon Houtekamer speelt gitaar (en lang niet zo heavy als we van hem gewend zijn), Huib Heyt zingt een tweede stem en Jan Net blaast precies op de goede momenten op zijn saxofoon. Perfekt voor bruiloften en partijen, lekkere muziekjes. Allemaal covers, ik zal er een paar noemen dan krijg je een beetje smaak in je mond: 'Listen to the music' (Doobies), 'Swimming in deep water' (Don Rosenbaum), 'Let's twist again' (Sjubbie Sjekker), 'Wonderful tonight' (Jon Slowhand Houtekamer) en nog een paar. Het staat er allemaal prima op en luistert probleemloos weg. Ik geloof niet dat Peter meer dan dit bedoelt heeft, dus: Een geslaagde CD voor de doelgroep. (BvL). Band: Subatlantic Starfish CD: The Sally Family (verzamel CD) Sally Ford Records 1013 Info: 0118-469156 Band: Swindle CD: Hollandse Herrie-2 (Verzamel CD) Windmill Records 00398 710.0398.92 Info: 0118-464297 (Jaapv Boven) Band: In Geval van Noot CD-single: Naar je toe Een Kans Info: 0118-411602 (frank) http people.zeelandnet.nl/ rwijchman Tot slot nog even een paar ditjes en datjes. Met regelmaat verschijnen er ook Zeeuwse bands op landelijke verzamel CD's. Het is niet de bedoeling ze allemaal in Noot te bespreken, maar het is wel leuk want het betekent dat we landelijk serieus worden genomen en dat we dus goed mee kunnen. Een minder waardigheidscomplex bij Zeeuwsebands is (ik wist het al langer) niet meer op zijn plaats. Ik had eigenlijk nog nooit gehoord van de Vlissingse Subatlantic Starfish, maar ze misstaan beslist niet tussen bands als Rollercoaster23, Orange-1 en Nine Days Wonder. Ze komen trouwens met deze cd wèl voor in de Lowlands Top 15 en dat betekent veel meer dan bekendheid in Zeeland alleen. Ze spelen loepzuiver van die lekkere noncha grunge (gitaarpop), helemaal niks mis mee, waar blijft de hele CD? Op de tweede verzamelaar horen we tussen '25 Dutch Underground Bands' ineens onze enige echte Zeeuwse punkband Swindle. En -eerlijk is eerlijk- tussen de enorme dosis herrie op deze cd is de herrie van Swindle het best! Hoewel, Protebröd met 'Zeikwijf' is ook wel leuk. In Geval van Noot, uit Vlissingen, is langzaam maar zeker ook toe aan een eigen cd-aibum. Hoe je het ook draait of keert, de band heeft regelmatig tegenwind gehad met al die bandwisselingen, maar 'Naar je toe* (weer landelijk uitgebracht bij Telstar) klinkt volwassen, het is nog geen hit, maar het ruikt er wel naar. Het is, denk ik, nu nog een kwestie van tijd. (BvL) In NOOT nr. 4, de vorige NOOT dus, hadden we beloofd dat deze NOOT mooi gedrukt zou zijn, met advertenties enzo, kortom eruit zou zien als een echt blad. Driewerf he laas, door allerlei nare omstandigheden is het niet gelukt om dit nummer al zo mooi te krijgen. We geven de moed even wel niet op en proberen van nummer 1 van 1999 een mooi blad te maken. Overigens kan iedereen die in dat nummer zijn advertentie wil zien alvast contact opnemen met het se cretariaat van de SPZ, tel.: 0118-682525, of buiten kantoor uren 0118-642680. NOOT VERBANDJES

Noot | 1998 | | pagina 4