noot noot pagina 10 stichting tT popmuziek \v zEEtanti pagina II c&iffoot spelen. Van het één kwam het ander en na enige tijd ging men ook aan een band denken. Courteous Crowd was geboren. Na met verschillende drum mers gewerkt te hebben, is de bezetting sinds september j.l. Robbert de Bruijn - zang, Hansz de Bruijn - bas, Frank Stelwagen - gitaar en Tijmen den Oudendammer - drums. De band speelt alleen eigen (rock)nummers. Wie meer info wil kan bellen met Robbert of Hansz op 0118 468243. Subatlantic Starfish is in de zo mer van 1997 opgericht Bands als Live, Radiohead en K's Choise zijn inspiratiebronnen voor de sound van de band, die bestaat uit Axel Kabboord - drums, Abne Herrebout - bas, Joop Flamman - gitaar en Arjen van Wijk - zang. De band deed voornamelijk buiten Zeeland ai optredens op Startforum te Houthalen, Flevo totaal festival en Youthbox te Driebergen. Hier wisten ze ook de interesse te wekken van 'Sally Forth Re cords Deze zette drie liedjes van ze op de verzamelaar 'Sally Family (voor recensie zie el ders dit blad). Volgend jaar hoopt de band zelf een cd uit te brengen. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Joop Flamman, telefoon 0118 469156. Vlissingen is in het verleden al tijd een stad geweest waar veel Rock and Roll (en Rockabilly) werd gemaakt Na een be trekkelijk rustige periode zijn er nu weer drie nieuwe bands die hierin grossieren. Hier volgt een kennismaking met ze. Sideburns is begin 1998 ontstaan uit een jamsessie die werd medegeorganiseerd door gitarist/zanger Rene Koole in Cafe Gommert te Vlissingen. Zanger Ron Daniëlse, gitarist John Hoek en contrabassist Peter Wielemaker maakten al snel plannen om een band te beginnen. Later kwam hier drummer/zanger Angelo Geleijn en pianist/zanger Willem van Luyk bij. De band deed in deze bezetting al meerdere optredens. Op het repertoire van de band staan enkel covers uit genres als R&R, Rockabilly, Country en Blues-rock. Dit wordt allemaal overgoten met een laagje Texas- saus. Voor meer informatie kan je bellen met Rene Koole, tele foon 0118-638569. Cheeky Blighters is in februari 1998 ontstaan. De leden zijn: Jacob Baken - gitaar en zang, Barry Hoff - gitaar en zang, Rajinder Bisessar - drums en zang en Eric ter Beek - contra bas. Op het repertoire staan enkel R&R en Rockabilly covers. De band deed al enige optre dens. "Ier promotie is er ook al een demo-cd opgenomen. De opnamen hiervoor maakten ze met Frits Woudenberg in 'Stu dio Singel te Vlissingen. Voor meer informatie en boe kingen kan je bellen met Jacob Baken, telefoon 0118-430880. Shiver is al in 1995 ontstaan. Opgericht voor een personeels- feestje ter ere van het 100 jarig bestaan van Vitrite te Middel burg. De leden zijn tegenwoor dig Peter Pihl - bas, gitaar en zang, "Ibnny 't Gilde - contra bas, gitaar en zang, Erik Knuist, akoestische gitaar en zang en de drummers Marcel Minet en Rick Lingier (afhankelijk wie er kan). Er worden enkel onbe kende covers gespeeld uit de R&R, Country en Jazz. De band deed al meerdere optre dens op feestjes en in café's. Ter promotie wordt er aan een demo-cd gewerkt Voor meer info en boekingen bel je met Erik of Tonny op 0118-611697/ 466623. Ook uit Schouwen-Duiveland is er dit keer weer nieuws. (Met dank aan Jaap van Dijke en het Brogumkrantje Daar is in de zomer van 1996 The Sugar Beat Band ontstaan. Het zijn voornamelijk vrienden die voor de lol muziek maken. De leden zijn Paul Paulus - sax, Lilian Paulus - drums, Jeroen van 't Leven - bas, Hennie Lazarom - zang, Peter v.d. Schee - trombone en Egbert Attema - gitaar en zang. De muzikale koers is vooral de Motown soul en Blues Brothers achtige blues. Er worden enkel covers gespeeld. Voor meer info kan je bellen met Egbert op 0111-421665. Popkoor Blaat is met zijn bezet ting van 33 personen ook af komstig van Schouwen- Duiveland. Eind 1996 opgericht door zangeres/pianiste Josie Kneepkens. Ze benaderde hier voor Collin Clement - bas, Jurjen Groenendijk - drums, Jefita van Donk - gitaar en zang en Eric van Doorn - gitaar, om het muzikaal te ondersteunen. De solozang wordt afgewisseld, afhankelijk van het soort liedje wat opgevoerd wordt. Zo ne men ze je mee van hardrock tot ballads en van funk tot rap. Er worden nog veel covers ge daan, maar er staan ook al vijf eigen liedjes op het repertoire. In de toekomst zal trouwens theater ook een belangrijke rol gaan spelen bij het koor. Josie liet me trouwens weten dat het koor ook nog op zoek is naar iemand die keyboards kan spelen, zodat zij zich met andere dingen bezig kan hou den. Wie interesse heeft of meer wil weten kan bellen met manager Bert Stuit op 0111 653855. Het laatste nieuwtje van Schouwen is afkomstig van de percussiegroep Tak 'n Djola. Deze is sinds 92 aktief met percussie, gebaseerd op West- afrikaanse muziek. Instrumen ten die de leden gebruiken zijn de djembé, kenkeni, doun dounba, bugarabu, sowruba, krin, woodblock, dubbelbel en shakers. Enkele leden van de groep hebben les gehad van Afrikaanse vluchtelingen-asiel zoekers. Hieruit is de groep gegroeid. De leden zijn Greetje Bijl, Jasper Goedman, Rens Hoohwerff, John Hobé, Rob v.d. Hoek, Bart Hommel, Ad de Keyzer, Coby Wille- boordse, Els van Zutphen en Willem van Anraad. Bij deze laatste kan je ook om meer telefonische informatie vragen op 0111-414134. Naamswisseling Het voornamelijk uit Vlissingen afkomstige Free beer heeft na enkele optredens besloten om de bandnaam te veranderen in Corporate sense. Demo en cd nieuws Nimbus heeft een demo cd-r uitgebracht De opnamen hier voor zijn in hun oefenruimte gemaakt door Kees Moerland. Er staan vijf eigen nummers op. Het schijfje is zowel voor de verkoop als voor promotie doeleinden gemaakt Wie inte resse heeft kan bellen met Marien Dorleijn op 06 55988301. NOOT Nieuwsblad voor de Zeeuwse popmuziek jaargang 9, nummer 5 December I998 redactie: Paul Frank Kees van der Heijden Bert van Leerdam Sander Nobbe (eindred.) Peter Scheefhals Peter Toussaint Dennis Vinkoert Kaat van der Weide Opmaak: Frank Husslage Druk Huisdrukkerij Scoop Middelburg NOOT is een uitgave van Stichting Popmuziek Zeeland Postbus'I08 4330 AC Middelburg tijdens kantooruren tel: 0118-682525 buiten kantooruren tel: 0II8-642680 fax: 0II8-6353II e-mail: spz@freemail.nl internetadres: http/www./webgoed.com/ zeelandrock Voor gratis abonnement: 0118-682525 In de vorige Noot stond al dat de Niro een mini-cd zou gaan maken. Deze gaat 'Flushing Boulevard heten en bevat vijf liedjes. De cd zal op 20 decem ber gepresenteerd gaan wor den in Brooklyn te Middelburg. Hier zullen ook Paul Noten- baard en Peter Wessel meespe len. Bij het uitwerken van deze berichten was het nog niet he lemaal duidelijk, maar mis schien gaan er tijdens de pre sentatie ook video opnamen gemaakt worden voor en door Brooklyn. De cd zal in Brooklyn en het Arsenaalcafé te koop zijn. Tevens bij enkele platenzaken, zoals Ear Eye, Music House en wellicht de Free Record Shop. Ook in de vorige Noot een be richt over het openen van een nieuwe cd zaak van Kendread in Vlissingen. Waar deze gespecia liseerd is in reggae, heeft Anthony van den Berg een platenzaak geopend, die gespe cialiseerd is in de wat hardere muziek. Zoek je dus stevige (hard)rock, metal, punk of hardcore dan moet je maar eens een kijkje gaan nemen bij D.S.F.A. records in de Wal straat 20 te Vlissingen. Overigens staan er ook de cd's uit de Moordlijst en het Oor Elftal van muziek blad Oor en de titels uit 'de scherpe rand van platenland'. Verder kan ook alles besteld worden wat u maar zoekt, mits nog leverbaar. Op de verzamel cd 'Hollandse herrie 2 van Windmill Records staat het nummer 'punkrock band van Swindle. Ook zijn er pas vier nummers van Swindle op de verzamel cd 'Achtung, made in anarchya verschenen. Deze verscheen bij het Franse label Trisomik. Fanclub nieuws Het adres van de fanclub van Bief is veranderd. Voor meer info kan je schrijven of bellen naar Postbus 85,4380 AB Vlissingen. Telefoon 0118 460595 (Steven van Oosten) Podium Het Pakhuis in de Wijgaardstraat 80 te Goes is een discotheek, waar ze elke donderdagavond een Zeeuwse band willen uitnodigen. Wie in teresse heeft om daar een keer te spelen, kan een demo sturen naar Reza, Ganzestraat 41, 4451 DV Heinkenszand. Tele foon 0113-563059 of 06 54345033. Kaaipop Prijs Zeeuwse bands kunnen zich tot 16 januari 1999 inschrijven voor deel name aan de Kaaipop Prijs in Roosendaal. Deze sterk in populariteit toenemende jaarlijkse competitie staat alleen open voor muziekbands uit de regio West-Brabant en Zeeland. Om mee te dingen moet je behalve een inschrijfformulier tevens een demo inleveren. Op deze demo mogen alleen drie nummers staan, waarvan tenminste èèn eigen compositie en èèn cover. Een biografie van de band is geen vereiste, maar natuurlijk wel aanbevelenswaardig. Een onafhankelijke jury beslist welke bands in de finale terecht ko men. Elke deelnemende band ontvangt hierover schriftelijk bericht En is jouw band geselecteerd om in de finale op te treden, dan ont vang je in ieder geval een tegemoetkoming in de kosten van f 100,- Tijdens de finale - op 28 maart 1999 in het Verkadehuis in Roosendaal mogen uitsluitend de drie ingestuurde composities worden gespeeld. Iedere deelnemende band krijgt hiervoor exact 20 minuten de tijd. Een deskundige en geheel onafhankelijke jury gaat bepalen wie de uit eindelijke winnaar wordt De voornaamste criteria waarop gelet zal worden zijn met name: muzikaliteit, creativiteit en originaliteit Voor de winnende band ligt er een niet geringe waardecheque gereed ter waarde van f 2000,-. Deze cheque is vrij te besteden bij Muziek centrum Van Gorp in Roosendaal. Interesse? Vraag dan snel een inschrijfformulier aan bij Muziek centrum Van Gorp in Roosendaal, tel. 0165 545824.

Noot | 1998 | | pagina 6