geluidsinstallaties muziekinstrumenten studio opnames VAN^AMME Een begrip in Zeeland Muziekland wanneer het gaat om verkoop en verhuur van professionele: noot pagina 3 Waar zit meer muziek in? Muziekhandel Van Damme - Lange Noordstraat 16 - 4331 AS Middelburg Telefoon 0118 650 874 - Fax 0118 650 884 - e-mail: vdamme@zeelandnet.nl geprofileerd door een stukje herkenbaarheid. Op zich was die op zet geslaagd en zullen we deze weg blijven bewandelen. Ook voor het eerst dit jaar werd er een bescheiden entree gevraagd: f7,50 inclusief een muntje voor een biertje is natuurlijk geen geld voor een avond waarop twee bands optreden. Met dank aan Jolanda voor de bewezen kassa-juffrouw-diensten. Een nieuw onderdeel van de uitrei king was dit jaar dat de winnaar van vorig jaar in de categorie 'beste band' optrad. In dit geval was het Mindlink. De spits werd deze avond dan ook door deze band afgebeten, en in een spetterend optreden werd nog eens dunnetjes bewezen waartoe deze heren in staat zijn. Direct hierop volgend werden in de categorie 'Wild en Jong' de nominaties bekend ge maakt. Popkoor Blaaat, Sander Ver haar (o.a. Sandstorm) en Flivver be hoorden tot de partij. En de winnaar werd Flivver. Flivver had tijdens het eten in de foyer al een optreden ge geven, en daarmee (gelukkig) bewe zen dat zij een terechte winnaar wa ren. De zang installatie werd overi gens verzorgd door Muziekhandel van Damme (bedankt Peter). De mu ziek van Flivver is een beetje jazzy met funky en Afrikaanse invloeden en laat zich moeilijk classificeren, en de cello maakt het geheel nog wat ongrijpbaarder, maar ook dat element van ongrijpbaarheid maakt het als muziek zeker de moeite waard. De 'Prijs' bestond overigens uit een certificaat en een acrylaat trofee, en de eer na tuurlijk. Het juryrapport vermelde: 'Als jonge, enthousiaste en veelbelo vende band staat Flivver symbool voor 'hoop' en 'toekomst' van de Zeeuwse popmuziek. Muziek, enerzijds eigenwijs en eigenzin nig, anderzijds gemaakt met gevoel 'vanuit' de onderbuik. Dit le vert een hoog kwaliteitsgehalte op'. Na de categorie 'Jong Wild' werd de prijs voor de beste Demo/ CD-R uitgereikt. Even voor de duidelijkheid. Een demo is een tape en een CD-R is een 'gebrande' CD. CD's die geperst zijn maar door de band als demo worden geken merkt worden niet als demo beschouwd, en komen dus automa tisch in de categorie 'Beste CD'. De nominaties voor de beste Demo/CD-R waren: Lytrix, Racoon en Edwin Theenaart. De prijs ging dit jaar naar de groep Racoon. Helaas niet aanwezig maar inmiddels in het bezit van de prijs werd als volgt gewaardeerd volgens het juryrapport: 'De CD-R bevat mooie melodieuze goed gecomponeerde popsongs, overgoten met een sausje van vrolijke pakkende teksten die in compacte liedjes besloten zijn. De productie is van het allerhoogste niveau en geeft zeer goed weer waartoe de band live in staat is. De verpakking is een prachtig voorbeeld van 'minimal-art'.' Hierna was het even tijd voor een drankje en werd het podium omgebouwd. Nadat dit was gebeurd werd Hubert Leeman op het podium geroepen. Hubert werd even in het zonnetje gezet voor al zijn inspanningen de afgelopen jaren voor de Zeeuwse Popmu ziek'. Hubert kreeg ook de eer de prijs voor de Beste CD uit te reiken. Genomineerden waren De Niro, The PER en Fiction Defenc/se. Winnaar werd Fiction Defenc/se. Het juryrapport luidde: 'De CD is een geslaagd mengsel van vier decennia popmu ziek gegoten in een hedendaags jaren negentig jasje, in de vorm van gedreven gitaarpop. De cover is een staaltje vormgeving van de eerste orde, en maakt dat deze CD niet alleen een genot voor het oor, maar ook voor het oog is'. Het hoogtepunt van de avond was natuurlijk de uitreiking van de prijs voor de Beste Band. De genomineerden waren: 'Racoon, The Juke Joints en Fiction Defenc/se'. De uitreiking werd gedaan door Cor de Jonge, de nieuwe man bij Stichting Scoop en in ze kere zin opvolger van Hubert. De winnaar werd 'The Juke oints'. Het juryrapport: 'Deze band getuigt van tijdloze degelijkheid, en heeft zich inmiddels meer dan ruimschoots bewezen in het kroeg club- en festivalcircuit. De jarenlange en tomeloze inzet van Peter Kempe is hier zeker mede-oorzaak van, en heeft deze band op het niveau gebracht waarop zij zich nu bevindt. Deze prijs is een blijk van waardering voor het complete oeuvre van The Juke Joints'. Na deze laatste uitreiking was het tijd voor Tak'n Djola. Een Afri kaanse percussieband (niet uit Afrika, maar uit Zeeland, dus een Zeeuwse band uit Afrika) die de avond een plezierig en swingend einde bezorgde. Het is ook dit maal nog eens duidelijk geworden dat een avond als deze pas een echt succes kan worden als bekenden en muziek- vrienden hier en daar even een handje of twee handjes) toeste ken (ook bedankt Ton, Herbert, Peter, Leon (van het Arsenaal) en iedereen van de nominatiecommissie, redactie Noot en SPZ en verder iedereen waarvan ik weet dat ze belangeloos hun mede werking hebben verleend).

Noot | 1999 | | pagina 2